Arsenal – West Ham 3:0 (kon.) | Hull City – Middlesbrough 4:2 (kon.) | Swansea – Tottenham 1:3 (kon.)
Southampton – Crystal Palace 3:1 (kon.) | Chelsea – Manchester City 2:1 (kon.) | Liverpool – Bournemouth 2:2 (kon.)
Southampton FC
3:1 (1:1)
Crystal Palace FC
Streda 05.04.2017, 20:45 • St. Mary's Stadium, Southampton • Anglická Premier League • 31. kolo

Sledovali sme pekný duel, ktorý priniesol množstvo gólov. Zápas otvorili hostia, no ešte do polčasu bolo vyrovnané. Už to vyzeralo na remízu, ale 10 minút pred koncom zápasu dokázali domáci vsietiť dva rýchle góle, ktoré súpera definitívne uzemnili a tým aj ukončili výhernú šnúru zápasov hostí. (22:38:16)

90+5

90+4
    Ofsajd zastavil Saka, no ten by aj tak nič vážne z takej pozície už nevymyslel.

90+3
    Tadić sa dopustil útočného faulu, obišiel sa bez karty.

90+3
    Rohový kop nebezpečie nepriniesol.

90+2
    Puncheon poslal nádherný pokus do pravého horného rohu, ale aby bol gól, nesmel by v ceste stáť Forster. Rohový kop.

90+2
    Zaha si vyslúžil faul z nebezpečnej pozície.

90+1
    Rozhodca nadstavil ešte štyri minúty.

90
    Striedanie v tíme Southampton FC: z ihriska odchádza Nathan Redmond, prichádza Jay Rodriguez.

89
    Žltú kartu dostáva Christian Benteke (Crystal Palace FC).

89
    Striedanie v tíme Crystal Palace FC: z ihriska odchádza Luka Milivojević, prichádza Mathieu Flamini.

88
    Ak pomýšľajú hostia na skórovanie budú sa musieť predrať cez pevnú obranu.

87
    Striedanie v tíme Southampton FC: z ihriska odchádza Steven Davis, prichádza Pierre-Emile Højbjerg.
    86. James Ward-Prowse (SOT) - 3:1

86
    Southampton dal gól! Gól strelil JAMES WARD-PROWSE. Druhá rana pred koncom zápasu. Prowse si pekne nabehol do stredu jedenástky na prihrávku a svojou razantnou strelou nedal šancu brankárovi. Prihrávku naservíroval Alves Cédric.
    84. Maja Jošida (SOT) - 2:1

84
    Southampton dal gól! Gól strelil MAJA JOŠIDA, ktorý sa dostal po prízemnej prihrávke ku zadnej žrdi a svojou strelou do prázdnej brány nemal problém skórovať. Asistenciu si pripisuje Jack Stephens.

83
    Obrana si s rohovým kopom poradila dobre.

82
    Davis sa za potlesku a s pomocou ošetrovateľov postavil na vlastné.

Patrik Gach

Góly: 45. Redmond, 84. Jošida, 86. Ward-Prowse – 31. Ch. Benteke

Karty:   71. Romeu (SOT), 79. Soares (SOT) – 89. Ch. Benteke (CRP)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 12:7. Rohy: 11:11. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:11.
    Southampton FC: Forster – Soares, Stephens, Jošida, McQueen – S. Davis (C) (87. Højbjerg), Romeu – Ward-Prowse, Tadić, Redmond (90. Jay Rodriguez) – S. Long.
    Náhradníci: Hassen – Cáceres, Clasie, Jay Rodriguez, Sims, Højbjerg, Pied.

Crystal Palace FC: Hennessey – J. Ward, Kelly, M. Sakho, Schlupp (58. Delaney) – Cabaye (46. Sako), Milivojević (89. Flamini) – Townsend, Puncheon (C), Zaha – Ch. Benteke.
    Náhradníci: Speroni – Flamini, Čung-Jong, Sako, Kaikai, Fryers, Delaney.