Trenčín – B. Bystrica 4:2 (kon.) | Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 0:4 (kon.) | Žilina – Nitra 2:4 (kon.)
Košice – Poprad 3:1 (kon.) | Zvolen – Detva 6:2 (kon.)
MsHK Žilina
2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
HK Nitra
Nedeľa 19.11.2017, 17:00 • Tipsport Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 21. kolo

S konštatovaním, že Nitra zvíťazila v Žiline pomerom 2:4 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok nedele. Dočítania priatelia. (19:29:12)

59:44
    Zdá sa, že o osude dnešného zápasu je rozhodnuté.

59:22
    Žilinčania sa snažia, ale nedokážu sa udržať v útočnom pásme.

59:01
    Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času.

58:29
    Tomáš Tomek je vonku z bránky, Žilina hrá power-play!

57:59
    Už to neplatí, hostia sa oslobodzujú a posielajú puk do stredného pásma.

57:35
    Žilina v tlaku pred bránkou hostí, Mikuš však dlho váhal na modrej čiare s rozohrávkou. Domáci napriek tomu ostávajú v útočnom pásme.

57:03
    Vhadzovanie po ľavej ruke Nathana Lawsona.

56:15
    Lenže Nitra sa výborne bráni a posiela puk cez všetky čiary i za cenu zakázaného uvoľnenia.

55:57
    Žilina už vsádza všetko na jednu kartu a snaží sa udržať za každú cenu v útočnom pásme.

55:11
    Po ďalšej strele domácich od modrej čiary si Nathan Lawson znovu pripisuje úspešný zákrok.

55:01
    Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času.

54:32
    Rýchla akcia hostí, Judd Blackwater skúsil strelu z medzikružia, no namieril len do hrude Tomáša Tomeka.

53:59
    Tomáš Klimenta oprel o mantinel Branislava Mezeia, ktorému sa to vôbec nepáči a po prerušení hry si to zrejme chcel s českým útočníkom Žiliny vybaviť priamo na striedačke Vlkov. Čiaroví rozhodcovia mu však tento nápad rýchlo prerušili.

53:15
    Nuž a domácich inkasovaný gól pomerne dosť zaskočil, v týchto chvíľach sa akoby nedokážu dostať do potrebného tempa.

52:27
    Nitra dala gól!
    Puk podľa verdiktu videorozhodcu prešiel celým objemom za bránkovú čiaru a Nitra znovu vedie v Žiline o 2 góly! Úspešným strelcom je MICHAL KRIŠTOF. Asistencie: Tomáš Mikúš, Matej Paulovič.

52:27
    Hostia sa radujú z gólu po rýchlej akcii, zrejme sa však bude znovu telefonovať videorozhodcovi Daliborovi Beniačovi.

52:05
    Čas rýchlo letí a domácim sa kráti možnosť na vyrovnanie, napriek tomu sa však Vlci nevzdávajú.

51:29
    Stále sa hrá v obrannom pásme Nitry, o puk sa však bojuje pri pravom mantineli.

50:58
    Václav Stupka sa prebil po ľavej strane cez obrancu Nitry, jeho strela po ľade však mierila len do bočnej konštrukcie bránky hostí.

50:33

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Žilina aktuálne prehráva na domácom ľade s Nitrou 2:3.

49:55
    Poriadny závar pred bránkou Nitry, Lawson však odoláva. V tomto momente vykorčuľoval ďaleko z bránky, skryl puk do svojej lapačky a prerušil tak hru.

49:20
    Domáci hokejisti sa však odhodlali napádať rozohrávku hostí s dvomi hráčmi a zatiaľ sa im darí držať puk v útočnom pásme.

48:48
    Žilina znovu v útočnom pásme, po strele od modrej čiary opäť preukázal svoje kvality gólman tímu spod Zobora.

48:05
    Domácim hokejistom gól dodal potrebnú energiu do žíl a znovu sú v útoku, Lawson však v tejto chvíli podržal svoj tím.

47:24
    Žilina dala gól!
    Tak konečne sa domácim podarila pekná útočná akcia, po ľavej strane sa presadil český útočník MICHAL ŠVIHÁLEK a znížil na 2:3! Bez asistencií.

46:29
    Nitra je však pri chuti a znovu je v útočnom pásme pred Tomášom Tomekom.

45:59
    Obrovská chyba Žiliny v defenzívne, Judd Blackwater ostal úplne osamotený pred Tomášom Tomekom, no nedokázal žilinského brankára prekonať.

45:25
    Útočná akcia domáceho tímu zastavená pre prihrávku rukou.

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, Nitra stále vedie v Žiline 1:3.

44:33
    Dnešné stretnutie sleduje 873 divákov.

43:58
    Žilina sa zatiaľ nedokáže dostať do tempa, resp. usadiť sa na dlhší čas v útočnom pásme.

43:24
    Nitra je i naďalej aktívna, po ďalšej strele od modrej čiary podržal Tomek puk vo svojej lapačke. Vhadzovať sa tak bude po pravej ruke brankára Žiliny.

43:11
    Domáci v plnom počte.

42:52
    Hostia hrajú už v pomerne veľkej pohode, vedia, že sa nemajú kam ponáhľať, čas hrá aktuálne v ich prospech.

42:11
    Delovka Jamesona Milama od modrej čiary tesne minula bránku Vlkov.

41:40
    Nitrania zovreli domácich vo vlastnom pásme, Tomáš Tomek bol však pozorný a podržal svoj tím.

41:20
    Domáci so štyrmi hráčmi.

41:11
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Stupka – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

40:58
    Domáci sa zatiaľ dobre bránia, no vyzerá to, že budú znovu hrať s oslabení.

40:25
    Nitra však hrá naďalej presilovú hru, no zatiaľ sa jej nedarí usadiť v útočnom pásme.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech Žiliny.

40:01

Po druhej tretine máme v Žiline stav 1:3. Domáci najskôr vyrovnali v 23. minúte zásluhou Marcela Holoviča, no už o minútu neskôr Nitra znovu viedla, keď sa peknou strelou presadil Tomáš Mikúš. Hostia sa následne dostali do dvojgólového vedenia, z diaľky prestrelil Tomeka Jameson Milam. Tretia tretina sa začne približne o 18:52.

40:00

39:42
    Hostia v útočnom pásme, kombinačne hľadajú cestu k bránke Tomáša Tomeka.

39:20
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Tomas – 2 min., sekanie).

39:15
    V strede klziska tvrdý hit, Tomáš Harant poslal k ľadu Juraja Juríka. Len škoda, že sú to spoluhráči v žilinskom drese.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:40
    Tentoraz pálil od modrej čiary Michal Juraško, no ani jeho pokus si cestu do siete hostí nenašiel.

38:05
    Nitra v rýchlom prečíslení, Tibor Kutálek sa rozhodol nestrieľať, ale vtipnou prihrávku hľadal ešte spoluhráča pred bránkou Žiliny. Obrana Vlkov však bola pozorná.

37:51
    Hostia v plnom počte.

37:05
    Preberajú sa i domáci fanúšikovia, no dnes je to v Žiline pomerne slabé, čo sa týka fandenia.

36:41
    Poulin znovu pálil od modrej čiary, Lawson puk vyrazil pre seba. Obrana Nitry následne dobre zapracovala a dokázala puk poslať von z obranného pásma.

36:09
    Domáci znovu v útočnom pásme, Lawson si okamžite pripisuje na svoje konto ďalší úspešný zákrok.

35:51
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Blackwater – 2 min., podrazenie).

35:32
    Hostia budú znovu hrať v oslabení, Tomáš Tomek už mieri na striedačku svojho tímu.

35:06

35:01
    Do konca druhej časti hry ostáva menej ako päť minút.

34:50
    Od modrej čiary skúsil šťastie Lukáš Handlovský, no jeho strela mieri vedľa bránky hostí.

34:21
    Vhadzovať sa bude aktuálne po ľavej ruke brankára HK Nitra.

33:55
    Domáci sú počas presilovej hry nasťahovaní pred Nathanom Lawsonom. Nasleduje strela od modrej čiary, ktorú brankár hostí kryje a samozrejme vzniká znovu šarvátka.

33:22

33:06
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Šiška.

32:59
    Veľká šanca Žiliny, dvojica Vlkov sa dostala do prečíslenia 2 na 1, no Michal Švihálek z pravej strany nedokázal prepasírovať puk na voľného spoluhráča!

32:15
    Presilovka Nitry stále trvá, strelecky však hráči spod Zobora brankára Žiliny zatiaľ neohrozili.

31:44
    Tak domácim tento úsek hry nevychádza podľa predstáv, naopak, hostia môžu byť spokojní. Aktuálne sú nasťahovaní pred Tomášom Tomekom počas presilovej hry.

31:22
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Rogoň – 2 min., vrazenie na mantinel).

31:12
    Žilinčania znovu chybujú v defenzívne, no Nitra to tentoraz nedokázala využiť.

30:32
    Hostia sa už dostávajú do dvojgólového vedenia, pretože JAMESON MILAM prestrelil Tomáša Tomeka z diaľky. Asistencie: Judd Blackwater, Peter Ordzovenský.

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu, Žilina zatiaľ na domácom ľade prehráva s Nitrou 1:2.

29:24
    Vhadzovať sa bude po pravej ruke Tomáša Tomeka.

28:55
    Vlci stále v útočnom pásme, no chýba tomu myšlienka a finálne prevedenie.

28:12
    Vidíme pomerne slušný hokej, i keď tempo hry nám mierne opadlo. Žilina sa v týchto momentoch snaží o vyrovnanie.

27:42
    Rýchly útok Žiliny a prečíslenie 3 na 2, štvrtá formácia Vlkov však túto situáciu nezvládla úplne ideálne a Lawson skryl puk vo svojej lapačke.

26:55
    Tlak hostí stále pokračuje, snahu domácich o vyhodenie puku pokazil Tibor Kutálek, ktorý zachytil puk a tak kolotoč Nitry v útočnom pásme stále pokračuje!

26:15
    Hostia sa však nadýchli k tlaku a formácia hráčov spod Zobora zviera Žilinu v defenzíve.

25:39
    Dávid König vystrelil z ľavej strany, Tomáš Tomek bol pozorný a puk vyrazil vedľa svojej bránky.

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, Žilina na domácom ľade prehráva s Nitrou 1:2.

24:20
    Žilina znovu v šanci, Lawson ju však domácim zmaril výborným zákrokom!

24:05
    Vzápätí šanca domácich, Michal Švihálek príklepom z ľavej strany namieril nad bránku Nitry!

23:31
    Krásny gól hostí, pretože TOMÁŠ MIKÚŠ vystrelil švihom a puk zapadol presne do pravého horného rohu Tomekovej bránky! Asistencia: Martin Rýgl.

23:15
    Hra sa sťahuje pred Nathana Lawsona, vhadzovať sa bude po jeho ľavej ruke.

22:42
    Ihneď po vyrovnaní mali hostia veľkú šancu, dvaja hokejisti Nitry ostali pred Tomek číhať na odrazený puk, no brankár Žiliny mal v tomto momente i povestné šťastíčko.

22:05
    Domáci využívajú presilovú hru, pretože z pravého kruhu namieril presne MARCEL HOLOVIČ. Asistencia: Juraj Jurík.

21:47
    Poulin strelou od modrej čiary poslal k ľadu Juraja Šišku.

21:35
    Domáci sú v útočnom pásme a snažia sa kombinačne prekvapiť obranu Nitry.

21:07
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Blackwater – 2 min., vrazenie na mantinel).

20:58
    Výborná prihrávka pre Kutálka na útočnú modrú čiaru, útočník hostí však nemal rýchlosť a tak puk len nahodil do útočného pásma.

20:10
    Oba tímy si buly zopakujú, tentoraz po ľavej ruke Tomáša Tomeka.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech hokejistov Nitry.

20:01

Na ľad nám nastupujú hráči oboch tímov.

Po prvej tretine máme v Žiline stav 0:1. O jediný gól tejto časti hry sa postaral v presilovej hre Matej Paulovič. Sledujeme obojstranne dobrý zápas, no zbytočne nervózny. Druhá tretina sa začne približne o 18:00.

20:00

19:22
    Tibor Kutálek nahodil puk do útočného pásma, ťažké boje sa oň vedú za bránkou Tomáša Tomeka.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:44
    Domáci stiahli puk za svoju bránku a striedajú počas hry, následný prechod stredným pásmom sa im však znovu nedarí.

18:26

18:08
    Žilina opäť v útočnom pásme, ale blíži sa záver presilovej hry Vlkov.

17:42
    Žiline sa nedarí dostať sa do útočného pásma, pretože Nitra napáda rozohrávku domácich s dvomi hráčmi. Napokon domáci chybujú a vhadzovať sa bude pred Tomášom Tomekom.

17:10
    Poulinova strela od modrej čiary nenašla svoj cieľ, hostia následne vyhodili puk cez všetky čiary.

16:50
    Žilina už nasťahovaná s päticou hráčov v útočnom pásme.

16:39

16:26
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Mikúš – 2 min., hákovanie).

16:20
    Emócie už sú na oboch stranách obrovské, myslím, že obom tímom prospeje prestávka po prvej tretine.

16:10
    Žilina so štyrmi hráčmi.

15:52

15:01
    Do konca prvej tretiny ostáva menej ako päť minút, Nitra vedie v Žiline 0:1 a je v obrovskom tlaku počas presilovej hry!

14:39
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Chaloupka – 2 min., krosček).

14:39
    Gól hostí napokon predsa len platí! Úspešným strelcom je MATEJ PAULOVIČ, ktorý puk prepasíroval do siete Žiliny. Asistencia: Jameson Milam.

14:39
    Gól hostí napokon zrejme platí, ale rozhodcovská štvorica stále niečo rieši pri boxe časomeračov. Napokon sa bude telefonovať videorozhodcovi dnešného stretnutia, ktorým je Dalibor Beniač.

14:39
    Hostia znovu v tlaku pred Tomekom, ktorý končí na ľade. Bránka je posunutá, Nitra sa raduje z gólu, ktorý ale zrejme nebude platiť!

14:10
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Švec – 2 min., vrazenie na mantinel).

13:52
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Krištof – 2 min., hrubosť).

13:52
    V Žiline je to dnes veľmi nervózne, pred Tomekom vzniká ďalšia roztržka.

13:45
    Branislav Mezei nahodil puk od modrej čiary pred Tomáša Tomeka, ten bol dvakrát tečovaný a končí vedľa bránky Žiliny.

13:29
    Hostia okamžite nasťahovaní v útočnom pásme. Po skrumáži pred Tomekom vzniká šarvátka, aktívny je najmä Branislav Mezei.

13:03
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Tomas – 2 min., hrubosť).

12:55
    Akcia hostí zastavená ako zakázané uvoľnenie. Striedačke Nitry sa tento verdikt vôbec nepáči a dáva to hlasito najavo.

12:05
    Krásna akcia prvého útoku Žiliny, Tomáš Klimenta dnes zatiaľ nemá strelecké šťastie, pretože jeho pokus z medzikružia tesne minul bránky Nitry!

11:20
    Peter Ordzovenský nepríjemne nahodil od modrej čiary puk na Tomáša Tomeka, ktorý ho len vyrazil pred seba. Obrana Vlkov však dobre zapracovala a nedovolila hosťom dorážať.

10:41
    Útočná aktivita hostí nedopadla aktuálne podľa ich predstáv, domáci následne stiahli puk za svoju bránku a oba tímy striedajú počas hry.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, stav v Žiline je stále 0:0.

09:59
    Rýchle akcia hostí, Kutálek dostal ideálny puk do úniku, no Tomáš Tomek vytiahol bravúrny zákrok a podržal svoj tím!

09:30
    Nuž a Tomáš Tomek si po strele hostí pripisuje ďalší úspešný zákrok na svoje konto.

09:16
    Tentoraz sa hra sťahuje pred Tomeka, vhadzovať sa bude po jeho pravej ruke.

08:56
    Václav Stupka z medzikružia tvrdou strelou preveril pozornosť Lawsona, ten je do týchto chvíľ pozorný.

08:44
    Hostia sa snažili dostať do útočného pásma, no je z toho len zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa bude po pravej ruke gólmana Nitry.

07:58
    Výborná práca prvého útoku Žiliny, Handlovský sa ako tank pretlačil po pravej strane do útočného pásma, vymenil si puk s Hruškom, následne hľadal na ľavej strane Klimentu. Prihrávka nebola úplne presná, napriek tomu český legionár v službách Žiliny dokázal preveriť pozornosť Nathana Lawsona.

07:36
    Hra je prerušená, nasledovať bude reklamná prestávka. Po nej sa bude vhadzovať po ľavej ruke brankára Nitry.

07:05
    Znovu sa hrá dlho bez prerušenia, domáci stiahli puk za bránku Tomáša Tomeka a oba tímy následne striedajú počas hry.

06:32
    Štvrtý žilinský útok sa dokázal dostať do prečíslenia, Filip Ondruš však z pravej strany nedokázal puk prepasírovať na spoluhráča.

05:49
    Hrá sa však obojstranne aktívne, badať, že obom tímom ide o veľa.

05:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút zápasu, v Žiline sme gól zatiaľ nevideli.

04:50
    Prvý útok Žiliny sa dostal do pásma, od modrej čiary pálil Juraško, no trafil len Dávida Königa, od ktorého sa puk odrazil von z pásma. Nitran sa následne mohol rútiť sám na bránku Žiliny, lenže Tomek dobre čítal hru a stihol puk pre hráčom hostí rozohrať.

04:25
    Nitra stiahla puk za svoju bránku a oba tímy striedajú počas hry.

03:50
    Hostia sú v týchto sekundách aktívnejší a viac sa tlačia dopredu, zazvonila tyčka na bočnej konštrukcii Tomekovej bránky.

03:11
    Judd Blackwater robí poriadny prievan v obrane Žiliny, spoza bránky sa natlačil pred Tomeka, no puk mu zrejme skĺzol po čepeli hokejky a mieril ďaleko od bránky Žiliny.

02:51
    Druhý útok Žiliny sa snažil dostať do útočného pásma, Poulin ešte zo stredného pásma nahodil puk na Lawsona, ktorý ho radšej podržal v lapačke.

02:12
    Hrá má spád a od úvodu i dobré tempo, znovu sa bude vhadzovať po pravej ruke Nathana Lawsona.

01:49
    Marcel Holovič napriahol od modrej čiary a za Lawsonom sa rozozvučala tyč jeho bránky!

01:31
    Žilinčania sú však rovnako aktivni, zasahovať musel Lawson.

01:03
    Prvá vážna šanca hostí, z ľavého kruhu polovysokou strelou preveril pozornosť Tomáša Tomeka Judd Blackwater. Žilinský brankár bol pripravený a vyrazil puk pravým betónom.

00:36
    Prvá útočná snaha domácich bola neúspešná, hostia stiahli puk za svoju bránku a oba tímy striedajú.

00:01
    Úvodné buly dnešného zápasu v prospech hokejistov Žiliny.

00:01

Hymna Slovenskej republiky doznela, všetko je pripravené na úvod zápasu.

V Žiline sa nám úvod zápasu kúsok posunie, prácu ešte budú mať muži starajúci sa o ľad.

Na ľade máme oba tímy, zaznie štátna hymna Slovenskej republiky a potom sa už začne samotný zápas.

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Mikuš, Juraško, Poulin, Chaloupka, Harant, Hatala, Roman, Mendrej – Handlovský, Hruška, Klimenta – Tomas, Švihálek, Jurík – Rogoň, Holovič, Stupka – Švec, Ondruš, Dolinajec

HK Nitra: Lawson (Foltán) – Mezei, Rýgl, Ordzovenský, Milam, Korím, Versteeg, Pupák Mich. – Mikúš, Krištof, Paulovič – Šiška, Blackwater, Kutálek – Csányi, Šille, Pupák Mir. – Fominych, Ondrušek, König

Rozhodca: Lokšík, Jonák – Gegáň, Junek.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 21. kola hokejovej Tipsport Ligy, v ktorom hokejisti MsHK Žilina privítajú na svojom ľade hráčov HK Nitra. Zápas sa začína o 17:00, ešte predtým si v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline patrí v aktuálne tabuľke najvyššej hokejovej súťaže priebežné siedme miesto so ziskom 31 bodov. V poslednom doterajšom zápase Žilinčania prehrali v Banskej Bystrici hladko 0:4. Počas reprezentačnej prestávky sa Vlci posilnili o dvojicu hráčov. Zo Vsetína prestúpil pod Dubeň útočník Radim Hruška, z rovnakého tímu prišiel do Žiliny na dvojtýždňovú skúšku skúsený Roman Tomas. Najproduktívnejším hráčom tímu je Lukáš Handlovský, ktorý získal 18 kanadských bodov (13+5). Brankárskou jednotkou tímu je Tomáš Tomek, ktorý má aktuálne 93,56% úspešnosť zákrokov.

Majstrovskej Nitre nevychádza sezóna podľa predstáv. V aktuálnej tabuľke patrí hráčom spod Zobora priebežné šieste miesto so ziskom 35 bodov. V poslednom doterajšom zápase porazila Nitra na domácom ľade Zvolen pomerom 3:2 (góly Nitry vsietili Milam, Blackwater a Krištof). Najproduktívnejším hráčom tímu je Michal Krištof, ktorý získal 25 kanadských bodov (7+18). Brankárskou jednotkou tímu je aktuálne Nathan Lawson.

Zápas sa v Žiline začína o 17:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Dávid Švec

Góly a asistencie: 23. Holovič (Jurík Juraj), 48. Švihálek – 15. Paulovič (Milam), 24. Mikúš (Rýgl), 31. Milam (Blackwater, Ordzovenský), 53. Krištof (Mikúš, Paulovič)

Rozhodca: Lokšík, Jonák – Gegáň, Junek