Fínsko – Švajčiarsko 5:1 (kon.) | USA – Rusko 5:4 (kon.) | Kanada – Slovensko 4:3 (po pr.)
Švédsko – Česko 3:2 (kon.)
Švédsko
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Česko
Sobota 15.04.2017, 19:38 • ZŠ Spišská Nová Ves • Majstrovstvá sveta U18 • Skupina B

Česi v 3. tretine dokázali streliť vytúžený vyrovnávajúci gól, no netešili sa dlho, pretože na Kernov gól odpovedal o necelú minútu neskôr Gustafsson. Švédsko udržalo tesný náskok do konca duelu a pripísalo si prvé body v turnaji.

Ďakujem vám za pozornosť. (22:01:35)

59:55
    Strela Zadinu bola zablokovaná, puk je pri mantinely.

59:49
    Český tréner Václav Varaďa si zobral 30-sekundový oddychový čas.

59:49
    Obrovská škoda! Nečas obkrúžil celé útočné pásmo, puk sa k nemu vrátil, ale Ahman mu vypichol puk spred nosa a skončil v ochrannej sieti!

59:25
    Jakub Škarek je na striedačke a Česko má k dispozícii veľmi krátku hru bez gólmana!

58:54
    Huggova zrazená strela sa odrazila od konštrukcie brány! Obrovské smola Švédov!

58:45
    Tre Kronor po vyhranom buly nahodili puk za Škarekovu bránu.

58:36
    Postupný útok švédskeho národného výberu skončil ofsajdom.

58:15
    Česko urobilo chybu, puk prešiel cez celé klzisko a píska sa zakázané uvoľnenie.

57:55
    Miketinac je na ľade a začínajú sa posledné dve minúty, v ktorých by sme mali vidieť českú power-play.

57:45
    Puk je za českou bránou, v ktorej sa ešte nachádza Jakub Škarek.

57:07
    Ostap Safin pálil z ľavého kruhu, ale Ahman vyrazil betónom a následne sa Švédi oslobodili!

56:48
    Zadina sa dostal do šarvátky s Lundeströmom, no ťahúň českého tímu vedel, že sa nesmie nechať vyprovokovať.

56:43
    Severania sa oslobodili vyhodením puku cez všetky čiary.

56:26
    Česi zatiaľ obstrelujú Ahmanovu svätyňu, ale ešte ju netrafili.

55:55
    Miketinac zahákoval Nečasa, ktorý si pripravoval sťahovačku na ďalšieho hráča švédskeho celku.

54:37
    Česi sú v posledných minútach lepší, no pri útočnom ťažení by si mali dávať pozor aj na zadné vrátka.

53:10
    Nečas by veľmi chcel dať svoj prvý gól, no obe jeho strely v krátkom slede skončili na pripravenom Adamovi Ahmanovi.

Roland Hric

Góly a asistencie: 4. Peterson (Elvenes), 21. Zetterlund, 48. Gustafsson (Ginning) – 38. Zadina (Kvasnička, Kondelík), 47. Kern (Safin)

Švédsko: Ahman (Eriksson Ek) – Westerlund, Själin, Brännström (C), Walfridsson, Ginning, Liljegren (A), Boqvist – Hugg, Bemström, Lundeström – Gustafsson, Zetterlund (A), Olofsson – Peterson, Elvenes, Sylvegard – Bäck, Johansson, Miketinac – Fjellström.
    Česko: Škarek (Patera) – Kvasnička, D. Mikyska, Šalda, Jan Bednář (C), Buchtela, F. Král – Chytil, Nečas, Zadina – Hrabík, Hladoník, M. Kaut – Kern (A), Machala (A), Safin – Škvrně, J. Dvořák, Kondelík.

Rozhodca: Alex Dipietro (SUI), Artur Kulev (RUS) – Markus Hägeström (FIN), Lukáš Kacej (SVK).