Novosibirsk – Vladivostok 2:4 (kon.) | Omsk – Red Star Kunlun 3:0 (kon.) | Jekaterinburg – HC Slovan sk 6:3 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk – Barys 2:5 (kon.) | Čeljabinsk – Viťaz 2:1 (kon.) | Togliatti – Helsinki 0:4 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
2:4 (0:2, 2:2, 0:0)
Admiral Vladivostok
cz Štvrtok 12.10.2017, 14:30 • Sibir Arena • KHL

Hostující celek vyhrává tento zápas 4:2. Admiral podal zejména ve třetí třetině velmi dobrý taktický výkon. Domácí hokejisté se do výraznější střelecké pozice přes dobře hrající obranu nedostali. (17:15:08)

Československá stopa v zápase
    Alexander Salák (SIB) 3 inkasované branky, čas 26 minut.

59:47
    Vladivostok se pokouší skórovat do prázdné branky, ale domácí beci blokují střely.

59:28
    Nikolaj Demidov se dostal v útočném pásmu do zakončení, ale jeho pokus zablokoval jeden z obránců.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:52
    Maxim Ignatovič se pokoušel ve spolupráci s Alexanderem Bergströmem překonat brankáře soupeře, ale Igor Bobkov drží své spoluhráče.

58:25
    Domácí hrají bez brankáře.

57:26
    Alexej Krasikov musel být pozorný, hosté se dostali do útočného pásma, třetí formace Admiralu ale vypálit nedokázala.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, hosté vedou o dva góly a míří za výhrou.

56:10
    Simon Önerud se střetl ve středním pásmu se soupeřem, oba jsou mírně otřesení, ale v zápase budou pokračovat.

55:35
    Vladivostok drží momentálně hru daleko od své branky, Sibir se nemůže propracovat do střelecké pozice.

54:50
    Alexej Krasikov předvedl své schopnosti, dokázal si poradit se střelou z bezprostřední blízkosti.

54:00
    Domácím hráčům už mnoho času nezbývá, prohrávají o dvě branky a hosté hrají takticky velmi dobře.

53:10
    Stěpan Sannikov neudržel útočné pásmo, a tak musí hráči Novosibirsku zakládat ze středního pásma.

52:30
    Sibir drží kotouč, ale nemůže se stabilněji usadit v útočném pásmu. Domácí se pokouší něco udělat, ale nemohou najít recept na obranu Admiralu.

52:09
    Igor Bobkov má na svém kontě další zákrok po střele Vladimiar Pervušina.

51:23
    Robert Sabolič se propracoval k puku v útočném pásmu, ale vystřelit nedokázal.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 24. Jermakov, 36. Bergström (Osnovin) – 15. Tkačov (Wright, Alexandrov), 19. Sajustov, 25. Makarenko, 36. Tkačov (Blum, Butuzov)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (26. Krasikov) – Vereščagin, Naumov, Demidov, Ignatovič, K. Alexejev, Beľakov, Jermakov – Sigarjov, Zackrisson, Bergström – Koňkov, Enlund, Önerud – Šarov, Zyrianov, Sannikov – Pervušin, Tkačenko, Osnovin.
    Admiral Vladivostok: Bobkov (Serebrjakov) – Bartulis, Blum, Morrisonn, Kurašov, Mnacjan, Zemčonok, Gavrilenko – Alexandrov, Tkačov, Sajustov – J. Grigorenko, Makarenko, Butuzov – Wright, Kazakov, Žafiarov – Gičibekov, Sabolič, Machanovskij – Manukjan.