Alkmaar – Groningen 0:0 (kon.) | Zwolle – Excelsior 1:1 (kon.) | Sparta Rotterdam – Eindhoven 0:2 (kon.)
Heracles – Heerenveen 4:1 (kon.) | Utrecht – Willem II 2:0 (kon.)
PEC Zwolle
1:1 (1:1)
SBV Excelsior
cz Sobota 01.04.2017, 18:30 • MAC3PARK STADION • Holandská Eredivisie • 28. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Vítejte u nizozemského fotbalu! Dnes nás čeká 28. kolo Eredivisie, ve kterém změří síly domácí Zwolle, které přivítá Excelsior. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Zwolle se momentálně nachází na 11. místě nejvyšší nizozemské soutěže. Na svém kontě mají 30 bodů a záporné skóre 30:50. Na sedmé místo, které zaručuje boj o Evropskou ligu ztrácí již devět bodů. Z posledních pěti utkání dokázali získat 7 bodů za dvě výhry a remízu. Nejlepší střelec týmu je se sedmi góly Menig.

Hostující Excelsior se nachází na patnáctém místě soutěže. Na svém kontě mají 24 bodů a záporné skóre 32:50. Na svého dnešního soupeře mají tedy ztrátu šesti bodů. Z posledních pěti utkání dokázali vybojovat 5 bodů za výhru a dvě remízy. Nejlepší střelci týmu jsou s šesti góly Elbers a Hasselbaink.

Posledních pět vzájemných utkání:
    21.10.16 Excelsior-Zwolle 0 : 2
    01.05.16 Excelsior-Zwolle 2 : 2
    12.09.15 Zwolle-Excelsior 3 : 0
    22.03.15 Zwolle-Excelsior 1 : 1
    30.11.14 Excelsior-Zwolle 0 : 5

PEC Zwolle: van der Hart – van Polen, Marcellis, Verdonk, Bouy – Holla, Warmerdam, Saymak, Mokhtar – Menig, Brock-Madsen.
    Náhradníci: Begois, Hauptmeijer – Nijland, Israelsson, Thomas, Sandler, Schenkeveld, A. Achahbar, van de Pavert, Ehizibue.

SBV Excelsior: Hahn – De Wijs, Karami, Massop, Mattheij – Koolwijk, Faik, Fredy, Bruins – Elbers, van Duinen.
    Náhradníci: Muyters, Havekotte, Damen – Vermeulen, Brito, Kuipers, Hasselbaink, Ondaan, Pantić.

Rozhodčí: Jochem Kamphuis.

Hráči už jsou na hřišti.

Domácí oblékli bílé dresy, hosté z Excelsioru černé.

1

2
    Zajímavá pobídka od Meniga na Saymaka. Ten nedokázal procedit míč přes dobře postaveného obránce de Wrijse.

3
    Rohový kop pro Zwolle.

4
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující obránce Karami.

5
    Domácí po většinu první pětiminutovky drží míč, ovšem hosté jsou zatím v obraně pozorní.

6
    Zwolle se snaží házet všechny míče do pokutového území vzduchem, jenže hostující obránci to čekají a jsou na to dobře připraveni.

7
    Rohový kop pro domácí mančaft.

8
    Roh končí útočným faulem Warmerdama, který najel do brankáře Hahna.

9
    Žlutou kartu dostává Luigi Bruins (SBV Excelsior).

10
    Excelsior se nemůže dostat přes svoji polovinu hřiště, natož k zakončení. Domácí zatím dominují.

11
    Ve velké šanci se zjevil Brock-Madsen, jenže jeho rána mířila jen do míst, kde stál připravený Hahn.

12
    Již třetí rohový kop pro domácí Zwolle.

13
    Ten byl zakončen střelou Saymaka. Jeho projektil ovšem končí deset metrů nad brankou brankáře hostů.

15
    Saymak krásně přihrál za obranu na Brocka-Madsena. Ten se pokusil o hokejový blafák, jenže brankář Hahn to přečetl a míč vyrazil do bezpečí.

16
    Katastrofální přihrávka Mokhtara končí u bránicího Karamiho, který přihrává dopředu na své útočníky.

17
    Nepřesná kombinace domácích končí u brankáře Hahna.

18
    Hosté se nadále nemohou dostat k zakončení. Domácí jsou o mnohem lepší, ovšem nejsou schopni vstřelit první branku utkání.

20
    Velice nepřesná střela od Bouy končí nad brankou Excelsioru.

21
    Mokhtar se pokoušel nacentrovat míč do pokutového území na Meniga, jenže u něho byli opět dva obránci, kteří ho ani nedostali k zakončení.

22
    Ofsajdové postavení Saymaka.

23
    Hosté vysunuli napadání a domácí museli odehrát až k van der Hartovi.

25
    Zwolle právě vstřelilo branku! DJANGO WARMERDAM obdržel přihrávku na ose hřiště a napálil míč k pravé tyči. Brankář Hahn se natahoval marně.

26
    Domácí z enormního tlaku konečně vytěžili branku a nadále pokračují v drtivém držení míče.

27
    Excelsior vybojoval faul kolem půlicí čáry.

28
    Míč nedokázali dlouho udržet. Zwolle prchá do dalších útoků.

30
    Další nepřesný centr do pokutového území. Kdyby to někdo počítal, tak by se v dnešním utkání snad nedopočítal.

31
    Žlutou kartu dostává Nicolai Brock-Madsen (PEC Zwolle).

33
    Excelsior právě vstřelil branku! Tak to je neuvěřitelné, hosté z první střely střílí ihned gól a postaral se o to LUIGI BRUINS, který po levém křídle upláchl a prostřelil domácího van der Harta.

34
    Zwolle odpovídá nebezpečným kontrem, který je zastaven faulem poblíž vápna hostů.

35
    K míči se postavil Menig, který ovšem napálil jenom zeď. Na konci se dožadoval odpískání penalty po ruce jednoho hráčů ve zdi, ale sudího to nezajímalo. Hra plyne dál.

36
    Domácí kombinují na polovině hřiště a čekají, co provedou borci z Excelsioru.

37
    Hra je přerušena, protože míč je mimo povolené území. Rozehrávat budou hosté.

38
    Holla se proháčkoval do vápna a z velkého úhlu napálil břevno hostující brány. Tohle byla rána jako z děla.

39
    Karami přihrál přes celou šířku na Mattheije, jenže ten ideálně nezpracoval a tak míč končí v zázemí.

40
    Sudí Kamphuis píská útočný faul Fredyho, který ztratil míč a poté nestíhal pohyb van Polena.

41
    Rohový kop pro Excelsior.

42
    Žlutou kartu dostává Bram van Polen (PEC Zwolle).

43
    Roh nenabídl žádnou větší šanci. Domácí postupně přecházejí do útoku.

44
    Excelsior vysunul napadání. Domácí přihrávali až k brankáři van der Hartovi, který pod tlakem odkopl míč do zázemí. Dobrá práce hostujícího celku.

45
    Rozhodčí Kamphuis se rozhodl, že nastaví jednu minutu nad rámec základní hrací doby.

45+1
    Nepřesná kombinace domácích ukončuje první půli.

45+1

Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

Sledovali jsme velice zajímavou první půli. Většinu poločasu Zwolle naprosto dominovala v držení míče. Nakonec z toho vytěžila jednu branku, kterou zaznamenal v 25.minutě Warmerdam. Domácí se neradovali moc dlouho, protože v 33.minutě se trefil z rychlého protiútoku Bruins, což byla první střela Excelsioru v utkání.

46

46
    Domácí rozehráli druhý poločas.

47
    Domácí vybojovali již v druhé minutě rohový kop.

48
    Ten nepřinesl žádné větší nebezpečí. naopak hosté běželi do rychlého protiútoku, který ukončil faulem Marcellis.

49
    Opět stejný obrázek jako v prvním poločase. Domácí dominují v držení míče a hosté se soustředí na skvělou obranu.

50
    Hluchá pasáž končí faulem hostujícího Koolwijka.

51
    Nepřesný centr od Faika končí na hlavě domácího Verdonka, který přihrává svému parťákovi z obrany.

52
    Střela Fredyho z hranice vápna končí těsně vedle pravé tyče brankáře van der Harta.

54
    Žlutou kartu dostává Dirk Marcellis (PEC Zwolle).

55
    Dnešní utkání sleduje 13140 diváků.

56
    Hosté se řítili do velmi nebezpečné šance, ovšem celou akci zazdil nepřesnou přihrávkou Bruins.

57
    Domácí nadále drží míč. Nic zvláštního se neděje, jen někdy dojde k faulu na domácího hráče.

58
    Mokhtar nestihl míč na povoleném území a tak o něho přichází.

60
    opět stejná situace. Kombinace domácích na útočné polovině nevedla k ohrožení brány a poté byl odpískán faul na domácího hráče, konkrétně Hollu.

61
    Hra plynula na polovině hřiště, kde oba týmy několikrát míč ztratili a poté ihned získali.

62
    Massop krásnou zasekávačkou ztrapnil napadajícího Brocka-madsena.

63
    Hostující trenér si připravil své první střídání v utkání.

64

65
    Roh byl odehrán bídně, protože přistál v náručí Hahna.

66
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Mike van Duinen, přichází Nigel Hasselbaink.

67
    I domácí trenér chce oživit svou uvadající sestavu.

68
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Youness Mokhtar, přichází Ryan Thomas.

69
    Píská se další faul hostujících hráčů.

70
    Domácí kapitán van Polen si poradil s rozběhnutým Hasselbainkem.

71
    Další nepřesné zpracování od nabíhajícího Elberse, který se opět řítil do nebezpečné šance.

72

73
    Ten byl až moc dlouhý a rychlý. Míč končí v zázemí a Excelsior bude vhazovat.

74
    Dalekonosná střela Holly končí těsně vedle levé tyče!

75
    Rohový kop pro Excelsior, po velice zajímavém protiútoku.

76
    Ten nepřinesl žádné větší nebezpečí, protože nejvýše do vzduchu vyskočil domácí obránce Verdonk.

77
    Další rohový kop pro domácí celek, který je aktivní ve všech aspektech kromě střílení na branku.

78
    Opět bez žádného většího zakončení.

79
    Na řadu přijdou střídání obou celků.

80
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Ryan Koolwijk, přichází Kevin Vermeulen.

81
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Calvin Verdonk, přichází Kingsley Ehizibue.

82
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Nicolai Brock-Madsen, přichází Stefan Nijland.

83
    „Překvapivě“ další rohový kop v zápase, pro změnu pro domácí Zwolle.

84
    Opět bez vážnějšího zakončení. Warmerdamova rána z třiceti metrů přistála na patnácté řadě sedaček.

85
    Hahn výborně vyběhl pro odražený míč a zachránil tak své obránce, kteří nestíhali rozběhnutého Nijlanda.

86
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Stanley Elbers, přichází Terell Ondaan.

87
    Opět další faul hostujících hráčů, kterým se pomalu plní sen o remíze.

88
    Propagační střela Vermuelena končí mimo bránu.

89

90
    Opět bez žádného většího nebezpečí, navíc domácí jdou do rychlého brejku.

90+1
    Rozhodčí Kamphuis se rozhodl, že nastaví tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+2
    Ještě jeden rohový kop v utkání, teď pro hostující Excelsior.

90+3

Zápas mezi domácím Zwolle a Excelsiorem končí nejspíš zaslouženou remízou 1:1. Oba týmy nepředvedly v druhém poločasu skoro nic a tak nemohly počítat s výhrou. V tabulce se nic moc nemění. Zwolle je jedenácté, Excelsior je patnáctý.

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na viděnou. (20:22:43)

Ondřej Klos

Góly: 25. Warmerdam – 33. Bruins

Karty:   31. Brock-Madsen (ZWO), 42. van Polen (ZWO), 54. Marcellis (ZWO) – 9. Bruins (EXC)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 11:3. Rohy: 11:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:13.
    PEC Zwolle: van der Hart – van Polen, Marcellis, Verdonk (81. Ehizibue), Bouy – Holla, Warmerdam – Saymak, Mokhtar (68. Thomas), Menig – Brock-Madsen (82. Nijland).

SBV Excelsior: Hahn – De Wijs, Karami, Massop, Mattheij – Koolwijk (80. Vermeulen), Faik, Fredy – Bruins, Elbers (86. Ondaan), van Duinen (66. Hasselbaink).

Rozhodca: Jochem Kamphuis

Diváci: 13140