Dunaújváros – EHC Bayreuth 2:6 (kon.) | Poprad – Junosť Minsk sk 1:4 (kon.) | Košice – Nice sk 4:3 (po pr.)
HC Košice
4:3 (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Les Aigles de Nice
Nedeľa 20.08.2017, 19:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tatranský pohár • Finále

Predĺženie bolo bleskurýchle, Kafka rozhodol a Košice o malú chvíľu dvihnú nad hlavu pohár.
    6. Dunaújvárosi Acelbikák

Ďakujeme, že ste nás sledovali počas celého turnaja. Príjemný zvyšok večera! (21:14:09)

60:51
    Košice dali gól!
    Oceliari strieľajú rozhodujúci gól a stávajú sa víťazmi 70. ročníka turnaja o Tatranský pohár! Pacan prihral pred bránkou PETROVI KAFKOVI, ktorý strelil puk do bránky!
    Asistencie: David Pacan, Ladislav Nagy.

60:24
    Košice budú hrať presilovku. Matej Hamrák dostáva trest za hákovanie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V tretej tretine sme videli po jednom góle na oboch stranách, Košice poslal do vedenia Klíma, no v hodine dvanástej vyrovnal Vrielynck, a tak zápas ide do predĺženia.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:38
    Nice dáva gól!
    Tak predsa len ešte nie je rozhodnuté! Od modrej poslal delovku Bagin, strela smerovala na Habala a spred bránky ju dorazil VALERE VRIELYNCK!
    Asistencia: Emil Bagin.

59:08
    Spred bránky mal šancu Switzer, ale trafil iba do Habala.

58:48
    Až po vyhratom buly odišiel Korošun na striedačku.

58:47
    Nice to zatiaľ nejde skúšať v šestici, vhadzuje sa v obrannom pásme oceliarov.

58:47
    Presilovka pre Nice. Martin Bača dostáva dve minúty za krosček. Zároveň si Les Aigles berú oddychový čas.

58:18
    Klíma sa možno snažil zopakovať svoj gólový zásah. Strieľal opäť švihom z pravého kruhu, ale tentokrát bránku minul.

57:31
    Switzer neváhal a vystrelil z ľavého kruhu. Puk šiel priamo na bránku, ktorú kryl gólman Habal.

56:15
    Hra sa bude sťahovať späť pred gólmana Korošuna. Orli sa totižto previnili zakázaným uvoľnením.

55:09
    Čížek si pripravoval puk na strelu, nakoniec sa mu podarilo zakončiť, od modrej trafil ale iba do Korošuna.

54:44
    Košičania sa nikam neponáhľajú. S rozohrávkou začínajú spoza Habala. Medzitým striedajú aj Les Aigles.

54:12
    Suja zo stredného pásma poľahky nahodil puk na Korošuna. Brankár Orlov našiel puk vo svojej lapačke.

52:31
    Vondráček sa ukazoval Hamplovi medzi kruhmi. Prihrávku však nedostal veľmi dobrú. Nice ešte chvíľu udržal pásmo, ale strela z toho nebola.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 13. Hovorka (Nagy, Čížek), 32. Nagy (Kafka), 48. Klíma (Bača), 61. Kafka (Pacan, Nagy) – 23. Hoeme (Bogdanoff), 35. Vrielynck (Hamrák, Belisle), 60. Vrielynck (Bagin)

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Dudáš, Čížek, Bača, Pulli, Matejka, Michalčin, Koch, Novotný – Nagy (C), Hovorka (A), Kafka – Koyš, Pacan, Klíma – Petráš, Boltun, Bicek (A) – Šoltés, Suja, Hričina
    Les Aigles de Nice: Korošun (Šturma) – Špelda, Belisle, Bagin, Mazanec, Sutor, Montenoise, Hoeme, Dorey, Scolari – Hrehorčák, Hamrák, Babka, Draper, Switzer, Vrielynck, Carpentier, Thomas, Vondráček, Hampl, Bogdanoff