Toronto – NJ Devils 3:6 (kon.) | Washington – Pittsburgh 2:3 (kon.) | Colorado – Boston 6:3 (kon.)
Anaheim – NY Islanders 3:2 (kon.) | LA Kings – Calgary 3:4 (po pr.)
Washington Capitals
2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Pittsburgh Penguins
cz Štvrtok 12.10.2017, 01:30 • Capital One Arena, Washington • NHL

Česká stopa v utkání

Jakub Vrána (WSH) 0+0, 1 střela, TOI 15:09 (04:43:20)

Hvězdy utkání

1. Patric Hörnqvist (PIT) 1+1
    2. Christian Djoos (WSH) 1+1
    3. Conor Sheary (PIT) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 22-36; Zablokované střely: 16-17; Vhazování: 57%-43%; Hity: 26-16; Přesilové hry: 0/4-3/6; Tresné minuty: 12-8.

Debutující Christian Djoos zaznamenal v dresu Washingtonu dva body za gól a asistenci, jeho tým ale v domácím prostředí těsně nestačil na Pittsburgh. O osudu utkání rozhodly přesilové hry, během kterých se v každé třetině jednou prosadili Kris Letang, Patric Hörnqvist a Conor Sheary, jehož gól z úvodu třetí části byl nakonec vítězný. Konečný výsledek. Washington Capitals 2 Pittsburgh Penguins 3.

Staňte se fanoušky NHL.cz!

59:42
    Penguins vyhodili puk na zakázané uvolnění a Washington si vyžádal oddechový čas – 18 sekund do konce! Washington vede 3:2.

59:00
    Do konce dramatického utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:53
    Jevgenij Kuzněcov se mezi třemi protihráči protáhl až před bránu, v rozhodující chvíli mu ale kotouč sjel z čepele hole a do zakončení se nedostal!

58:35
    Brankář Braden Holtby vyrazil na střídačku a Capitals to zkouší s šesti hráči ve hře!

57:54
    Bryan Rust se ocitl před bránou v další slibné šanci, Braden Holtby ho ale dokázal betonem vychytat.

57:28
    Hra byla přerušena a na řadu přichází reklamní přestávka, po které budeme sledovat vyvrcholení dnešního utkání.

56:24
    Jevgenij Kuzněcov na levém křídle nabral rychlost a krásnou zadovkou zpoza brány našel na přední tyči najíždějícího Alexandra Ovečkina, ten ale z blízkosti minul bránu! To byla obrovská šance!

55:32
    Kris Letang na pravém křídle vypálil od modré čáry a pozorný Braden Holtby puk ukryl v náručí. Komerční přestávka.

54:27
    Nicklas Bäckström byl zřejmě hráčem, který se po nahození z levého křídla od modré čáry ocitl na vzdálenější pravé tyči v obrovské šanci, jenže trestuhodně minul z úhlu bránu!

53:29
    Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka. Washington znovu dokázal snížit.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 40. Djoos (Eller, Connolly), 53. Ovečkin (Djoos, Bäckström) – 6. Letang (Rust, Hörnqvist), 29. Hörnqvist (Kühnhackl, Crosby), 41. Sheary (J. Schultz, Määttä)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orpik (A), Carlson, Orlov, Niskanen, Djoos, Ness – Burakovsky, Bäckström (A), Oshie – Ovečkin (C), Kuzněcov, J. Vrána – Connolly, Eller, Chiasson – Graovac, Beagle, Smith-Pelly.
    Pittsburgh Penguins: M. Murray (Niemi) – Dumoulin, Letang (A), Hunwick, J. Schultz, Määttä, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rust – Hagelin, Malkin (A), Kessel – Sheary, McKegg, Hörnqvist – Kühnhackl, Rowney, Reaves.

Rozhodca: Kyle Rehman, Gord Dwyer. Čároví: Matt MacPherson, Darren Gibbs

Diváci: 18506