Manchester United – Southampton 3:2 (kon.)
Manchester United
3:2 (2:1)
Southampton FC
Nedeľa 26.02.2017, 17:30 • Wembley Stadium, Londýn • Anglický Ligový pohár • Finále

Odo mňa je to na dnes všetko, prajem príjemný zvyšok nedele! (19:40:54)

Víťazná trofej bola prevzatá, postupne si ju vychutnávajú všetci hráči Manchestru United.
    A toto je radosť Rooneyho po góle Zlatana na 3:2.

Wayne Rooney sa dlho pripravoval na príchod na ihrisko, nakoniec však z toho vzišlo. Teraz už kapitán Manchestru United vychádza po schodoch štadióna a o malý moment si prevezme trofej pre víťaza Anglického ligového pohára!

Southampton nebol horším tímom, pokojne môžeme povedať, že hráči pod vedením Clauda Puela boli takticky lepší. Výborný výkon od porazeného tímu, obrovský smútok zavládol aj na tribúnach, kde fanúšikovia The Saints len nechápavo krútia hlavou nad konečným výsledkom.
    Takto vyzerá cesta Manchestru v Anglickom ligovom pohári za ročník 2016/2017!

Je dobojované! Futbalisti Manchestru United dnes dvihnú nad hlavu trofej po víťazstve vo finále Anglického ligového pohára (EFL Cupu). Dramatický vývoj zápasu, góly a aj nepremenené šance. To všetko prinieslo finále medzi Manchestrom United a Southamptonom FC. V prvom polčase otvoril skóre z priameho kopu Zlatan Ibrahimović, nasledoval ho spoluhráč Jesse Lingard. V prvej nadstavenej minúte znížil na rozdiel gólu Manolo Gabbiadini. Ten istý hráč vyrovnal na 2:2 po zmene strán. Rozhodujúce slovo ale mal jedinečný Zlatan. Po presnom centri od Herreru prekonal v 87. minúte Forstera a tento gól bol nakoniec aj víťazným!

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 2:1. Rohy: 3:12. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:13.

90+5

90+4
    A do tretice Zlatan. Faul na vysokého Švéda, uplynuli všetky nadstavené minúty a pri lopte je Carrick.
    90+4.

90+4
    Zlatan Ibrahimović opäť na zemi, prerušenie hry od futbalistov Southamptonu v tejto fáze hry neprichádza do úvahy.

90+3
    Viacerí hráči sú už vyčerpaní, dosť toho má aj Zlatan Ibrahimović. Dlho sa nehralo, pri lopte sú futbalisti tímu, ktorý prehráva o gól.

90+2
    Toto budú už nakopávané lopty na bránu Manchestru, Paul Pogba je ale faulovaný a je tu voľný kop pre United.

90+1
    Antonio Valencia prehral súboj pri postrannej čiare. A hoci loptu nezískal, toto je voda na mlyn pre hráčov United. Čas beží, do konca zápasu zostávajú približne tri minúty.

90+1
    Nadstavujú sa štyri minúty!

90
    Striedanie v tíme Southampton FC: z ihriska odchádza Steven Davis, prichádza Jay Rodriguez.

Viktor Kalinács

Góly: 19. Ibrahimović, 38. Lingard, 87. Zlatan Ibrahimović – 45+1. Gabbiadini, 48. Manolo Gabbiadini

Karty:   24. Herrera (MAN), 41. Lingard (MAN) – 18. Romeu (SOT), 40. Stephens (SOT), 56. Nathan Redmond (SOT)

Manchester United: de Gea – Valencia, Bailly, Smalling (C), Rojo – Herrera, Pogba – Lingard, Mata, Martial – Ibrahimović
    Náhradníci: Romero – Blind, Young, Carrick, Fellaini, Rooney, Rashford

Southampton FC: Forster – Cédric, Jošida, Stephens, Bertrand – Romeu, Davis (C), Ward-Prowse – Tadić, Redmond – Gabbiadini
    Náhradníci: Hassen – Long, Rodriguez, Cáceres, Boufal, Højbjerg, McQueen

Rozhodca: Andre Marriner – Richard West, Stuart Burt

Diváci: 85 264