Trenčín – B. Bystrica 4:2 (kon.) | Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 0:4 (kon.) | Žilina – Nitra 2:4 (kon.)
Košice – Poprad 3:1 (kon.) | Zvolen – Detva 6:2 (kon.)
koniec
HC Mikron Nové Zámky
0:4 (0:0, 0:1, 0:3)
MHK 32 Liptovský Mikuláš
Nedeľa 19.11.2017, 16:00 • Zimný štadión Nové Zámky • Tipsport Liga (SR) • 21. kolo
Predzápasové kurzy: 1.8 4.7 3.14
   
  Súboj tabuľkových susedov dopadol lepšie pre Liptovský Mikuláš. Domáce Nové Zámky boli v zápase aktívnejšie, ale ťažko sa dostávali do vyložených gólových šancí a doplatili na slabú efektivitu. Naopak, hostia vyťažili z minima maximum a prerušili sériu prehier. V drese Liptákov sa zapísali do streleckej listiny Paukovček, Langhammer, Matúš Sukeľ a Piatka. (18:30:54)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:14
  Hokejisti Liptovského Mikuláša sa musia teraz brániť. Majú však motiváciu navyše, pretože Košarišťana delí od shutoutu len pár sekúnd.
   
  58:15
  Najproduktívnejší bek Nových Zámkov Arturs Salija dnes nezažíva najlepší duel. Napriek streleckej aktivite vážnejšie neohrozil Košarišťana.
   
  57:43
  Milan Hruška sa pustil do Andreja Laca a chcel vyprovokovať bitku. Obaja hráči však zostali zakliesnení v zápasníckom chvate a neuštedrili si presné údery. Rozhodcovia udelili obom aktérom rovnaké tresty (2+2+10 minút)
   
  57:05
  Novozámockí priaznivci už stratili trpezlivosť a postupne opúšťajú tribúny. Vysoká prehra s predposledným tímom tabuľky nie je príliš lichotivá.
   
  56:12
  Aktuálny výsledok je pre Nové Zámky príliš krutý. Domáci hokejisti dnes určite neboli horší, ale doplatili na slabú koncovku.
   
  55:28
  Liptovský Mikuláš dal gól! Kuriózny moment v Nových Zámkoch. Spilar prihrával spoza brány, puk sa odrazil priamo do Kováča a pohotový MAROŠ PIATKA ho prepasíroval do siete. Bez asistencie.
   
  55:00
  Do konca tretej tretiny zostáva posledných päť minút. Domáci hokejisti držia puk na hokejkách, ale vo finálnej fáze sa veľmi trápia.
   
  53:54
  Maris Jass prešiel od vlastnej brány po ľavom krídle až pred Košarišťana, potom našiel na opačnej strane voľného Vladimíra Škodu, ale jeho strelu z prvej zneškodnil gólman hostí.
   
  52:58
  Liptovský Mikuláš sa oslobodil vyhodením puku cez všetky čiary, čo znamenalo zakázané uvoľnenie. Domáci mohli striedať.
   
  52:20
  V ostatných minútach vidíme len minimum prerušení. Domácim však tento trend nevyhovuje, pretože strácajú čas na prípadné zníženie.
   
  51:06
  Arturs Salija mal dostatok času a priestoru na modrej čiare, prudko vystrelil príklepom, ale trafil iba spoluhráčovu korčuľu.
   
  50:00
  Marek Uram využil voľný priestor na pravom krídle, rozhodol sa vystreliť švihom, no Vladimír Kováč puk vytlačil do rohu klziska.
   
  49:15
  Michal Novák nahodil puk na bránu, tesne pred ňou predviedol nebezpečný teč Róbert Lantoši, ale Košarišťan úspešne zasiahol.
   
  48:32
  Arturs Salija sa nemohol pozerať na bezmocnosť svojich spoluhráčov. Preto zvolil individuálnu akciu, ktorú zakončil strelou na Košarišťana.
   
  47:20
  Andrej Košarišťan si pripísal úspešný zákrok po nahodení Branislava Fábryho od modrej čiary. Brankár Liptákov sa približuje k shutoutu.
   
  46:23
  Jakub Langhammer nabral rýchlosť na pravom krídle, vypálil príklepom, ale Kováč mal dobrý výhľad a bez problémov zasiahol.
   
  45:00
  Nové Zámky sú teraz vo veľmi nevýhodnej situácii. Inkasovali dva zlepené góly a prehrávajú už o tri góly, takže musia vsadiť všetko na jednu kartu.
   
  43:38
  Liptovský Mikuláš dal gól! Hostia sa usadili v útočnom pásme a svoj pobyt pred Kováčom zužitkovali na tretí presný zásah. V blízkosti bránkoviska zostal stáť MATÚŠ SUKEĽ a pohodlne usmernil puk do siete. Asistencia: Martin Kriška.
   
  43:15
  Konštrukcia brány zvonila aj na opačnej strane klziska. Nenápadné bekhendové zakončenie Špirka skončilo na hornej žŕdke.
   
  42:23
  Veľká príležitosť hostí. Strelu Radoslava Suchého tečoval tesne pred Kováčom Maroš Piatka a puk pravdepodobne skončil na žŕdke.
   
  41:52
  Gabriel Spilar druhýkrát v zápase pokazil rozohrávku z vlastného obranného pásma. Jeho nepresná prihrávka znamenala icing.
   
  40:50
  Domáci hokejisti mohli bleskovo znížiť. V dobrej príležitosti tesne pred Košarišťanom sa zjavil Varga, ale poslal puk iba do jeho lapačky.
   
  40:28
  Liptovský Mikuláš dal gól! Hostia nemusia smútiť po nepremenenom trestnom strieľaní. O pár sekúnd neskôr vypálil od modrej čiary Marek Pacalej a puk dorazil do siete JAKUB LANGHAMMER. Asistencie: Maroš Piatka, Marek Pacalaj.
   
  40:15
  Marek Uram dobre zamiešal puk, položil si Kováča na ľadovú plochu, ale nedokázal vystreliť do odkrytej hornej časti brány.
   
  40:15
  Marek Uram sa dostával do samostatného nájazdu na brankára Kováča, ale v poslednej chvíli ho podrazil Arturs Salija, takže hlavný rozhodca naradil trestné strieľanie.
   
  40:01
  Začala sa tretia tretina.
   
  Súboj ôsmeho tímu s deviatym zatiaľ neprináša atraktívny hokej. V prostrednom dejstve boli o niečo aktívnejší domáci hokejisti, ale v koncovke sa trápia a po štyridsiatich minútach prehrávajú 0:1. Jediný gól stretnutia zaznamenal v 27. minúte Paukovček, ktorý zblízka presne dorážal.
   
  40:00
  Druhá tretina sa skončila.
   
  39:37
  Novozámčania sa držia v útočnom pásme, ale tam im viazne kombinácia. Nedokážu si presne prihrať, často špekulujú v zakončení a je to z ich strany dosť kŕčovité.
   
  38:32
  Andrej Košarišťan stratil svoju hokejku, niekto zo spoluhráčov mu požičal inú, a tak gólman hostí musí odolávať tlaku Nových Zámkov v improvizovanom výstroji.
   
  37:43
  Štepán Novotný si vytvoril ďalšiu zaujímavú príležitosť. Český útočník využil nepozornosť súperovej defenzívy, dostal sa do tesnej blízkosti brány, ale Košarišťana neprekonal.
   
  37:05
  Koba Jass prenikol do útočného pásma, prenechal puk rozbehnutému Štepánovi Novotnému, ale jeho strela z ľavého krídla smerovala na ochrannú sieť.
   
  35:40
  Hráči Liptovského Mikuláša sa dostali do prečíslenia troch proti dvom. Lukáš Paukovček však pokazil spätnú prihrávku.
   
  35:06
  Róbert Varga dostal výbornú prihrávku za obranu, už sa tlačil do zakončenia, ale v poslednej chvíli bol zastavený.
   
  34:48
  Nové Zámky na chvíľu zovreli svojho súpera a Maroš Piatka oslobodil Liptákov iba za cenu zakázaného uvoľnenia. Tréner hostí na to reagoval timeoutom.
   
  34:10
  Na opačnej strane klziska mal prácu brankár Kováč. Strelou švihom ho preveril Martin Kriška, ktorý získal pre hostí vhadzovanie.
   
  33:45
  Štepán Novotný zostal voľný za obranou Liptákov, natlačil sa do koncovky, ale jeho kľučku úspešne prečítal Andrej Košarišťan.
   
  33:00
  Lukáš Paukovček a Milan Hruška sa dostali do vzájomného konfliktu pri mantineli v strednom pásme. Ich krátka diskusia však nepriniesla pästnú výmenu.
   
  32:20
  Nové Zámky reagujú na nepriaznivý vývoj stretnutia zvýšenou aktivitou, ale zatiaľ sa nedokážu presadiť v útočnom pásme.
   
  31:30
  Anatolij Rajenko predviedol individuálnu akciu, obkorčuľoval bránu a potom z otočky vyslal puk na pripraveného Andreja Košarišťana.
   
  30:16
  Liptáci nedokázali vyhodiť puk z obranného pásma, Milan Hruška našiel pred bránou nepokrytého Adama Zbořila, ale jeho koncovka nebola presná.
   
  29:24
  Hlavný rozhodca vykázal domácich hokejistov do stredného pásma. Dôvodom bolo postavenie Róberta Vargu v bránkovisku.
   
  29:00
  Po vyhranom buly domáceho tímu nebezpečne zakončoval Róbert Lantoši. Košarišťan jeho strelu zastavil maskou, takže hra bola prerušená.
   
  28:57
  Patrik Števuliak mohol poslať puk iba do stredného pásma alebo ho podržať na hokejke, ale zbytočne vyrobil zakázané uvoľnenie.
   
  28:14
  Anatolij Rajenko sa natlačil pred bránu a zakončoval bekhendom. Jeho pokus však nesmeroval na Košarišťana.
   
  27:16
  Úvodný gól môže zápasu iba pomôcť, pretože v doterajšom priebehu stretnutia sa oba tímy strážili a hrali skôr na istotu.
   
  26:50
  Liptovský Mikuláš dal gól! Hostia síce nevyužili presilovku, ale tesne po jej skončení otvorili skóre. Kováč neudržal jednoduchú strelu z hokejky Rapáča a následná dorážka LUKÁŠA PAUKOVČEKA skončila v sieti. Asistencia: Branislav Rapáč.
   
  26:27
  Andrej Košarišťan urobil veľkú chybu v rozohrávke za vlastnou bránou. Lantoši prihral voľnému Škodovi, ale gólman Liptákov sa stihol vrátiť na svoje miesto a výborne zakročil.
   
  25:40
  Marek Uram našiel pred bránou voľného Martina Krišku, ktorý ihneď zakončoval. Strela mu však nevyšla podľa predstáv a Kováč pohodlne zasiahol.
   
  24:45
  Liptáci majú druhú presilovkovú príležitosť. Dve trestné minúty za podrazenie si odpyká Dominik Rehák.
   
  23:53
  Nové Zámky nevyužili ani tretie vylúčenie súperovho hráča. V ostatnej presilovke si nevypracovali gólovú šancu.
   
  23:30
  Rastislav Špirko sa oprel do puku, ale jeho strela spoza hráčov bola takisto zblokovaná a Košarišťan zase nemusel zasahovať.
   
  22:40
  Michal Novák tvrdo vypálil od modrej čiary, ale jeho pokus bol zrazený iba na zadný mantinel a Košarišťan puk prikryl v lapačke.
   
  21:53
  Domáci hokejisti dostávajú výhodu presilovky. Dve trestné minúty za hákovanie si odsedí Patrik Števuliak.
   
  21:40
  Novozámčanom sa otvoril priestor na brejk dvoch proti jednému. Dominik Rehák mohol prihrávať voľnému Danielovi Štumpfovi, ale zobral zodpovednosť na seba.
   
  21:03
  Košarišťan mal teraz šťastie, že Šimekovo nenápadné nahodenie od modrej čiary skončilo iba bránkovej konštrukcii. Gólman Liptákov napokon puk priľahol.
   
  20:51
  Gabriel Spilar si nerozumel so svojimi spoluhráčmi. Jeho prihrávka bola nepresná a smerovala cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie.
   
  20:21
  Arturs Salija potvrdil povesť ofenzívneho beka, vydal sa na útočný výpad a jeho bekhendový pokus musel Košarišťan riešiť až na dvakrát.
   
  20:01
  Začala sa druhá tretina.
   
  Nové Zámky a Liptovský Mikuláš v prvom dejstve ukázali, že ich tabuľkové postavenie nie je dielom náhody. V hre piatich proti piatim sa hokejisti na oboch stranách nedokázali dostať do gólovej šance. O nič lepšie to nebolo ani v početných výhodách, takže skóre zostáva nezmenené.
   
  20:00
  Prvá tretina sa skončila.
   
  19:27
  Rapáč prenechal puk za sebou korčuľujúcemu Paukovčekovi, ale jeho príklep domáci hokejisti zblokovali.
   
  18:30
  Liptáci dobre zakombinovali na jeden dotyk. Piatka posúval puk pred bránu voľnému Langhammerovi, ale tomu nevyšlo spracovanie, takže nemohol strieľať.
   
  17:20
  V hre piatich proti piatim je to zatiaľ veľmi slabý hokej. Ani jeden z tímov si nedokáže vypracovať šancu a má problém s prechodom do útočného pásma.
   
  17:05
  Martin Kriška dvakrát po sebe nahadzoval puk od ľavého mantinelu. Vladimír Kováč nepredviedol isté zákroky, ale neinkasoval, čo je podstatné.
   
  15:50
  Novozámčania išli do rýchleho protiútoku, v prečíslení troch na dvoch či chvíľami dokonca štyroch na dvoch však volili zbytočne individuálne riešenie.
   
  15:09
  Liptovský Mikuláš nezvládol prechod do útočného pásma. Kľučka pred modrou čiarou znamenala ofsajd.
   
  14:45
  Salija dobre nahodil puk od modrej čiary, ktorý si napokon našiel Zbořil a zblízka nebezpečne dorážal. Košarišťan však pohotovo zakročil.
   
  13:31
  Máme tu ďalšie prerušenie. Liptáci nedokázali úspešne rozohrať spoza vlastnej brány a vytvorili zakázané uvoľnenie.
   
  12:52
  Momentálne hrajú oba tímy s piatimi hráčmi a navzájom sa dobre strážia. Hlavný rozhodca teraz prerušil hru, pretože domáci hrali so zdvihnutou hokejkou.
   
  11:29
  Liptovský Mikuláš nevyužil dlhú päťminútovú presilovku po faule Cetkovského. Vladimír Kováč nemal v oslabení veľa práce.
   
  10:10
  Gabriel Spilar na seba naviazal viacero hráčov a nahodil puk do zhusteného priestoru pred bránou. Následne prišla tvrdá strela Suchého, ktorú Kováč zneškodnil.
   
  09:46
  Liptáci poľahky získali vhadzovanie v útočnom pásme, pretože Vladimír Kováč prikryl puk pred napádajúcim Branislavom Rapáčom.
   
  09:10
  Hosťom takmer pomohol domáci Koba Jass, ktorý si skoro zrazil puk do vlastnej siete po prihrávke Mareka Urama z pravého krídla.
   
  08:29
  Nové Zámky bez problémov prežili prvé dve minúty z dlhého oslabenia. Zatiaľ súpera nepustili do gólovej príležitosti.
   
  07:45
  Tomáš Nádašdi vypálil od modrej čiary, ale rozhodcovia sa zhodli, že jeho strelecký pokus prišiel už zo stredného pásma.
   
  07:20
  Liptovský Mikuláš je už takmer minútu v útočnom pásme, ale nedokáže nič vymyslieť a má problém skrotiť puk.
   
  06:29
  Cetkovský predčasne zamieril do šatne, čo sa samozrejme nepáči trénerom Nových Zámkov. Medzitým opustil ľadovú plochu Ján Tabaček, ktorý bude v opatere lekárov.
   
  06:29
  Opäť sa bude vylučovať, ale v tomto prípade na strane domácich. Jiří Cetkovský tvrdo zrazil na ľad Jána Tabačka a dostal nekompromisný trest 5 minút + DKZ.
   
  06:00
  Štvrtá formácia Nových Zámkov sa usadila v útočnom pásme, ale puk držala iba pri mantineli a nedokázala ohroziť Košarišťana.
   
  05:13
  Liptáci sa snažia upokojiť hru za vlastnou bránou. Po dlhom oslabení môžu konečne ukázať aj niečo smerom dopredu.
   
  04:20
  Nové Zámky nevyužili luxusnú ponuku v podobe dlhej početnej výhody o dvoch hráčov. V presilovke iba raz vážnejšie ohrozili bránu.
   
  03:30
  Veľká šanca domáceho tímu. Novotný našiel krížnou prihrávkou pred bránou úplne voľného Zbořila, ale jeho zakončenie zblízka zastavil tesne pred čiarou Košarišťan.
   
  03:10
  Plášil opäť skúšal šťastie. Jeho strela švihom od modrej čiary skončila presne v lapačke gólmana Košarišťana.
   
  02:52
  Plášilova strela netrafila bránu Liptovského Mikuláša. Langhammer preto poľahky získal puk a vyhodil ho do stredného pásma.
   
  02:20
  Prichádza ďalšie vylúčenie na strane hostí a v tomto prípade veľmi zbytočné. Matúš Sukeľ pri napádaní podrazil brankára Kováča a inkasoval dvojminútový trest.
   
  01:39
  Rozhodcovia dnes prvýkrát vylučujú. Dve trestné minúty za hákovanie dostal hosťujúci útočník Lukáš Paukovček.
   
  01:02
  Michal Novák zaváhal v rozohrávke vo vlastnom obrannom pásme a ponúkol puk súperovi. Piatkova strela z ľavej strany nebola presná.
   
  00:13
  Liptáci vyhrali úvodné buly, ale rýchlo stratili puk. Novozámčania dnes nastúpili v tmavozelených dresoch, hostia zvolili bielo-červenú kombináciu.
   
  00:01
  Stretnutie sa práve začalo.
   
  Úvodné zostavy:

  HC Mikron Nové Zámky: Kováč (Nagy) – M. Jass, Salija, M. Novák, Plášil, Šimek, Hruška, Trávniček, Štumpf – Zbořil, Novotný, Cetkovský – Moňa, Špirko, Rajenko – R. Varga, Škoda, Lantoši – Fábry, Rehák. K. Jass.

  MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan (Hollý) – Nádašdi, Luža, Tabaček, Moravčík, Nemec, Suchý, Nitriansky, Pacalaj – Kriška, M. Sukeľ, Uram – Spilar, Langhammer, Piatka – B. Rapáč, Paukovček, J. Sukeľ – Števuliak, Lištiak, Laco.

  Rozhodca: Fridrich, Kubuš – Kacej, Synek..
   
  Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 21. kola Tipsport Ligy. V súboji dvoch tímov zo spodku tabuľky na seba narazia Nové Zámky a Liptovský Mikuláš. Úvodné buly je naplánované na 16:00.

  Nové Zámky momentálne okupujú ôsmu priečku. V 22 zápasoch získali 26 bodov a majú negatívne skóre 54:66. Navyše teraz ťahajú šnúru troch duelov bez víťazstva. Pred reprezentačnou prestávkou podľahli vonku Nitre 0:4 a následne doma prehrali so Zvolenom 3:4 po samostatných nájazdoch. Nepriaznivú sériu nedokázali prerušiť ani po takmer dvojtýždňovej pauze. V piatok utrpeli v Detve porážku 2:4. V domácom prostredí sú však Novozámčania silnejší. V ostatných šiestich vystúpeniach pred vlastnými fanúšikmi iba raz nebodovali.

  Liptovský Mikuláš aktuálne figuruje na deviatej pozícii. V 21 stretnutiach nazbieral 21 bodov a má takisto nepriaznivé skóre 44:55. Zverenci trénera Paukovčeka čakajú na víťazstvo už od 22. októbra a v uplynulých šiestich dueloch získali iba dva body. Napriek tomu, že držia so súpermi krok, pripisujú si tesné porážky. Postupne podľahli Nitre aj Popradu zhodne 1:2, Banskej Bystrici 2:3 po predĺžení, Žiline 1:3, Trenčínu 1:2 po predĺžení a naposledy Košiciam 2:4. Liptákov v dnešnom súboji s Novými Zámkami nefavorizuje ani forma zo súperových klzísk, kde prehrali sedemkrát po sebe.

  Nové Zámky a Liptovský Mikuláš odohrali v aktuálnej sezóne dva vzájomné zápasy. V septembri vyhrali Liptáci na juhu Slovenska 3:0, ale v októbrovom domácom dueli podľahli rovnakému protivníkovi 1:3.
   
  Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

  Tomáš Lengyel


  Hľadáme spravodajcu pre tím MHK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

  Góly a asistencie: 27. Paukovček (Rapáč), 41. Langhammer (Piatka, Pacalaj), 44. Sukeľ (Kriška), 56. Piatka


  HC Mikron Nové Zámky: Kováč (Nagy) – M. Jass, Salija, M. Novák, Plášil, Šimek, Hruška, Trávniček, Štumpf – Zbořil, Novotný, Cetkovský – Moňa, Špirko, Rajenko – R. Varga, Škoda, Lantoši – Fábry, Rehák. K. Jass.
  MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan (Hollý) – Nádašdi, Luža, Tabaček, Moravčík, Nemec, Suchý, Nitriansky, Pacalaj – Kriška, M. Sukeľ, Uram – Spilar, Langhammer, Piatka – B. Rapáč, Paukovček, J. Sukeľ – Števuliak, Lištiak, Laco.

  Rozhodca: Fridrich, Kubuš – Kacej, Synek.