Arménsko – Srbsko 0:1 (kon.) | S. Macedónsko – Rakúsko 0:4 (kon.) | Azerbajdžan – Kosovo 0:0 (kon.)
Cyprus – Maďarsko 0:2 (kon.) | Turecko – Belgicko 1:2 (kon.) | Moldavsko – Česko 1:3 (kon.)
Gruzínsko – Litva 1:0 (kon.) | Estónsko – Island 2:3 (kon.) | Bulharsko – Čierna Hora 3:1 (kon.)
Poľsko – Dánsko 3:1 (kon.) | Izrael – Nemecko 2:5 (kon.) | Portugalsko – Švajčiarsko 2:1 (kon.)
Nórsko – Írsko 2:1 (kon.) | Wales – Rumunsko 0:0 (kon.) | Škótsko – Ukrajina 0:2 (kon.)
Španielsko – Slovensko sk 5:1 (kon.)
Poľsko
3:1 (2:0)
Dánsko
cz Utorok 14.11.2017, 18:00 • Gdynia Stadium, Gdynia • Kvalifikácia na ME U21 • Skupina 3

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:57:45)

Je konec. Polsko nakonec zvítězilo jasně 3:0.
    Ve druhé půli zvýšil náskok v 74. minutě Szymon Zurkowski, když vystřelil přesně k pravé tyči. V 79. minutě mělo Dánsko velkou šanci, ale gólem neskončila. To se jim povedlo až těsně před koncem, když Skov našel ve vápně Nikolaie Laursena a ten míč dokopl do brány.

90+4

90+3
    Dánové se dál pokoušejí dostat do vápna, ale tentokrát centr chytil brankář Grabara.
    90+2. LAURSEN - 3:1

90+2
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Skov našel ve vápně NIKOLAIE LAURSENA a ten neměl problém míč dorazit do poloprázdné brány.

90+1
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90
    Dánsko má rohový kop.

89
    Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Zurkowski, přichází Piotrowski.

88
    Larsen vypálil vedle brány.

87
    Nyní se ke střele dostal ve vápně Duelund, ale Grabara si sní lehce poradil.

86
    Nyní jsou u míče hosté, ale dnes jim to prostě nejde. Nemohou se dostat do vápna, jelikož záloha pracuje skvěle s obranou.

85
    Kopacz si dal míč na pravou nohu, ale poté zamířil vedle brány.

84
    U míče jsou opět domácí hráči, kteří si hlídají po dvou vstřelených gólech celý zápas a o dnešním vítězi je skoro rozhodnuto.

83
    Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Szymanski, přichází Kopacz.

81
    Střela hostů skončila vedle pravé tyče a Grabara bude mít další odkop od brány.

80
    Po rohovém kopu Dánska nic nevzniklo, jelikož míč odkopli domácí hráči.
    79. Obrovská šance Dánska brankou neskončila.

79
    Obrovská šance Dánska opět nekončí gólem, jelikož skvěle zasáhla obrana a hlavně brankář Grabara!

77
    M. Jensen po souboji zůstal na zemi a je ošetřován doktory. Pro Dánsko je to velmi špatná zpráva, jelikož už využilo všechny tři střídání.

76
    Centr hostů si ve vápně sebral do rukavic brankář Grabara.
    74. ZURKOWSKI - 3:0

74
    Polsko právě vstřelilo branku!
    Michalak předal míč SZMYNOVI ZURKOWSKÉMU ten si ho posunul na levou nohu a krásnou ranou zpoza vápna k pravé tyči posílá Polsko už do tříbrankového vedení!

71
    Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Tomczyk, přichází Zawada.

69
    Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Thomasen, přichází Skov.

68
    Nyní se Dánsko dostalo do šance, ale opět skvěle zapracovala obrana Polska.

66
    Nelsson rukama sundal Tomczyka a rozhodčí pískl faul.

65
    Až na Tomczyka jsou všichni hráči Polska zataženi u vlastního vápna do ničeho dány nepouští. Ti to musí zkoušet jako nyní M. Jensen z dálky, který ale přestřelil bránu.

64
    Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Mini, přichází Laursen.

63
    Polský hráč se snažil projít do vápna, ale zastavila ho obrana Dánska.

62
    Zatím je to marné dobývání dánů, jelikož domácí obrana Polska pracuje skvěle.

60
    Duelund to udělal fantasticky, když prošel tři hráče, ale nakonec jeho ránu ve vápně zblokoval domácí obránce.

59
    Rasmussen se dostal k balónu a vystřelil, ovšem jeho rána šla vedle pravé tyče.

58
    Ke střele se po odraženém míči odhodlal Dziczek, ale přestřelil bránu o pořádný kus.

57
    Hostující hráč Larsen se podle pomezního ocitl v ofsajdu, ovšem podle záznamu z kamer se o ofsajdovou past nejednalo.

56
    Ten rozehráli nakrátko a krátce poté se dostal ke střele Thomasen, ale zamířil vedle brány.

56
    Tomczyk zezadu srazil Nelssona a Dánsko má volný kop ze středu hřiště.

55
    Po něm se sice dostal do zakončení hráč hostů, ale jeho hlava nemířila na ránu a míč stejně vykopl domácí hráč.

54
    Thomasen vystřelil z dálky, ale jeho pokus byl zblokován a Dánsko bude mít rohový kop.

53
    Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Sorensen, přichází Tranberg.

52
    Nyní má Sorensen nějaký zdravotní problém a v péči lékařů jde mimo hrací plochu.

51
    Následně se dopředu řítili domácí, ale zakončení Gumnyho nebylo přesná a míč skončil nad bránou Iversena.

50
    A další přihrávku zablokovala domácí polská obrana.

49
    Hosté drží míč před vápnem Polska, ale následná přihrávka nebyla přesná a obrana domácích jí odkopla.

48
    Střela hráče Dánska Thomasena skončila vedle brány a Grabara bude mít opět odkop od brány.

47
    Hosté se dostali po levé straně, ale následnou přihrávku do vápna chytil do rukou domácí brankář Grabara.

Fauly: 9:2

V prvním poločase jsme viděli už na začátku velkou šanci Dánska, ale Dolberg ani Ingvartsen míč do sítě nezakončili. Ve 12. minutě se opět dostal do šance Ingvartsen, ale minul pravou tyč. V 15. minutě Konrad Michalak dostal skvělý centr a po precizním zpracování vystřelil mezi nohy dánského brankáře a poslal Polsko do vedení 1:0. Ve 24. minutě udělal Nelsson velkou chybu a Pawel Tomczyk zakončoval do prázdné brány 2:0. Poté se Dánsko nemohlo dostat do vápna domácích, kteří skvěle brání a stav po poločase je tak 2:0.

45+3

45+2
    Na hřišti se nyní po souboji ocitl domácí hráč Dziczek a jsou povoláni doktoři.

45+1
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

45
    Gumny skvěle a chytře vybojoval rohový kop pro Polský tým.

45
    Poté se Dolberg dopustil faulu, když k zemi poslal Zurkowského.

44
    Tentokrát si ho opět vzal na starost M. Jensen, ale trefil pouze postavenou zeď.

44
    Nyní se faulem provinil Michalak, který postrčil Duelunda a Dánové budou mít přímý kop z naprosto stejné pozice jako předtím.
    43. M. Jensen vystřelil z přímého kopu vedle levé tyče.

43
    Ovšem rána kapitána Dánska minula levou tyč a Grabara bude mít opět jen odkop od brány.

42
    Polský hráč se dopustil faulu a M. Jensen bude rozehrávat přímý kop z velmi dobré pozice.

41
    Dánsko má velké problémy s vlastními rohovými kopy, jelikož při rohu v 15. minutě z toho byl rychlý protiútok a následně gól. Nyní to pro ně dopadlo dobře, jelikož míč trefil pouze blokujícího hráče.

40
    Rohový kop byl rozehrán nakrátko a po něm přiletěl centr do vápna, kde míč nikoho nenašel a nyní jsou u něj opět hosté.

39
    Po něm se ale s míčem řítili dopředu domácí a vše skončilo u střely Tomczyka, který trefil pouze Nelssona a následuje rohový kop na druhé straně pro Polsko.

38
    Po zblokovaném centru Bochniewiczem má Dánsko rohový kop z pravé strany, který rozehraje kapitán Jensen M.

37
    Chyba polského hráče Bartosze ho zase tak moc mrzet nemusela, jelikož míč sice z voleje vykopl za sebe, ale zastavil ho před čárou do zámezí a následně ho odkopl doprostřed hrací plochy.

36
    Na chvíli balón získali domácí hráči, ale poté ho ztratili. Dánsko je na půli Polska, ale nemůže se dostat blíž než k vápnu.

35
    Bochniewicz se dopustil lehkého faulu uprostřed hřiště. U míče tak jsou opět dánové.

33
    Opět míč po nepřesné kombinaci hostů skončil u brankáře Grabary.

32
    Dánsko to zkouší po levé straně, ale tam si míč nezpracoval Mini a následuje autové vhazování pro domácí mužstvo.

31
    Následně přišla nepřesná přihrávka Thomasena a míč si vzal do rukou polský brankář Grabara.

30
    Hosté jsou opět u míče, ale s následným centrem si suverénně poradil domácí stoper.

29
    Hosté si přihrávají na půli Polska, ale nemohou se dostat k nějakému ohrožení brány. Následně míč skončil za bráno, když jej ztratil Mini a Grabara bude mít odkop od brány.

28
    Zurkowski poslal k zemi Ramussena a pískl se faul.

27
    Dánsko jako favorit má více šancí, ale zatím nevyužilo ani jednu, zatímco Polsko se dostalo do dvou příležitostí a vede 2:0. Nyní je to pro Dánsko veli složitá situace.

26
    Duelund vypálil těsně vedle levé tyče.

25
    Nyní se Michalak provinil faulem ve středu hřiště.
    24. TOMCZYK - 2:0

24
    Obrovská chyba hostů, kdy Nelsson po centru Polska špatně nahrál zpátky svému brankáři Iversenovi a míč šel směrem do dánské svatyně, čehož využil PAWEL TOMCZYK, který se sprintem dostal před gólmana a zakončil do prázdné brány!

23
    Po něm se míč dostal do zámezí on dánských hráčů a domácí mají autové vhazování.

22
    Střela Duelunda skončil hodně vedle polské brány a Grabara má odkop od brány.

21
    Nyní se Wieteska dopustil faulu, když šel v souboji s Dolbergem loktama napřed.

20
    Mini už nestihl míč na hrací ploše a domácí Polsko má autové vhazování na vlastní půli.

19
    Polsko má autové vhazování o které se postará Dziczek.

18
    Dánové drží míč na svých kopačkách ve středu hřiště a zkouší kudy projdou dál k bráně Grabary.

17
    Nyní si příliš dlouhou přihrávku pro sebe vzal brankář Polska Grabara.

16
    Dány nyní můžou mrzet neproměněné šance hned na úvod utkání a po gólu Michalaka jsou v horší pozici.
    15. MICHALAK - 1:0

15
    KONRAD MICHALAK dostal skvělý centr před vápno, kde si precizně zpracoval míč a ránou mezi nohy brankáře Iversena poslal Polsko do vedení 1:0!

14
    Domácí se dostali do přečíslení, které skončila střelou hráče Polska, ale brankář Iversen skvěle zasáhl a vyrazil míč.

13
    V ofsajdové pasti se nachytal J-B. Larsen.
    12. Ingvartsen těsně minul pravou tyč.

12
    Duelund předložil Ingvartsenovi nádherný míč, ale útočník Dánska v jasné příležitosti minul pravou tyč!

11
    Jako zeď se nyní ubránila obrana Polska, když přes ní neprošel ani jeden centr vyslaný z kopaček dánů.

10
    Hra pokračuje. Do kombinace Dánska se zapojil i jejich brankář Iversen.

9
    Nyní se řeší na hřišti míče, jelikož dva balóny co byly poslány na hrací plochu nebyly optimálně nafoukané a hra je na chvíli přerušena.

8
    Nyní jsou u míče hosté.

6
    Polský obránce Bednarek se s míčem nemazal a raději ho odkopl do zámezí před nabíhajícím útočníkem Dánska.

5
    Po krátkém ošetření od lékařů hra pokračuje. Nelsson se nyní provinil faulem a domácí budou opět u míče.

3
    Po něm se dopředu řítili Poláci, ale rychlý protiútok nedokázali využít a navíc zůstal na zemi po kopnutí míčem do tváře hostující hráč Duelund.
    2. Dolberg ani Ingvartsen branku nevstřelili.

2
    Hned na začátku utkání se Dánsko dostalo do velké šance. Mini našel ve vápně Dolberga, který vystřelil, ale jeho ránu vykopl domácí obránce. Následně se ke střele dostal Ingvartsen, ale ta byla zblokována a následuje rohový kop.

1

Polsko: Grabara – Gumny, Bednarek, Wieteska, Bochniewicz, Bartosz – Michalak, Dziczek, Zurkowski – Tomczyk, Kapustka
    Náhradníci: Loska – Kopacz, Piotrowski, Stolarski, Swiderski, Szymanski, Zawada

Dánsko: Iversen – Sorensen, Nelsson, Rasmussen – Larsen, Thomasen, Jensen M., Mini – Ingvartsen, Duelund – Dolberg
    Náhradníci: Jensen P. – Lauenborg, Laursen, Maehle, Pedersen, Skov, Tranberg

Rozhodčí: Jonathan Lardot – Frédéric Godelaine, Laurent Conotte (vš. BEL).

Dánsko:

Dánsko zatím jasně vede skupinu po čtyřech výhrách bez ztráty bodu a se skóre 19:2. Po výhrách nad Faerskými ostrovy (3:0), Litvou (6:0), Gruzii (5:2) zavítalo do Finska. Už ve 20. minutě se prosadil dánský Skov. Ve 30. minutě dostal domácí finský hráč Soisalo druhou žlutou kartu a odešel předčasně do šaten. Ve 31. minutě přidal Skov druhý gól a Dánsko vedlo po poločase 2:0. V 58. minutě dokonal Skov hattrick a Dánsko bylo na koni, jelikož už o čtyři minuty později přidal další gól Duelund. V 84. minutě přidal pátý a poslední gól Ingvartsen a Finsko utrpělo těžký debakl 0:5. Nejlepším střelcem je se šesti góly Robert Skov. Hlavním trenérem je Niels Frederiksen.

Polsko:

Poláci se nacházejí na druhém místě s osmi body a ztrátou čtyř bodů na první Polsko. Nejprve vyhrálo v Gruzii 3:0, poté remizovalo doma s Finskem 3:3, následně vyloupili Litvu po výhře 2:0 a v posledním utkání zavítali an Faerské ostrovy. V 35. minutě se hosté dostali do vedení, když z penalty poslal Polsko do vedení Kownacki. V 52. minutě byla další penalta, ale tentokrát pro domácí Faerské ostrovy, ke které se postavil Olsen a srovnal na 1:1. V 80. minutě otočil utkání Petersen a domácí vedli 2:1. Už to vypadlo, že všechny tři body zůstanou doma, ale v 90+4. minutě srovnal utkání Bartosz a zajistil tak Polsku alespoň bod. Nejlepším střelcem Polska je s pěti góly Dawid Kownacki. Hlavním trenérem je Czeslaw Michniewicz.

V dalším zápase kvalifikace na Mistrovství Evropy do 21 let se proti sobě utkají týmy Polsko a Dánsko. Tyto mužstva se spolu utkala pouze dvakrát, a to před šesti a osmi lety. Vždy vyhrálo Polsko 1:0. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Jonathan Lardot a jeho asistenti Frédéric Godelaine, Laurent Conotte (vš. BEL). Hrát se bude na Stadionu GOSiR v Gdynii. Tento stadion nabídne kapacitu pro 15 139 diváků.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.