Barcelona – Sevilla 3:0 (kon.) | Alavés – Osasuna 0:1 (kon.) | Gijón – Malaga 0:1 (kon.)
La Coruña – Granada 0:0 (kon.) | Leganés – Real Madrid 2:4 (kon.)
FC Barcelona
3:0 (3:0)
FC Sevilla
Streda 05.04.2017, 19:30 • Camp Nou (Barcelona) • Španielska LaLiga • 30. kolo

Barcelona zvládla až prekvapivo ľahko domáci duel s FC Sevilla. Katalánci rozhodli o svojom triumfe už v prvom polčase, keď v priebehu ôsmich minút strelili tri góly. Dvakrát mieril do čierneho Messi a raz Suárez. Hostia sa dostali k slovu až v druhom dejstve, no nedokázal znížiť. (21:23:40)

90+2

90+2
    Sergio Rico musel zasahovať po strele spoza pokutového územia. Loptu dokázal zachytiť a neinkasoval štvrtýkrát.

90+1
    Vitolo (Sevilla) úplne zbytočne zasiahol Neymara zozadu a dostal druhú žltú kartu. Hráčovi hostí praskli nervy, čo znamenalo predčasný odchod do šatne.

90
    Hlavný rozhodca nechce duel zbytočne predlžovať. Pridal iba dve minúty navyše.

89
    Záver zápasu nemá vysoké tempo, pretože o víťazovi je už dávno rozhodnuté. Aktéri čakajú na záverečný hvizd.

86
    Javier Mascherano zozadu narazil do Pabla Sarabiu, ktorý spadol tesne pred šestnástkou. Hlavný rozhodca tentoraz nepískal a neponúkol hosťom štandardku.

85
    Carles Aleñá (Barcelona) sa zapísal do štatistík, no iba žltou kartou, keď sa dopustil faulu v strede ihriska.

84
    Pred šestnástkou hostí do seba narazilo viacero hráčov a niektorí ostali ležať na trávniku. Po krátkej pauze sa opäť pokračuje.

83
    Javier Mascherano sa vydal na ofenzívny výlet, poľahky prešiel stredom ihriska, ale potom nepresne prihral do krídla Messimu.

81
    FC Sevilla postupne vyrovnal hru a v druhom polčase aj prevýšil Barcelonu, no aktuálny stav hovorí stále v prospech domácich.

80
    Domáci tréner stiahol ďalšieho hráča, ktorý mal na svojom konte žltú kartu. Ivan Rakitić dnes končí, nahradil ho Carles Aleñá.

78
    Ivan Rakitić (Barcelona) si pomohol rukami v osobnom súboji v strede ihriska a dostal žltú kartu od hlavného rozhodcu.

78
    Paco Alcácer dostal výbornú prihrávku do šestnástky od Iniestu, ale trafil iba brankára Sergia Rica. Následná dorážka Rakitića išla vysoko nad.

77
    Potlesk fanúšikov si užil aj Gerard Piqué, ktorý hral dlho so žltou kartou. Na jeho miesto prišiel Lucas Digne.

76
    Sevilla uskutočnila posledné striedanie v dnešnom zápase. Z ihriska odišiel Vicente Iborra, nahradil ho Stevan Jovetić.

74
    Samuel Umtiti zastavil snahu Mariana o center a poslal loptu na roh. Hostia však štandardku nevyužili.

73
    Sergio Escudero mal voľný priestor na ľavej strane, ale jeho center smeroval iba priamo do rukavíc nemeckého brankára Barcelony.