Kazachstan – Čierna Hora 1:1 (kon.) | Slovinsko – Luxembursko 3:1 (kon.) | Lotyšsko – Ukrajina 1:1 (kon.)
Estónsko – Slovensko 1:2 (kon.) | Bosna – Rumunsko 1:3 (kon.) | Srbsko – Gibraltar 4:0 (kon.)
Cyprus – Malta 2:1 (kon.) | Holandsko – Anglicko 1:1 (kon.) | Gruzínsko – Poľsko 0:3 (kon.)
Bielorusko – Grécko 0:2 (kon.) | Švajčiarsko – Wales 0:3 (kon.) | Kosovo – Nórsko 3:2 (kon.)
Slovinsko
3:1 (0:1)
Luxembursko
cz Piatok 01.09.2017, 16:30 • Nogometni stadion, Ajdovščina • Kvalifikácia na ME U21 • Skupina 9

Tímto se s vámi loučím a přeji vám hezký zbytek večera! (18:26:44)

Dnešní kvalifikační utkání na mistrovství Evropy hráčů do 21 let končí lépe pro Slovinsko, které po nepovedené první půli dokázalo zabrat, točilo vývoj utkání a třemi brankami dokonale naplnilo roli favorita. Lucembursko ve druhé půli nejvíce doplatilo na velké množství individuálních chyb spojené se zcela zbytečným vyloučením z prvního poločasu.

90+4

90+2
    Nastavovat se budou 4 minuty, nacházíme se tedy přesně v polovině nastavené doby.
    90+1. OŽBOLT - 3:1

90+1
    Slovinsko právě vstřelilo branku!
    K exekuci pokutového kopu se postavil kapitán slovinského nároďáku ALEN OŽBOLT, jenž střelou k levé tyči překonal brankáře Rouleze.

90
    Marques za svůj faul vidí žlutou kartu, navíc může být rád, že se nejednalo o kartu červenou.

90
    Penalta! Slovinci se dostali do situace dva na jednoho, Ožbolt kroucenou přihrávkou vyslal míč na Mlakara, kterého zezadu Marques stáhnul a znemožnil mu zakončit.

88
    Nelze očekávat bůhví jak oslnivý závěr zápasu, Slovinsko se snaží zejména takticky uhájit svůj pozitivní výsledek.

86
    Tinelliho nepřesná rozehrávka končí až v Sorčanově náruči.

85
    Hosté mají ještě pět minut na vstřelení vyrovnávací branky, k tomu navíc měli možnost přímého kopu.

84
    Lucemburčané musí hasit velký závar ve vlastním vápně, aktuální nebezpečí zneškodnili díky urychlenému odkopu.

82
    A vzápětí ještě jedna... Bohnert u hlavního rozhodčí vehementně protestoval ve smyslu, že domácí hráči pouze zdržují. Za přílišné množství řečí si tedy i on vysloužil karetní napomenutí.

81
    Martins ostrým skluzem zezadu vypíchl Kramaričovi balon, avšak nejprve vzal svého soupeře přes nohy. Žlutá karta.

80
    Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Ewert, přichází Prudhomme.

79
    Pokračuje se ve „žlucení“. Po důrazném faulu ve středu hřiště vidí kartičku žluté barvy také domácí záložník Humar.

78
    A přerušuje se i na druhé straně, po souboji o vzdušný balon zůstává ležet na zemi slovinský útočník Kramarič.

76
    Muratovic nádherným způsobem obešel poslední dva obránce jako stojící balvany, jenže si až příliš předkopl míč a v zápalu hry sestřelil vyběhnutého gólmana. Sudí bez váhání tasí žluté napomenutí.

75
    Na druhé straně má co se týče střelecké aktivity hlavní slovo Tinelli, zakroutit míč rotující střelou do brány se mu ale nepodařilo.

Petr Hluchý

Góly: 51. Ožbolt, 59. Mlakar, 90+1. Ožbolt (pen.) – 41. Pinto

Karty:   32. Žužek (SLV), 79. Humar (SLV) – 76. Muratovic (LUX), 81. Martins (LUX), 82. Bohnert (LUX), 90. Marques (LUX)   31. Sacras (LUX)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 10:7. Střely mimo: 12:5. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 9:14.
    Slovinsko: Sorčan – Rom, Pišek, Badžim, Gliha – Vrbanec (35. Brecl), Žužek, Bijol (46. Humar) – Ožbolt (C), Kramarič, Tučić (55. Mlakar)
    Náhradníci: Vodišek – Brecl, Kuhar, Mlakar, Humar, Primc, Česen

Luxembursko: Roulez – Ewert (C) (80. Prudhomme), Simon, Marques, Sacras – Pinto (68. Heinz), Martins, Mersch (35. Dias), Bohnert – Muratovic, Tinelli
    Náhradníci: Ottele – Brandenburger, Duriatti, Prudhomme, Dias, Heinz, Bjelic

Rozhodca: Jakimovski – Karakolev, Lika (všichni Makedonie)