Osnabrück – Hamburger 3:1 (kon.) | Bonner – Hannover 2:6 (kon.) | Dorfmerkingen – Lipsko 0:5 (kon.)
Norderstedt – Wolfsburg 0:1 (kon.) | Cottbus – Stuttgart 2:2 (3:4 po pen.)
Sportfreunde Dorfmerkingen
0:5 (0:1)
RB Lipsko
cz Nedeľa 13.08.2017, 15:30 • Ostalb Arena • DFB-Pokal • 1. kolo

Tímto se s vámi dnes loučím a těším se u dalších onlajn přenosů. (17:24:13)

Nakonec se raduje a naprosto zaslouženě, favorit z Lipska. Po celkem vyrovnané první půli v té druhé jednoznačně dominoval a veze si vysoké vítězství a postup do dalšího kola.

90

88
    Domácí se snaží o vstřelení alespoň čestného úspěchu, ale Lipsko už zápas s přehledem kontroluje.

83
    Ze hřiště odkulhal Schere a nastupuje Kurz.

79
    Technický oblouček Poulsena jen poškádlil domácího golmana.

77
    Dobrou šanci hostů zlikvidoval včasným výběhem Zech.

74
    Střídají i domácí. Odchází za potlesku diváků Nietzer a na hřiště vbíhá Hasenmaier.

70
    Hosté střídají. Odchází střelec dvou branek Sabitzer a nahrazuje ho Burke.

65
    Lipsko právě vstřelilo branku! Hosté už jasně dominují. K velkému solu středem hřiště se vydal Keita a svůj průnik zakončil nechytatelnou střelou z vápna. 0:5

64
    Velká šance hostů. Klosterman zatáhl balon do vápna, přihrál pod sebe na Brumu a jeho střelu vykopávali obránci z brankové čáry.

59
    Tentokrát už hosté penaltu proměnili. Poulsen poslal branáře na druhou stranu a zvyšuje na 4:0.

58
    Byla nařízena penalta. Ruka domácích obránců a druhá penalta Lipska.

57
    A v Aalenu je nejspíš hotovo. Krásnou průnikovou přihrávku Poulsena si zpracoval Werner a nedal Zechovi sebemenší šanci. Střela podél vybíhajícího brankáře skončila přesně u tyče. A hosté vedou už 3:0.

55
    Šance hostů. Centr z pravé strany se snesl na hlavu Poulsena, ale jeho hlavičku bravurně chytil Zech.

53
    Keita zkusil napřáhnout z třiceti metrů, ale jeho střela skončila asi deset metrů vedle branky Zecha.

50
    Pro domácí je začátek druhého poločasu šok a nemohou se dostat do tempa z konce první půle.

46
    Domácí zůstali myšlenkami ještě v šatně a tvrdě na to doplatili. Sabitzer si přebral míč na dvaceti metrech od branky a nádherně vymetl šibenici. Jeho druhý gól v zápase.

46
    Druhý poločas začal beze změn na obou stranách.

Jakub Zeman

Góly: 4. Sabitzer, 46. Sabitzer, 57. Werner, 59. Poulsen, 65. Keita

Karty:   7. Weis (DRF), 25. Gruber (DRF) – 15. Upamecano (RBL), 19. Laimer (RBL)

Nepremenená penalta: 25. Werner (DRF), brankár Zech zneškodnil

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 1:10. Střely mimo: 0:15. Rohy: 0:8. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 15:9.
    Sportfreunde Dorfmerkingen: Zech – Schiele, Gruber, Murphy, Janik F. – Brenner, Haller, Vesel (14.Schere)(75. Kurz), Weisenberger – Nietzer (75.Hasenmaier), Weis
    Náhradníci: Hirschmann, Sauer, Hasenmaier, Schere, Schiele, Janik J., Kurz

RB Lipsko: Gulacsi-Upamecano (45.Ilsanker) , Orban, Halstenberg, Klosterman – Keita, Sabitzer (69. Burke), Laimer (41. Kaiser), Bruma – Werner, Poulsen
    Náhradníci: Colorti, Schmitz, Burke, Konate, Kaiser, Ilsanker, Palacios

Rozhodca: Florian Badstübner

Diváci: 10 460