Švajčiarsko – Sev. Írsko 0:0 (kon.) | Grécko – Chorvátsko 0:0 (kon.)
Grécko
0:0 (0:0)
Chorvátsko
Nedeľa 12.11.2017, 20:45 • Stadio Georgios Karaiskáki, Pireus • Kvalifikácia MS (Európa) • Baráž

Chorvátsko položilo základ svojho postupu na domácej pôde a dnes v Pireu disciplinovanou hrou najmä v defenzíve svoj postup spečatilo. Grécko bolo v zápase bezzubé a Subašić veľa práce nemal. Hostia ešte v prvom polčase opreli loptu o žrď domácej bránky. Diváci gól nevideli a na šampionát pocestuje tím od Jadranu. Dobrú noc priaznivcom futbalu želá Vladimír Korduliak. (22:38:26)

90+3

90+2
    Zeca centroval z pravej strany a svoj center pretiahol, lopta tak len preletela pokutovým územím hostí.

90+2
    Autové vhadzovanie Grécka na ľavej strane pri stredovej čiare.

90+1
    Striedanie v tíme Chorvátsko: z ihriska odchádza Luka Modrić, prichádza Matej Mitrović.

90+1
    Nad základný hrací čas Kuipers pridal ešte dve minúty, domáci chceli udrieť na pravej strane, zakončenie však bolo veľmi nepresné.

90
    Karnezis rozohral akciu domácich, Grécko pred veľkým vápnom hostí opäť nič nevymyslelo.

89
    Grécko poslalo loptu k stredovej čiare a tá skončila za postrannou čiarou.

88
    Jedno zdržiavanie hry za druhým, uvidíme, koľko Kuipers pridá nad základný hrací čas v druhom polčase. Kramarić vystrelil z ľavej strany, jeho lopta minula ľavú žrď domácej bránky.
    86. Panagiotis Tachtsidis (GRE)

86
    Fortunis z pravej strany rozohral priamy kop, loptu poslal pred bránku, hostia ju nedokázali poslať mimo pokutové územie a na ľavej strane vystrelil Tachtsidis, Subašić loptu dokázal zneškodniť.

86
    Striedanie v tíme Chorvátsko: z ihriska odchádza Ivan Perišić, prichádza Ante Rebić.

85
    Rakitić chcel vysunúť do brejku Modrića, ten bol prichytený v ofsajdovej pasci, arbitri akciu hosťom zastavili.

84
    Zeca poslal loptu z pravej strany do šestnástky, Lovren ju pohotovo vyhlavičkoval mimo pokutové územie Chorvátska.

83
    Perišić bol odzbrojený na ľavej strane, Grécko do brejku nemohlo, pri stredovej čiare to bolo prehustené hráčmi v modrých dresoch.

82
    Strela domácich bola zblokovaná na rohový kop, ktorý z pravej strany zahral Fortunis, loptu poslal pred bránku, hostia pohotovo mimo svoje pokutové územie.

81
    Obraz hry stále rovnaký, Chorvátsko pohodlne kráča za svojim postupom.

79
    Domáci sa už už radovali z gólu, Kuipers však už hru prerušil a gól Grécku uznať nemohol, nikto v bielom ani neprotestoval.

Vladimír Korduliak

Góly:

Karty:   24. Tachtsidis (GRE)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 1:0. Střely mimo: 5:6. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:18.
    Grécko: Karnezis – Torosidis (C), Papastathopoulos, Manolas, P. Retsos – Tziolis, Tachtsidis – Zeca, Bakasetas (59. Gianniotas), Christodulopulos (59. Fortunis) – Mitroglu.
    Náhradníci: Kapino, Anestis – Samaris, Diamantakos, Gianniotas, Oikonomou, Stafylidis, Maniatis, Tzavellas, Fortunis, Papadopoulos.

Chorvátsko: Subašić – Vrsaljko, Lovren, D. Vida, Strinić – Rakitić, Modrić (C) (90+1. Mitrović), Brozović – Mandžukić, N. Kalinić (78. Kramarić), Perišić (86. Rebić).
    Náhradníci: Livaković, L. Kalinić – Pašalić, Kramarić, Leovac, Rog, Mitrović, Bradarić, Nižić, Vlašić, Pivarić, Rebić.

Rozhodca: Kuipers – van Roekel, Zeinstra (HOL)
    09.11.2017
    Chorvátsko - Grécko 4:1

Góly: 14. Modrić (pen.), 19. N. Kalinić, 33. Perišić, 49. Kramarić – 30. Papastathopoulos

Karty:   11. Karnezis (GRE), 21. Zeca (GRE), 79. Bakasetas (GRE)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:11.