Villarreal – Tel Aviv 0:1 (kon.) | Slavia – Astana 0:1 (kon.) | D.Kyjev – Partizan 4:1 (kon.)
YB Bern – Skenderbeu 2:1 (kon.) | Hoffenheim – Razgrad 1:1 (kon.) | Başakşehir – Braga 2:1 (kon.)
Austria – AEK Atény 0:0 (kon.) | Rijeka – AC Miláno 2:0 (kon.) | Bergamo – Lyon 1:0 (kon.)
Limassol – Everton 0:3 (kon.) | Zlín – Lok. Moskva 0:2 (kon.) | Kodaň – Tiraspol 2:0 (kon.)
Be'er Sheva – Plzeň 0:2 (kon.) | FCSB – Lugano 1:2 (kon.) | CZ Belehrad – Kolín nad Rýnom 1:0 (kon.)
Arsenal – Borisov 6:0 (kon.) | Marseille – Salzburg 0:0 (kon.) | Guimarães – Konyaspor 1:1 (kon.)
Zorja Luhansk – Bilbao 0:2 (kon.) | Hertha – Östersunds FK 1:1 (kon.) | Waregem – Lazio 3:2 (kon.)
Arnhem – Nice 1:0 (kon.) | Vardar – Rosenborg 1:1 (kon.) | Sociedad – Zenit 1:3 (kon.)
Hapoel Be'er Sheva
0:2 (0:1)
FC Viktoria Plzeň
Štvrtok 07.12.2017, 21:05 • Turner Stadium, Be'er Sheva • Európska liga • Skupina G

V druhom polčase napokon hostia pridali ešte gól, v 83. minúte ho dosiahol Hořava a tak Plzeň vyhráva na pôde Hapoela 2:0! V prvom polčase sme mali možnosť sledovať celkom útočný futbal na oboch stranách, ale v druhom dejstve veľa zaujímavých momentov nebolo. Český celok však úspešne zvládol posledný zápas v skupine a keďže FCSB zaváhalo doma s Luganom tak Viktoria Plzeň vyhráva základnú skupinu G!

S týmto konštatovaním sa už lúčim a prajem teda už dobrú noc. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (22:59:34)

90+3
    90+2. Tomáš Hořava (PLZ)

90+2
    Po rohovom kope sa do zakončenia dostal Hořava, ale svoj druhý gól v tomto zápase nepridal, pretože jeho zakončenie skončila na tyčke domácej brány!

90+1
    Hostia ešte získavajú v závere zápasu rohový kop.

90
    Napokon sa ešte nadstavujú 3 minúty!

89
    Už môžme čo chvíľa očakávať aj údaj o nadstavenom čase, ale zrejme to už hlavný rozhodca tohto zápasu Stavrev moc predlžovať nebude.

88
    Striedanie v tíme FC Viktoria Plzeň: z ihriska odchádza Michael Krmenčík, prichádza Marek Bakoš.

87
    Po útočnom ťažení Hapoela získavajú domáci ešte rohový kop. Plzeň sa tak teraz bude musieť brániť.

86
    Do konca zápasu však ešte ostáva pár minútok, dopredu ešte skúšajú ísť aj domáci futbalisti, ale dnes sa domácim v útočnej fáze nedarí podľa predstáv.

85
    Ideálny scenár sa pre hostí črtá aj v Rumusnku, FCSB prehráva s Luganom 1:2! Viktoria Plzeň tak kráča k víťazstvu v základnej skupine G.

84
    A hostia sa ešte dostávajú na útočnú polovičku, kde rozbiehajú svoju ďalšiu kombináciu. Domáci už zrejme budú chcieť toto stretnutie len dohrať.
    83. Tomáš Hořava (PLZ) - 0:2

83
    Viktoria Plzeň dala gól!
    Vzhľadom na čas zápasu a domácu nemohúcnosť v útoku by som povedal, že zápas je už definitívne rozhodnutý! Plzeň sa presunula na útočnú polovičku, úspešný prihrávku si prebral TOMÁŠ HOŘAVA a rozvlnil sieť za Haimovim chrbtom – 0:2!

81
    Český celok sa postupne presúva na útočnú polovičku, snaží sa tam však pobudnúť čo najdlhšie a tak nesledujeme zo strany hostí žiadne zakončenie na bránu domácich.

80
    Žltú kartu dostáva Aleš Čermák (FC Viktoria Plzeň).

79
    Hapoel sa presúva na útočnú polovičku, Plzeň však opäť úspešné bráni svoje územie a ani teraz sa tak domáci do zakončenia na bránu nedostávajú.

78
    Exekútorom priameho kopu bol napokon Kopic, ktorý odcentroval pred bránu domácich a tam išlo do hlavičky hneď niekoľko futbalistov. Napokon však domáci loptu upratali do bezpečia.

77
    Pomaly sa dostávame do záverečnej časti tohto zápasu. Plzeň sa prebojovala na útočnú polovičku a získava priamy kop zo zaujímavej vzdialenosti.

Miroslav Revaj

Góly: 28. Hejda, 83. Hořava

Karty:   52. Einbinder (HBE), 55. Broun (HBE), 76. Taha (HBE) – 63. A. Hruška (PLZ), 68. Krmenčík (PLZ), 74. Limberský (PLZ), 80. Čermák (PLZ)

Hapoel Be'er Sheva: Haimov – Elo, Taha, Elhamed, Korhut – Radi (C), Broun, Einbinder (59. Melikson) – Ohana, Cuenca (66. Zrihan) – Pekhart.
    Náhradníci: Goresh – B. Bitton, Vítor, Sahar, Zrihan, Melikson, Ogu.

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – Řezník, Hejda, Hubník (C), Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela (58. Pilař), D. Kolář (77. Čermák), Kopic – Krmenčík (88. Bakoš).
    Náhradníci: Kozáčik – Pilař, J. Kovařík, Bakoš, Havel, Čermák, Ivanschitz.

Rozhodca: Aleksandar Stavrev – Marjan Kirovski, Dejan Kostadinov (všetci Macedónsko)