Viťaz – HC Slovan sk 4:2 (kon.) | Zvolen – Košice 1:5 (kon.) | Žilina – Csíkszereda sk 4:0 (kon.)
Olomouc – Trenčín sk 4:3 (1:0 po s.n.) | K. Vary – Litvínov 5:1 (kon.) | Slavia – Kladno 3:1 (kon.)
Třebíč – Prostějov 3:2 (kon.) | Pardubice – Motor ČB 5:0 (kon.) | Znojmo – Mladá Boleslav 7:6 (kon.)
Litoměřice – Benátky n/J 3:4 (po pr.) | Kadaň – Ústí n/L 1:3 (kon.) | Přerov – Havířov 1:0 (kon.)
Poprad – Lipt. Mikuláš 3:5 (kon.) | Frýdek-M. – Cracovia 2:4 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 1:2 (0:2 po s.n.)
MsHK Žilina
4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
HSC Csíkszereda
Štvrtok 10.08.2017, 17:00 • Zimný štadión Žilina - DOXXbet Aréna • Prípravný zápas

Skončil sa prvý prípravný zápas MsHK Žilina pred novou sezónou, Vlci v ňom porazili rumunský tím HSC Csikszereda 4:0. Ja vám pre dnešný deň ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok dňa. (19:09:15)

59:01
    Začala sa posledná minúta dnešného zápasu.

58:15
    Žilina dala gól!
    VÁCLAV STUPKA naštartoval svoje turbo, ušiel obrancom hostí a parádnym blafákom si vychutnal brankára hostí Otta Onodiho. Asistencia: Marcel Holovič.

58:01
    Necelé dve minúty do konca riadneho hracieho času.

57:18
    Domáci zavreli hostí v obrannom pásme, tí sa snažia za každú cenu oslobodiť a rýchlo prestriedať.

56:25
    Zápas sa pomaly blíži ku svojmu záveru, napriek tomu má aktuálne pomerne veľmi slušné tempo.

55:25
    Oddychový čas domácich.

55:22
    Na ľade máme menšiu roztržku, brnkať po nose si nenechal Rastislav Konečný a rýchlo súperovi vysvetlil kto je v Žiline doma.

55:01
    Do konca tretej tretiny ostáva necelých 5 minút.

54:16
    Domáci sa snažia presadiť v útoku, ale Onodi podáva v druhej a tretej tretine veľmi dobrý výkon.

53:55
    Hostia v plnom počte.

53:25
    Jakub Meliško znovu napriahol od modrej čiary, Onodi však bol znovu pozorný.

52:04
    Obrovská šanca domácich, no tí v jasnej pozícii prestrelili opustenú bránku hostí.

51:55
    Vylúčenie v tíme HSC Csíkszereda (Fodor – 2 min., hákovanie).

50:59
    Stupka sa snažil presadiť na pravom krídle, skúsil nahodiť puk na Onodiho, ten si však priestor pri pravej tyči postrážil.

50:35
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Klimenta – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

50:01
    Do konca tretej tretiny ostáva necelých 10 minút.

49:43
    Krásna strela žilinského kapitána Marcela Holoviča, Onodi však predviedol bravúrny zákrok lapačkou a podržal svoj tím!

48:45
    Milan Dolinajec dostal dobrý puk medzi kruhy, strelou švihom ale nenašiel voľný priestor medzi Onodiho chráničmi.

47:28
    Tamás Farkas sa z ničoho nič ocitol sám pred Mikolášom, Maroš však vytiahol skvelý zákrok lapačkou a stále si drží čisté konto!

46:55
    Žilinských fanúšikov aktuálne nemá hokej prečo veľmi baviť, hrá sa ešte v takom dovolenkovom režime, domáci si skúšajú kombinácie a hostia sa snažia už aspoň neinkasovať.

46:22
    Vhadzovanie po pravej ruke Maroša Mikoláša.

45:40
    Domáci v plnom počte.

45:07
    Žilina do štyrmi hráčmi.

44:12
    Strela Hudeca od modrej čiary si cestu do Mikolášovej siete nenašla.

44:05
    Hostia už sú rozostavení v útočnom pásme a kombinačne sa snažia vyšachovať obranu Vlkov.

43:40
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Stupka – 2 min., nedovolené bránenie).

43:07
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Mikuš – 2 min., podrazenie).

43:05
    Michal Roman skúsil strelu švihom od modrej čiary, Onodi bol opäť na svojom mieste.

42:27
    Žilina znovu v útočnom pásme, Onodi však môže byť pokojný, pretože nemusel zasahovať.

41:35
    Domáci znovu zatlačili hostí do vlastného pásma, Meliško však strelou neuspel.

40:53
    Csanád Fodór pálil od modrej čiary, Maroš Mikoláš bol znovu pozorný.

40:47

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny pre hostí, ktorí pokračujú v presilovej hre.

40:01

Po druhej tretine máme v Žiline stále stav 3:0. Záverečná časť dnešného zápasu sa začne približne o 18:33.

40:00

39:35
    Tvrdá strela Pappa od modrej čiary, Mikoláš ukázal skvelý reflex a zastavil puk betónom.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:47
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Rogoň – 2 min., hrubosť + 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HSC Csíkszereda (Brňák – 2 min., hrubosť).

38:04

37:05
    Csíkszereda má problém s prechodom cez stredné pásmo, puk končí za bránkou Otta Onodiho.

36:07
    Hneď po buly skúsil Mikoláša prekvapiť strelou Norbert Antal, mladý gólman Žiliny bol pozorný.

36:04
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Holovič – 2 min., hákovanie).

35:01
    Do konca tretej tretiny ostáva necelých 5 minút, Žilina stále vedie 3:0.

34:39
    Scott Pitt sa dostal do šance na ľavom krídle, jeho strela švihom sa preletela tesne ponad betón Onodiho a azda o pár centimetrov minula ľavú tyč.

34:05
    Michal Švihálek sa skúsil presadiť cez dvojicu obrancov hostí, čo sa mu aj podarilo. Tretí hráč Csíkszeredy bol však už naňho priveľa.

33:05
    Konečný priťukol pri ľavom kruhu Stupkovi, no Václavovi puk nesadol a pozdravil tak miestnych ľadárov, ktorí sedia za ochrannou sieťou.

32:21

31:52
    Tvrdý príklep Sallóa od modrej čiary, lapačka Maroša Mikoláša bola znovu na svojom mieste.

31:17
    Hostia túto presilovú hru rozohrali pomerne zaujímavo, český útočník v službách Rumunov Radim Valchar skúsil strelu z pravého krídla, no Mikoláš bol pripravený.

30:35
    Po dlhšom čase sa zahrial aj Maroš Mikoláš, ktorý bez problémov kryl strelu hostí od modrej čiary.

30:21
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Pokorný – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

30:01
    Máme za sebou polovicu dnešného zápasu, Žilina zatiaľ vedie nad rumunským tímom HSC Csíkszereda 3:0.

29:41
    Výborná prihrávka Haranta spoza Mikolášovej bránky na útočnú modrú čiaru pre Tomáša Klimentu, veľká škoda, že útočník Žiliny sa následne dostal do postavenia mimo hru.

29:01
    Znovu kombinačná akcia Vlkov, Onodi však dobre zasiahol a pred dobiedzajúcimi Žilinčanmi skryl puk vo svojej lapačke.

28:12
    Znovu sa hrá dlho predlho bez prerušenia hry, Maroš Mikoláš v bránke Vlkov začal azda už aj vyšívať.

27:09
    Andrej Hatala sa oprel do strely od modrej čiary, no zostrelil len brániaceho hráča hostí. Tí navyše mohli ísť následne do rýchleho prečíslenia, ale táto situácia im vôbec nenapadla a tak zamierili na striedačku.

26:31

26:25
    Filip Ondruš dostal ideálnu prihrávku medzi kruhy, puk mu však nesadol na čepeľ hokejky podľa predstáv a Onodi tak nemusel zasahovať.

25:39

25:30
    Hrá sa pomerne rýchlo a dlho bez prerušenia hry, a najmä na strane rumunského mančaftu.

24:50
    Žilinský expres Václav Stupka sa ocitol v nájazde, no brankár HSC Ottó Onodi mu skvele zmenšil strelecký uhol a napokon chytá strelu do lapačky!

24:31
    Vylúčenie v tíme HSC Csíkszereda (Hudec – 2 min., hákovanie).

24:05
    Presilová hra sa Rumunom zatiaľ nedarí, Lukáš Handlovský vyviezol puk až pred brankára Onodiho, kde sa pohral so štvoricou brániacich hráčov a bol faulovaný.

23:39
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Vyskoč – 2 min., hrubosť).

23:05
    Domáci Vlci pokračujú vo výkone z prvej tretiny, kedy nedovolili hráčom súpera takmer vôbec vyjsť z vlastnej obrannej tretiny.

22:15
    Pekná akcia hostí, útok po krídle potiahol Csanád Fodór, Mikoláš v bránke Žiliny bol však pozorný.

21:30
    Tentoraz už príjemný dobrý deň zo Žiliny naživo. Hrá sa druhá tretina zápasu a Žilina vedie nad rumunskou Csíkszeredou s prehľadom 3:0.

20:01

Po prvej tretine vyhráva domáce mužstvo 3:0!

20:00

15:00

Netrvalo dlho a domáci pridávajú ďalší gól, vyhrávajú tak už 3:0! Prvý gól v novej sezóne vsietil aj RASTISLAV KONEČNÝ. Asistencie: Filip Ondruš, Václav Stupka.

13:00

V 13. minúte zápasu domáci strieľajú svoj druhý gól a tak vyhrávajú 2:0! Gól zaznamenal SCOTT PITT, ktorý tak vsietil svoj prvý gól v drese MsHK Žilina. Asistencie: Lukáš Handlovský, Andrej Hatala.

07:00

V úvode prvej tretiny tohto zápasu sa dostávajú domáci hokejisti do vedenia 1:0! Gól vsietil LUKÁŠ HANDLOVSKÝ. Asistencie: Scott Pitt, Tomáš Klimenta.

Prvú tretinu Vám prinesieme formou zmien stavu. Za vzniknutú situáciu sa ospravedlňujeme.

00:01

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu z prvého prípravného zápasu hokejistov MsHK Žilina, ktorí na svojom ľade privítajú o 17:00 hráčov rumunského tímu HSC Csíkszereda.

Žilinčania získali v minulej sezóne našej najvyššej súťaže bronzové medaily. Pred novou sezónou však nastali v tíme viaceré zmeny. Tréner Milan Jačuška zamieril do Košíc a kormidla sa ujal jeho asistent Stanislav Škorvánek spoločne s Andrejom Podkonickým. Tím Vlkov opustil i kapitán Marek Hovorka, ktorý nasledoval Milana Jančušku do Košíc. Spod Dubňa rovnako odišli aj Daniel Brejčák, Ján Ťavoda, Václav Čížek, Mário Grman a Ondrej Gmitter. Naopak, Vlkov posilnila trojica kanadských hráčov – útočníci Ryan Martindale, Scott Pitt a obranca Félix-Antoine Poulin. Rovnako Žilinčania angažovali aj obrancov Michala Romana z Třinca a Andreja Hatalu z Dukly Trenčín. Najväčším defenzívnym úlovkom Žiliny je však návrat žilinského odchovanca Tomáša Haranta.

Zápas sa v Žiline začína o 17:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Dávid Švec

Góly a asistencie: 7. Handlovský (Pitt, Klimenta), 13. Pitt (Handlovský, Hatala), 15. Konečný (Ondruš, Stupka), 59. Stupka (Holovič)

MsHK Žilina: Mikoláš (Tomek) – Mikuš, Hatala, Handlovský, Pitt, Klimenta – Juraško, Roman, Švihálek, Húževka, Rogoň – Harant, Meliško, Konečný, Holovič, Stupka – Pokorný, Vyskoč, Švec, Ondruš, Dolinajec
    HSC Csíkszereda: Onodi (Ruczuj) – Papp, Hudec, Brňák, Salló, Gecse, János, Tihamér, Orbán – Valchar, Farkas, Antal – Biró, Fabuš, Fodor – Antal N., Rokaly, Moldován (C) – Molnár, Bors, Egyed

Rozhodca: Miroslav Valach – Tomáš Holienka, Lukáš Ševčík