Karviná – Brno 2:1 (kon.) | Jihlava – Ostrava 2:1 (kon.) | Sparta Praha – Teplice 3:0 (kon.)
MFK Karviná
2:1 (1:1)
FC Zbrojovka Brno
cz Nedeľa 24.09.2017, 17:00 • Městský stadion Karviná, Karviná • HET liga (CZ)

Z Karviné je to vše, děkuji za pozornost. (19:13:48)

Karvinou toto důležité vítězství posunuje na 11. místo tabulky o skóre před Jihlavu a Mladou Boleslav. Vzhledem k vítězství právě Jihlavy se Brno propadá na poslední příčku.

Červené karty: 0-1

Toto vítězství mohli hráči oslavit s 3 373 diváky.

Druhý poločas začala Karviná náporem a poměrně brzo se dočkala vedoucí branky. Fortes si počínal ve vlastním vápně strašně nešikovně a nechal nohu v cestě Moravcovi. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Budínský. Další klíčový okamžik přišel o chvíli později, po rohovém kopu a faulu na svoji osobu neudržel nervy na uzdě brankář Zbrojovky Melichárek a nechal se hloupě vyloučit. Brno se v deseti nedokázalo dostat do soustavného tlaku, naopak Slezané mohli své vítězství několikrát pojistit. Panák, Budínský, Ramírez ani Janečka však své možnosti nedokázali proměnit. Hlavně dorážka Ramíreze a těsný přehoz Janečky po gólu vyloženě volaly. Ačkoliv se Karviná celkem v pohodě bránila, přeci jen nakonec mohla o tři body přijít. V nastaveném čase po nákopu od půlky prudce střílel zblízka Pavlík, ale Berkovec vytasil parádní reflex a zachránil domácím velmi důležité vítězství. První po šesti zápasech.

90+6

90+6
    Stále se hraje, žádný tlak hostů se ale nekoná.

90+5
    Brejk Karviné, Moravec se snažil poslat centr na zadní tyč Štepanovskému, ale přetáhl to.

90+4
    Poslední střídání Karviné. Ramíreze nahrazuje Smrž.

90+4
    Drobný závar a vhazování pro hosty. Ti se poté snažili něco vymyslet na pravém křídle, ale nedokázali nic, když nepočítáme útočný faul.

90+4
    Halouska rozehrává trestný kop z půlky, všichni červení v pokutovém území.

90+3
    Z rohového kopu již další nebezpečí pro domácí branku nevzniklo.

90+2
    Fantastický Berkovec teď zachránil domácím vedení! Po Halouskově nákopu se do zakončení zblízka dostal Pavlík, ale jeho prudkou střelu domácí brakář neuvěřitelně stihl vyrazit! Rohový kop.

90+1
    Ofsajd Karviné, míč do hry uvede Halouska.

90
    Ve druhém poločase se bude nastavovat 5 minut. I to mi přijde málo, vzhledem k prostojům, které byly.