Kladno – K. Vary 3:0 (kon.) | Hradec Králové – Olomouc 3:1 (kon.) | Motor ČB – Pardubice 2:4 (kon.)
Litvínov – Mladá Boleslav 4:3 (kon.) | Plzeň – Chomutov 2:3 (po pr.) | Detva – Michalovce sk 4:1 (kon.)
Benátky n/J – Ústí n/L 6:2 (kon.) | Litoměřice – Kadaň 3:0 (kon.) | Slovan – Kometa Brno sk 3:2 (1:0 po s.n.)
Mor. Budějovice – Osmos Bratislava 10:5 (kon.) | Val.Meziříčí – Opava 3:4 (kon.) | Poprad – SAPA Fehérvár sk 4:3 (kon.)
koniec
HK Poprad
4:3 (2:2, 2:0, 0:1)
Fehérvár AV19
Utorok 15.08.2017, 19:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Prípravný zápas
Predzápasové kurzy: 1.73 5.0 3.3
   
  V poslednej tretine ešte v 48. minúte znížil Kocsis, no to bolo všetko na čo sa hostia zmohli. Videli sme však kvalitné stretnutie. Poprad v prvom vystúpení na Vyšehradskom pohári zvíťazil 4:3.

  Ďakujeme za pozornosť. (21:13:58)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:31
  Fehérvár je v útočnom pásme. Gilbert vystrelil z pravého kruhu, ale puk letel vedľa.
   
  58:54
  Hostia už odvolali brankára a v tejto chvíli sa domáci previnili zakázaným uvoľnením. Oddychový čas pre hostí.
   
  57:16
  König ihneď po vhadzovaní vypálil od modrej čiary. Rajna bol pripravený a pekným semaforom zachytil jeho strelu lapačkou.
   
  55:46
  Fabianova strela sa odrazila od zadného mantinelu, Rajna si myslel, že puk má, no Vandas si ho všimol ležať pri ňom a z absolútnej blízkosti bránku minul!
   
  54:58
  Svitana dobre mieril ponad lapačku brankára Rajnu. Ten ju však na poslednú chvíľu stihol vytiahnuť a zastaviť strelu popradského útočníka.
   
  54:12
  Poprad si zahrá presilovku. Csanád Erdély dostáva dve minúty za hákovanie.
   
  52:41
  Reisz to skúsil sťahovačkou cez Brejčáka. Veľmi mu to nevyšlo, puk stratil medzi Brejčákovými korčuľami a Poprad mohol ísť dopredu.
   
  51:15
  Vandas prenechal Rapáčovi puk pri žrdi a takto klamlivo sa snažili prekvapiť Rajnu. Ten sa však nenechal zaskočiť a strelu Rapáča pokryl.
   
  50:18
  Tamás Sárpátki sa ocitol v zaujímavej príležitosti. Spracoval si prihrávku medzi kruhmi a okamžite strieľal. Corbeil vyšiel z bránky a jasne zasiahol.
   
  48:46
  Vandas prenechal na pravom kruhu Rapáčovi, ktorý to skúsil strelou švihom, ale bránku Miklósa Rajnu sa mu nepodarilo trafiť.
   
  47:36
  SAPA Fehérvár AV19 dal gól!
  Hostia znižujú a dostávajú sa na rozdiel jedného gólu. Reisz medzi kruhmi prenechal dozadu na FERENCA KOCSISA, ktorý šikovnou strelou švihom prekvapil Corbeila!
  Asistencie: Áron Reisz, Juha Uotila.
   
  47:18
  Lichanec vyštartoval dopredu po pravej strane a skúsil to rýchlou priamou strelou. Rajna zasahovať nemusel, puk letel vedľa.
   
  45:47
  Vandas sa snažil natlačiť po ľavom krídle, ale pred bránku sa napokon nedostal. Za bránkou mu vzali puk a tam sa všetko zastavilo.
   
  44:34
  Lichanec šikovne v strednom pásme našiel Bondru, ktorý vyštartoval do úniku. Síce ho obliehala dvojica protihráčov, dokázal bekhendom zakončiť. Rajna mal betón na správnom mieste.
   
  43:42
  Matúš Paločko to skúsil z tesnej blízkosti, no jeho zakončenie skončilo iba na betóne gólmana Rajnu.
   
  42:43
  Vandas prenikol do útočného pásma, snažil sa posunúť Heizerovi, no zablokoval ho hosťujúci obranca.
   
  42:01
  Štrauch prekorčuľoval medzi kruhy a odtiaľ poslal jednoduchú strelu na bránku. Rajna bez problémov zachytil puk do výstroje.

  Lukáš Rastislav Ovšonka

  Góly a asistencie: 1. Svitana (Mlynarovič), 6. Ježek (Vikarev), 28. Vandas (Rapáč, Lichanec), 34. König (Abdul, Matej Paločko) – 1. Kóger (Latendresse, Gilbert), 8. Kóger (Latendresse, Lovecchio), 48. Kocsis (Reisz, Uotila)


  HK Poprad: Corbeil (Kostenko) – Rusina, Ježek, D. Brejčák (A), König, Fabian (C), Ignatov, D. Šterbák, Dinda – Bondra, Vikarev, Lichanec – Štrauch, Mlynarovič, Svitana (A) – R. Rapáč, Heizer, Vandas – Matúš Paločko, Matej Paločko, Abdul
  Fehérvár AV19: Rajna (Scola) – Uotila, Jyrkkiö, Vidmar, Harty, Stipsicz, Szirányi, D. Szabó – Lovecchio (A), Erdély, Kóger (C) – Gilbert, Latendresse (A), B. Szabó – Vincze, Music, K. Szabó – Sárpátki, Reisz, Kocsis