Malaga – Valencia 2:0 (kon.) | Villarreal – Leganés 2:1 (kon.) | Osasuna – Gijón 2:2 (kon.)
Espanyol – Atlético Madrid 0:1 (kon.)
Villarreal CF
2:1 (0:0)
CD Leganés
cz Sobota 22.04.2017, 16:15 • Estadio de la Ceramica • Španielska LaLiga • 33. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.

Dobrý den, zdravím všechny fotbalové fanoušky. Dnes budeme mít možnost společně sledovat utkání španělské LaLigy mezi Villarrealem a Leganes.

Domácí celek se momentálně v tabulce nachází na 5. příčce, která sice zajišťuje postup do skupinové fáze Evropské ligy, ale Villarreal by se zcela určitě raději posunul na místo čtvrté, zajišťující předkolo Ligy mistrů. Na průběžně čtvrtou Sevillu ale tým z východní části Španělska ztrácí 11 bodů a v posledních zápasech navíc nemá nijak oslnivou formu, když z pěti zápasů třikrát prohrál.

Hostům z Leganes dělají starosti úplně odlišné problémy. Soustředí se totiž především na boj o záchranu. Co však mají s jejich dnešním soupeřem společné, je jejich mizerná aktuální forma, o které vypovídá i fakt, že z posledních pěti ligových utkání nedokázali zvítězit ani jednou. Leganes se navíc může „pyšnit“ nejhorším útokem v celé LaLize, když za 32 zápasů dokázalo vstřelit pouze 6 branek.

1

1
    Villarreal se hned po úvodním hvizdu vrhl do útoku a byla z toho i první akce, Herrerín si však z hlavičkou Bakambua poradil.

3
    Villarreal je od začátku zápasu aktivnější a Leganés se nemůže vůbec dostat k míči.
    3.

4
    Kombinace domácích teď připomíná barcelonskou titicacu.

6
    Bakambu teď dostal přihrávku po levé straně hřiště, ale vracející se Bustinza mu překazil dobrou příležitost, když mu skluzem míč odebral.

7
    První rohový kop dnešního zápasu budou zahrávat hráči domácího týmu.

8
    Villarreal teď zatlačil Leganés až do pokutového území, z centru z pravé strany však domácí nic nevytěžili.

10
    Villarrel, dnes opět v typických žlutých barvách, začíná novou akci od Andrése Fernándeze.

11
    Domácí hráči se teď domáhali penalty, ale podle jejich reakce po verdiktu rozhodčího v to ani moc nedoufali.

13
    U míče teď na krátkou chvíli byli i hráči v modrých dresech, ale iniciativu od nich už zase převzali hráči Villarrealu.

14
    Záložníci domácích se snažili nalézt Soriana, dlouhý centr do vápna se jim však nepovedl, a tak bude od své branky vykopávat Herrerín.

16
    Chvíli teď hosté kombinovali na polovině soupeře, ale k ohrožení Fernándézovi branky se nedostali.

18
    Ačkoliv je zatím jednoznačně lepším týmem Villarreal, do vážnější situace se zatím nedostal.

19
    Unai Lopez teď vyzkoušel pozornost Andrése Fernandéze, ten však s jeho přízemní střelou neměl nejmenší problém.

21
    Zatím největší příležitost zápasu měl Manuel Trigueros, když střílel ze vzdálenosti nějakých 25 metrů. Jeho střela sama o sobě nebyla tak nebezpečná, ale plachtící míč se otřel o jednoho z hostujících obranců, a tak měl s chycením Triguerovi střely Herrerín velké problémy.

23
    Statistika držení míče hovoří jednoznačně pro Žlutou ponorku, ale hráči Leganés se v posledních minutách zvedli a zaměstnali brankáře domácích.

25
    Výhodu volného přímého kopu budou mít po faulu Marina domácí hráči. Vzhledem k tomu, že vzdálenost od branky hostů není nijak velká, může následovat jak centr, tak i střela.

27
    Míč zpoza outové čáry vhodil do hry Gabriel.

28
    Centr Lopeze ztečoval jeden z obranců, a tak budou mít možnost kopat roh i hosté.

30
    Centr, který přilétl do vápna však nebyl nijak přesný, a tak míč skončil opět na kopačkách Villarrealu.

31
    Luciano dostal přihrávku na pravou stranu hřiště, jenomže při pokusu o centr podklouzl a míč tak poslal až na tribuny.

32
    Bruno Soriano poslal míč Costovi, který centroval před úplně odkrytou branku. Tam sice nebyl nikdo z hráčů Leganés, ale stejně tomu bylo i s hráči Villarrealu, takže hra pokračuje dál.

33
    Rohový kop pro Leganés.

34
    Unai Lopez poslal do vápna perfektní centr, který málem zapadl do Fernandézovy branky, aniž by se ho někdo z hráčů dotkl. Tyčku branky domácích míč minul možná o jeden metr.

36
    Trigueros poslal Bruna do skvělé příležitosti, kapitán domácích sice Herrerína překonal, ale branku o metr netrefil. Zatím jednoznačně největší šance zápasu.
    36.

37
    Diego Rico teď tvrdě dohrál souboj s Brunem Sorianem, rozhodčí to však zatím vyřešil pouzen slovním napomenutím.

40
    Gaspar teď mohl překonat Andrése Fernándeze, na centrovaný míč však těsně nedosáhl.

41
    Lopez teď posílal do vápna centr, ten se mu však vůbec nepovedl, a tak jsou u míče domácí.

42
    Na polovině hřiště byl faulován Gabriel, a tak budou rozehrávat hosté.

43
    Siovas teď z otočky poslal na Fernándeze, pěknou střelu, domácí brankář si však míč mezi hráči našel a pohotovým zákrokem udržel smírné skóre 0:0.
    43.

45
    Hra se ke konci poločasu hodně vyrovnala, možná by se dalo i říct, že jsou teď o trochu lepším týmem hosté z Leganés.

45+1

Skončil první poločas, v jehož první polovině měli jednoznačně navrch domácí, ale ke konci první půle si pár dobrých příležitostí vytvořili i hosté.

Druhý poločas začne přibližně v 17:20.

Hráči obou týmů se už vrátili na hřiště.

46

46
    Druhý poločas rozehráli hráči Villarrealu.

47
    O míč však rychle přišli a teď hrají hráči v modrých dresech.

48
    Už už to vypadalo, že se Gabriel dostane do pokutového území, ale na poslední chvíli ho o míč Musacchio.

49
    Luciano sice dostal míč za Fernándezova záda, ale v momentě přihrávky však stál v ofsajdu, takže branka nemohla být uznána.

50
    A opět Luciano v ofsajdu.

51
    U míče jsou nyní domácí, konkrétně Cedric Bakambu.

52
    Ten však o míč rychle přišel a chvíli ho měli pod kontrolou hosté. Teď už ale opět hrají domácí.

54
    Po levé straně teď hraje Sansone.

55
    Na polovině soupeře fauloval Pablo Gonzales, a proto nyní rozehrávají hosté.

57
    Hráči Villarrealu se snaží dostat do pokutového, což se jim i daří, ale chybí jim dobré zakončení.

58
    Rohový kop pro Leganés rozehraje specialista na rohy Unai Lopez.

60
    Bakambu teď s míčem dokráčel až na hranici pokutového území, odtud však nedokázal míč poslat mezi tři tyče.

61
    A máme tu první střídání. Ze hřiště odchází Sansone, kterého ve zbytku zápasu nahradí Castillejo.

62
    Domácí se ubránili útoku Leganés a jejich další útočná akce proto začíná až u Fernándezovy branky.

64
    U míče jsou opět hráči ve žlutých dresech, konkrétně je to dnes velmi dobře hrající Mario Gaspar.

65
    První žlutou kartu zápasu si za tvrdý zákrok na polovině hřiště vysloužil Musacchio.

68
    Villarreal právě vstřelil branku!
    Po skrumáži na hranici pokutového území se dostal míč k CEDRICU BAKAMBUOVI, který se nejlépe zorientoval a poslal míč k pravé tyči, kam Herrerín nemohl dosáhnout. Svým sedmým gólem v sezóně posílá Villarreal do vedení 1:0.
    68. Cédric BAKAMBU - 1:0

68
    Ještě těsně před Bakambuovou brankou hřiště opustil Luciano, na jehož místo přišel Timor.

70
    A další střídání, ze hřiště odchází Gabriel, kterého ve zbytku zápasu nahradí Bueno.

72
    Erik Moran teď vyslal tvrdou střelou z voleje míč do levého horního rohu, ten však vytáhl nejlepší zákrok dnešního utkání a udržel tak Villarrealu těsné vedení 1:0.
    72.

75
    Roberta Soriana nahradí ve zbytku zápasu Jonathan dos Santos.

77
    Hráči Leganés se i přesto, že prohrávají do útoku moc neženou. Možná si šetří síly na sérii závěrečných útoků.

79
    Leganés se teď usadilo na polovině soupeře a snaží se přiblížit k pokutovému území.

80
    Hráči Villarrealu drží pevná obraný val a hráči hostů si s ním nedokážou poradit.

81
    Unai López odchází do kabin, na posledních pár minut si přijde na hřiště zahrát Samuel García.

82
    Čtyři na dva teď šli útočníci Villarrealu, situaci však nevyřešili moc dobře. Soldado to totiž vzal na sebe, ale ne příliš rasantní střelou nemohl Herrerína zaskočit.

85
    Cedric Bakambu teď předvedl dobrou individuální akci, na jejímž konci byla ruka jednoho z bránících hráčů, ten jí však měl u těla, a tak bylo rozhodnutí rozhodčího i přes protesty hráčů ve žlutých dresech správné.

88
    Střídá i Villarreal, svůj pobyt na hřišti ukončil Roberto Soldado, na jehož místo na poslední minuty přišel Adrian López.

89
    Leganés právě vstřelili branku! Tak Leganés se to nakonec podařilo. Míč poslal směrem do pokutového území z poloviny hřiště brankář Herrerín, míč se dostal k Buenovi, který ho z první poslal na MIGUELA GUERRERA, který tvrdou ranou překonává Fernándeze a srovnává na 1:1.
    89. Miguel Ángel Guerrero - 1:1

90+1
    Tak to je studená sprcha pro Leganés. Po vyrovnávacím gólu rychle vrátil vedení Villarrealu kdo jiný než CEDRIC BAKAMBU, který si naběhl na milimetrově přesný centr stříídajícího dos Santose a svým osmým gólem sezóny vrací vedení domácím.

90+2
    Žlutou kartu za nesportovní chování ještě obdržel Siovas.

90+3

Měli jsme možnost vidět velmi zajímavé utkání, ve kterém měl v prvním poločasu trochu navrch domácí celek, který šel také po zásluze v 68. minutě do vedení, v 89. minutě pak vyrovnal Guerrero a vliv hostům novou krev do žil. Vítr z plachet jim však o dvě minuty později vzal Cedric Bakambu, který svým druhým gólem v zápase získal VIllarrealu potřebné tři body.

To už je ode mě vše, děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy příště, na shledanou. (18:12:29)

Marek Jakšič

Góly: 68. Bakambu (Soldado), 90+1. Bakambu (J. dos Santos) – 89. Guerrero (Bueno)

Karty:   65. Musacchio (VLR) – 90+2. Siovas (LGS)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 5:1. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:19.
    Villarreal CF: Andrés Fernández – J. Costa, Álvaro González, Musacchio, M. Gaspar – Trigueros, N. Sansone (61. Castillejo), Soldado (88. Adrián López), Bakambu – B. Soriano, R. Soriano (75. J. dos Santos).
    Náhradníci: Barbosa – Borré, Castillejo, J. dos Santos, Hernández Cascante, Adrián López, Antonio Rukavina.

CD Leganés: Herrerín – Insua, Marín, Siovas, Bustinza – Díaz, Morán, Unai López (81. Samu García), Guerrero – Luciano (68. Timor), Gabriel (70. Bueno).
    Náhradníci: Champagne – Bueno, Samu García, Mantovani, R. Pérez, Timor, Rico.

Rozhodca: Santiago Jaime Latre