Arménsko – Srbsko 0:1 (kon.) | S. Macedónsko – Rakúsko 0:4 (kon.) | Azerbajdžan – Kosovo 0:0 (kon.)
Cyprus – Maďarsko 0:2 (kon.) | Turecko – Belgicko 1:2 (kon.) | Moldavsko – Česko 1:3 (kon.)
Gruzínsko – Litva 1:0 (kon.) | Estónsko – Island 2:3 (kon.) | Bulharsko – Čierna Hora 3:1 (kon.)
Poľsko – Dánsko 3:1 (kon.) | Izrael – Nemecko 2:5 (kon.) | Portugalsko – Švajčiarsko 2:1 (kon.)
Nórsko – Írsko 2:1 (kon.) | Wales – Rumunsko 0:0 (kon.) | Škótsko – Ukrajina 0:2 (kon.)
Španielsko – Slovensko sk 5:1 (kon.)
Turecko
1:2 (1:1)
Belgicko
cz Utorok 14.11.2017, 15:00 • Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu (Istanbul) • Kvalifikácia na ME U21 • Skupina 6

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezký den u sledování kvalifikace o ME do 21 let! V dnešním utkání skupiny 6 se střetne domácí Turecko, které vyzve vedoucí Belgii. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Turecko se momentálně nachází na předposledním pátém místě, horší je už pouze Malta. Na svém kontě mají za čtyři utkání výhru a dvě remízy. Skóre mají neutrální 2:2. Na svého dnešního soupeře ztrácí šest bodů. Nejlepší střelec týmu je s jedním gólem Cinar.

Belgie se nachází na prvním místě své skupiny. Na svém kontě mají za pět utkání tři výhry a dvě remízy. Skóre mají kladné 8:4. Remizovali pouze s Tureckem 0:0 a s Švédskem 1:1, jinak všechny ostatní porazili. Nejlepší střelec týmu je s brankou Bastien.

2
    Faes vybojoval volný přímý kop po tom, co ho nevybíravě fauloval domácí Kanatsizkus.

3
    Turecko je zatím aktivnější, Belgie se pouze brání.

4
    Nepřesnou přihrávku vyslal Tokoz. Jackers bude odkopávat od brány.

5
    Turecko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je MELIH OKUTAN, který dostal krásnou přihrávku od Kanatsizkuse a poté již neměl problém uklidit míč do sítě.
    5. OKUTAN - 1:0

6
    Domácí reprezentace je zatím lepší a drží svého soupeře v šachu.

7
    Belgie se dostala k míči a začíná si vytvářet nebezpečné akce.

8
    Rohový kop pro domácí celek.

9
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Cobbaut.

10
    Žlutou kartu dostává Nkaka (Belgie).

11
    Po první pěkně kombinaci vybojoval Mbenza první rohový kop pro svůj národní tým.

12
    K zakončení se sice dostal Bastien, jenže Demiral stihl tečovat míč do bezpečí, nicméně hosté jsou nadále u míče.

13
    Další roh pro hostující výběr.

14
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí Ertugrul.

15
    Lukebakio byl faulován Ozkanem. Volný přímý kop pro Belgii.

16
    Volný přímý kop byl zahrán Bastienem, jenže jeho míč letí pouze do míst, kde stojí připravený brankář Sengezer.

17
    Belgie kombinuje na své polovině a snaží se vyrovnat.Následuje první střídání v zápase.

18
    Turecko zatím hraje úplně jiné utkání než v pátek proti Maltě, hrají s nasazením a s pohybem a hlavně dokázali sami vstřelit gól.

19
    Útočným faulem se provinil domácí autor první branky utkání, tedy Okutan.

20
    Do ofsajdového postavení se dostal Okutan. Belgie je opět u míče.

21
    Hosté se nemůžou dostat přes obrannou tvrz Turecka, které vysouvá vysoko své napadání.

22
    Velká šance hostů! K zakončení z hranice vápna se dostal Schrijvers, jenže jeho pokus vytěsnil brankář Sengever na břevno. Roh pro Belgii.
    22. Šance Schrijverse.

23
    Ten byl zahrán bídně, Turci spěchají do rychlého brejku.

24
    Cools se vydal na útočný výlet, jenže na hranici vápna míč špatně zpracoval.

25
    Nepřesná přihrávka Lukebakia. Sengever bude odkopávat od brány.

26
    Turecko se po dlouhé době pokouší o dlouhodobější kombinaci, protože hosté byli v posledních minutách jednoznačně lepší.

27
    Prvním nedovoleným zákrokem se prezentoval Heynen.

28
    Nepřesná přihrávka Kiliče končí za brankovou čarou. Jackers bude odkopávat od brány.

29
    Do ofsajdového postavení se dostal belgický Leya.

30
    K zakončení se dostal domácí kapitán Cinar, jenže Jackers jeho pokus odrazil na další rohový kop.

31
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Faes.

32
    Ozkan se dlouhou přihrávku za obranu snažil najít Kanatsizkuse, jenže Jackers včas vyběhl a stihl před útočníkem odkopnout míč do bezpečí.

33
    Tokoz parádně odebral míč Bastienovi a začíná další postupná kombinace Turecka.

34
    Mbenza nebyl v osobním souboji s Hanlim silnější. Sengezer drží míč a hledá volné spoluhráče.

35
    Belgie bude mít velice zajímavou šanci po faulu Celika na Miangueho. Celik dostává od rozhodčího Musiala žlutý dáreček.

36
    Střela Schrijverse končí na rohovém kopu.

37
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, protože Mbenzův míč byl příliš krátký. Celik spěchá do brejku.

38
    Schrijvers nestíhal pohyb aktivního Okutana a tak si pomohl nedovoleným zákrokem.

39
    Mbenza se opět nedokázal prodrat přes Hanliho, který je dnes zatím stoprocentní.

40
    Lukebakio se pokusil o centr na Leyau, jenže postranní sudí ihned píská ofsajdové postavení.

41
    Žlutou kartu dostává Hanli (Turecko).

42
    Mbenza opět našel prvního bránícího hráče, konkrétně Ozkana, který poslal míč na další rohový kop.

43
    Z rohu nic nebylo ,navíc se do brejku hnal Okutan, jenže byl zastaven ofsajdem.

44
    Tokoz se parádní individuální akcí dostal až do vápna, kde měl plné ruce i nohy práce Faes, ale nakonec vše bezchybně zvládl.

45
    Rozhodčí Tomasz Musial se rozhodl, že nastaví dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

45+1
    Belgie právě vstřelila branku!
    Autorem vlastní branky je MERIH DEMIRAL, který si srazil míč do své vlastní sítě po střele Leya.
    45+1. DEMIRAL - 1:1

45+2

Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

Sledovali jsme první poločas, který nabídl dvě branky. Prosadili se jak domácí, konkrétně v 5. minutě Okutan, tak hosté v 45+1 minutě, když střelu Leya si srazil Demiral. První poločas byl vcelku vyrovnaný, uvidíme, co přinese poločas druhý.

46

46
    Belgie rozehrála druhý poločas.

47
    Nepřesná přihrávka Heydena končí v zázemí. Sengezer bude odkopávat od brány.

48
    Belgie v druhém poločasu působí v obraně velice kompaktně. Turci se téměř vždy brání.

49
    Rohový kop pro Belgii.

50

51
    Turecko se opět snaží dlouhodoběji kombinovat, aby otupilo tlak Belgie, která se minutu od minuty zlepšuje.

52
    Agilní Cools přeběhl půlku hřiště a poté zkusil centr na Leya, jenže ten byl opět dobře hlídán.

53
    Belgie dobře napadala a rychle získala ztracený míč.

54
    Hostující trenér Walem bude podruhé v utkání střídat. Na hřiště přijde útočník Dimata.

55
    K zakončení se dostal Lukebakio, jenže jeho hlavička končí na rukavicích Sengezera, který ho vyráží na rohový kop.
    55. Šance Lukebakia.

56
    Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Leya, přichází Dimata.

57
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí Demiral, autor jediné branky Belgie.

58
    Nepřesnou přihrávkou se prezentoval Cobbaut. Sengezer bude odkopávat od brány.

59
    Domácí trenér Ercan bude střídat rovnou dva borce.

60
    Útočným faulem se prezentoval domácí kapitán Cinar.

61
    Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Okutan, přichází Sahinturk.
    Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Cinar, přichází Caglayan.

62
    Hanli šel skluzem pro míč, jenže u míče byl dřív Dimata, který byl logicky faulován. Rozhodčí Musial vytahuje pro Hanliho druhou žlutou kartu v utkání.
    62. Červená karta po 2. žluté

63
    Turecko to bude mít hodně těžké po zbytečném faulu Hanliho na polovině hřiště. Belgičané potvrzují má slova, že se neustále v tomto utkání zlepšují.

64
    Nepřesná střela Mbenzy končí za nad bránou domácího mužstva. Sengezer bude odkopávat od brány.

65
    Po vyloučení Hanliho je očividná dominance Belgičanů, kterým narostly mohutná křídla.

66
    Ertugrul si vymohl faul od Dimaty.

67
    Sahinturkův přímý volný kop skončil na hlavě Cobbauta, který poslal míč do bezpečí.

68
    Caglayan se pokoušel proháčkovat po levém křídle do pokutového území, jenže dvojice Cools, Faes to dobře ubránila.

69
    Miangue si pohlídal Caglayana, který převzal pásku a velkou aktivitu.

70
    Nepřesná kombinace Belgie končí za brankovou čarou. Sengezer bude odkopávat od brány.

71
    Národ Vlámů a Valonů se snaží o kombinaci, jenže ta se jim v posledních minutách vůbec nedaří.

72
    Hosté kombinují kolem půlicí čáry a snaží se prodrat přes tureckou pevnost.

73
    Již devátý rohový kop pro Belgii, Turecko má zatím čtyři.

74
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť si kudrnatá Faes pomohl nedovoleným zákrokem.

75
    Turci se snaží o kombinaci na své polovině, jenže hosté dobře napadají a za pár chvil ho s přehledem získají.

76
    Žlutou kartu dostává Faes (Belgie).

76
    Byla nařízena penalta.
    76. Faul Faese.

77
    Tak to byl obrovský zákrok hostujícího Jackerse! Ten přesně vyhlédl směr střelce a přesně skočil k levé tyči, kde stihl míč i zachytit.
    77. Penalta

78
    Rohový kop pro Turecko, které se v posledních minutách hodně zlepšilo.

79
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil útočník Dimata.

80
    Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Mbenza, přichází Ngoy.

81
    Do ofsajdového postavení se dostal domácí kapitán Caglayan.

82
    O nůžky se pokusil nově příchozí Ngoy, jenže míč vtipně netrefil a následně se díky gravitace skácel k zemi.

83

84
    Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Kilič, přichází Koca.

85
    Ani desátý rohový kop Belgie nepřinesl jeho trenérovi pocit radosti. Turecko se hrne do brejku.

86
    Rohový kop pro Turecko, které i v deseti hraje překvapivě vyrovnaně s takhle silným týmem. Kdyby mi to někdo řekl u mého komentování minulého utkání Turecka proti Maltě, tak bych se mu vysmál.

87
    Rohy se střídají na obou stranách. Belgie se ubránila a poté bude zahrávat další roh.

88
    Autorem branky je SIEBE SCHRIJVERS. Roh nepřinesl tento gól, jenže domácí poté udělali obrovskou hrubku v rozehrávce. Toho využil SIEBE SHCRIJVERS, který ránou z blízkosti vápna trefuje přesně místo vedle levé tyče!
    88. SCHRIJVERS - 1:2

89
    Hosté kontrolují míč i čas a čekají na poslední hvizd polského rozhodčího.

90
    Rozhodčí Tomasz Musial se rozhodl, že nastaví tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+1
    Do ofsajdového postavení se dostal hostující Miangue.

90+2
    Turci se ještě snaží vyrovnat, nicméně Belgičané brání a kontrolují své vydřené vedení.

90+3
    Žlutou kartu dostává Ertugrul (Turecko).

90+3

Sledovali jsme velice zajímavé utkání, které končí výhrou Belgie 1:2. Všechno odstartoval v 5.minutě Okutan, jenže v nastavení prvního poločasu vyrovnal Demiral, který si vstřelil vlastní branku. V druhém poločase dostal druhou žlutou kartu Hanli a vypadalo to pro domácí špatně, jenže v 77. minutě měli penaltu, kterou ale zazdil Kanatsizkus. V 87. minutě vstřelil vítěznou branku Schrijvers. Belgie potvrzuje své první místo, Turecko zůstává na předposledním pátém místě.

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (16:56:19)

Ondřej Klos

Góly: 5. Okutan – 45+1. Demiral (vla.), 88. Schrijvers

Karty:   35. Celik (TUR), 41. Hanli (TUR), 90+3. Ertugrul (TUR) – 10. Nkaka (BEL), 76. Faes (BEL)   62. Hanli (TUR)

Nepremenená penalta: 77. Kanatsizkus (BEL), brankár Jackers zneškodnil

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 3:10. Střely mimo: 3:3. Rohy: 6:12. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 17:15.
    Turecko: Sengezer- Hanli, Demiral, Ertugrul, Celik- Ozkan- Cinar (61. Caglayan), Tokoz, Kilič (84. Koca), Okutan (61. Sahinturk)- Kanatsizkus
    Náhradníci: Cakir- Aydin, Babacan, Caglayan, Hummet, Koca, Sahinturk

Belgicko: Jackers- Miangue, Cobbaut, Faes, Cools- Bastien, Nkaka (17. Heynen)- Schrijvers, Lukebakio, Mbenza (80. Ngoy)- Leya (56. Dimata)
    Náhradníci: Teunckens- De Sart, Dimata, Heynen, Ngoy, Omeonga, Vanlerberghe

Rozhodca: Tomasz Musiał (POL)