Senegal – Južná Afrika 2:1 (kon.) | Burkina Faso – Kapverdy 4:0 (kon.)
Senegal
2:1 (0:0)
Juhoafrická rep.
cz Utorok 14.11.2017, 20:30Kvalifikácia MS (Afrika) • Skupina D

Z mé strany je to už pro tento zápas úplně všechno, přeji dobrou noc. (22:37:25)

Senegal to nakonec zvládl, v dramatickém zápase dokázal porazit Jihoafrickou republiku gólem v nastavení 2:1. Po bezbrankovém prvním poločase se ve druhé půli odehrála mnohem zajímavější partie. Deset minut po přestávce se trefil Nguette a Senegal vedl 1:0. Pak mohli hosté vyrovnat, ale Zwane neproměnil pokutový kop. A tak se Jihoafrická republika dočala až o dvě minuty později, když se prosadil Tau. V závěru to vypadalo, že po vítězství sahá spíše JAR, ale Senegal si vybojoval rohový kop a z něj hlavou poslal nechytatelně do sítě Kara. Senegal tak potvrdil svůj postup na mistrovství světa v Rusku dalším vítězstvím.

90+4
    90+3. KARA - 2:1

90+3
    Senegal právě vstřelil branku!
    SERIGNE KARA je hrdinou! Prosazuje se hlavou z rohového kopu. Hlavičkoval sice z celkem velké dálky, ale trefil se přesně a navíc dostatečně přesně. Khune zůstal stát přikovaný na čáře.

90+2
    Ciss je po svém příchodu na hřiště hodně vidět. Tentokrát vybojoval rohový kop.

90+1
    Dlouhý aut, který dolétl až do šestnáctky Senegalu už byl mnohem zajímavější. Nakonec byl nucen k zákroku i Gomis. Svou úlohu zvládl.

90
    Manyama rozehrál na krátko a nic moc zajímavého z toho nebylo.

90
    Další rohový kop pro hosty. Kopat ho bude z levé strany Manyama.

89
    Další akce Senegalu, která vyšuměla do prázdna. Jsou to nyní hosté, kteří mají více ze hry a jsou nebezpečnější.

88
    Střídání v týmu Senegal: ze hřiště odchází A. N'Diaye, přichází Balde.

88
    Jali to opravdu z dálky vyzkoušel, ale braku netrefil.

87
    Po faulu Senegalců budou kopat hosté standardní situaci. Může přijít centr, ale klidně i střela z dálky.

86
    Tento rohový kok domácí reprezentaci vůbec nevyšel, Jihoafrická republika se v pohodě ubránila.

85
    Centr z pravé strany sice do šestnáctky JAR nedoletěl, ale bude z toho roh pro Senegal.

84
    Z levé strany hezky odcentroval Ciss. Našel halvu Ndoyeho, ten ale trefil jen prostor, kde zrovna stál brankář Khune.

84
    Střídání v týmu Jihoafrická republika: ze hřiště odchází Vilakazi, přichází Manyama.