Trenčín – B. Bystrica 4:2 (kon.) | Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 0:4 (kon.) | Žilina – Nitra 2:4 (kon.)
Košice – Poprad 3:1 (kon.) | Zvolen – Detva 6:2 (kon.)
koniec
HC Mikron Nové Zámky
0:4 (0:0, 0:1, 0:3)
MHK 32 Liptovský Mikuláš
Nedeľa 19.11.2017, 16:00 • Zimný štadión Nové Zámky • Tipsport Liga (SR) • 21. kolo
Predzápasové kurzy: 1.8 4.7 3.14
   
  Súboj tabuľkových susedov dopadol lepšie pre Liptovský Mikuláš. Domáce Nové Zámky boli v zápase aktívnejšie, ale ťažko sa dostávali do vyložených gólových šancí a doplatili na slabú efektivitu. Naopak, hostia vyťažili z minima maximum a prerušili sériu prehier. V drese Liptákov sa zapísali do streleckej listiny Paukovček, Langhammer, Matúš Sukeľ a Piatka. (18:30:54)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:14
  Hokejisti Liptovského Mikuláša sa musia teraz brániť. Majú však motiváciu navyše, pretože Košarišťana delí od shutoutu len pár sekúnd.
   
  58:15
  Najproduktívnejší bek Nových Zámkov Arturs Salija dnes nezažíva najlepší duel. Napriek streleckej aktivite vážnejšie neohrozil Košarišťana.
   
  57:43
  Milan Hruška sa pustil do Andreja Laca a chcel vyprovokovať bitku. Obaja hráči však zostali zakliesnení v zápasníckom chvate a neuštedrili si presné údery. Rozhodcovia udelili obom aktérom rovnaké tresty (2+2+10 minút)
   
  57:05
  Novozámockí priaznivci už stratili trpezlivosť a postupne opúšťajú tribúny. Vysoká prehra s predposledným tímom tabuľky nie je príliš lichotivá.
   
  56:12
  Aktuálny výsledok je pre Nové Zámky príliš krutý. Domáci hokejisti dnes určite neboli horší, ale doplatili na slabú koncovku.
   
  55:28
  Liptovský Mikuláš dal gól! Kuriózny moment v Nových Zámkoch. Spilar prihrával spoza brány, puk sa odrazil priamo do Kováča a pohotový MAROŠ PIATKA ho prepasíroval do siete. Bez asistencie.
   
  55:00
  Do konca tretej tretiny zostáva posledných päť minút. Domáci hokejisti držia puk na hokejkách, ale vo finálnej fáze sa veľmi trápia.
   
  53:54
  Maris Jass prešiel od vlastnej brány po ľavom krídle až pred Košarišťana, potom našiel na opačnej strane voľného Vladimíra Škodu, ale jeho strelu z prvej zneškodnil gólman hostí.
   
  52:58
  Liptovský Mikuláš sa oslobodil vyhodením puku cez všetky čiary, čo znamenalo zakázané uvoľnenie. Domáci mohli striedať.
   
  52:20
  V ostatných minútach vidíme len minimum prerušení. Domácim však tento trend nevyhovuje, pretože strácajú čas na prípadné zníženie.
   
  51:06
  Arturs Salija mal dostatok času a priestoru na modrej čiare, prudko vystrelil príklepom, ale trafil iba spoluhráčovu korčuľu.
   
  50:00
  Marek Uram využil voľný priestor na pravom krídle, rozhodol sa vystreliť švihom, no Vladimír Kováč puk vytlačil do rohu klziska.
   
  49:15
  Michal Novák nahodil puk na bránu, tesne pred ňou predviedol nebezpečný teč Róbert Lantoši, ale Košarišťan úspešne zasiahol.
   
  48:32
  Arturs Salija sa nemohol pozerať na bezmocnosť svojich spoluhráčov. Preto zvolil individuálnu akciu, ktorú zakončil strelou na Košarišťana.
   
  47:20
  Andrej Košarišťan si pripísal úspešný zákrok po nahodení Branislava Fábryho od modrej čiary. Brankár Liptákov sa približuje k shutoutu.
   
  46:23
  Jakub Langhammer nabral rýchlosť na pravom krídle, vypálil príklepom, ale Kováč mal dobrý výhľad a bez problémov zasiahol.
   
  45:00
  Nové Zámky sú teraz vo veľmi nevýhodnej situácii. Inkasovali dva zlepené góly a prehrávajú už o tri góly, takže musia vsadiť všetko na jednu kartu.

  Tomáš Lengyel


  Hľadáme spravodajcu pre tím MHK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

  Góly a asistencie: 27. Paukovček (Rapáč), 41. Langhammer (Piatka, Pacalaj), 44. Sukeľ (Kriška), 56. Piatka


  HC Mikron Nové Zámky: Kováč (Nagy) – M. Jass, Salija, M. Novák, Plášil, Šimek, Hruška, Trávniček, Štumpf – Zbořil, Novotný, Cetkovský – Moňa, Špirko, Rajenko – R. Varga, Škoda, Lantoši – Fábry, Rehák. K. Jass.
  MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan (Hollý) – Nádašdi, Luža, Tabaček, Moravčík, Nemec, Suchý, Nitriansky, Pacalaj – Kriška, M. Sukeľ, Uram – Spilar, Langhammer, Piatka – B. Rapáč, Paukovček, J. Sukeľ – Števuliak, Lištiak, Laco.

  Rozhodca: Fridrich, Kubuš – Kacej, Synek.