Poprad – Zvolen 5:6 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Nové Zámky 2:6 (kon.) | Košice – Žilina 4:5 (kon.)
B. Bystrica – Trenčín 4:1 (kon.) | Nitra – Martin 5:2 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
2:6 (1:2, 0:3, 1:1)
HC MIKRON Nové Zámky
Piatok 03.02.2017, 17:00 • SE aréna • Tipos Extraliga (SR) • 43. kolo

V dnešnom zápase zaslúžene zvíťazil tím hostí, keď si v druhej tretine dokázali vypracovať náskok, ktorý udržali do konca zápasu. Týmto sa s vami lúčim a prajem pekný zbytok večera. (19:16:32)

59:09
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Domáci boli v útočnom pásme. MICHAL ŠIŠKA vystrelil od modrej čiary a puk prepadol za brankárov chrbát. Asistencia: Jozef Stümpel.

57:45
    Zápas sa už len dohráva a ani jeden z tímov sa dopredu nehrnie.

56:38
    HC Nové Zámky dali gól!
    Po chybe domácej obrany išiel sám proti brankárovi DOMINIK REHÁK, ktorý presnou strelou Durného prekonal. Bez asistencií.

56:10
    Jakub Sukeľ pred bránou našiel Stümpela, ale jeho strela minula bránu hostí.

54:22
    Uram hľadal pred bránou Lištiaka, ale ten sa k puku nedostal, prihrávka bola pridlhá.

53:25
    Pitule hľadal pred bránou Hujsu, ale ten pod tlakom zakončiť nedokázal a k puku sa dostávajú domáci.

52:32
    Nové Zámky hrajú s piatimi hráčmi a dostávajú sa k puku.

52:10
    Cibák prihral na modrú čiaru Stehlíkovi, ktorý okamžite vystrelil, ale trafil iba brankára, ktorý hru prerušuje.

50:54
    Domáci už hrajú s piatimi hráčmi a zostávajú v útočnom pásme.

50:32
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Čaládi – 2 min., držanie).

49:10
    Drtinova prudká strela od modrej čiary trafila iba bočnú sieť.

48:51
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Kriška – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou + osobný trest do konca zápasu, nebezpečná hra vysokou hokejkou).

48:31
    Vybíral sa ocitol v obrovskej príležitosti. Jakub Sukeľ mu poslal presný puk spoza brány ale jeho strela trafila iba brankára a twen hru prerušuje.

47:10
    Hujsa sa chcel s pukom natlačiť medzi kruhy, ale bol dobre bránený a domáci mu puk vypichli.

46:25
    Oba tímy mali na hokejkách viacero nepresností.

44:53
    Po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať v obrannom pásme Nových Zámkov. Buly hostia vyhrali, ale Liptáci v rohu klziska bojujú o puk.

43:45
    Domáci už hrajú s piatimi hráčmi ale hostia zostávajú pri puku.

43:15
    Drtinovu delovku od modrej čiary Durný zneškodnil a puk odpratal do rohu klziska.

42:32
    Hostia sa do šance zatiaľ nedostali a Stehlík puk opäť vyhadzuje.

41:56
    Vhadzovať sa bude po Durného ľavici. Domáci buly vyhrali a puk okamžite vyhodili.

41:26
    Chovanova strela od modrej čiary trafila iba Durného a domáci dokázali puk vyhodiť.

40:46
    Hostia sa zatiaľ nevedia dostať do útočného pásma.

40:01

V druhej tretine hostia svojho súpera prevalcovali najmä troma gólmi v závere tretiny. Liptáci pôsobia odovzdane, diváci sú nespokojní a niekoľko ich už odišlo zo štadióna.

40:00

39:34
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Kriška – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou + 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

39:17
    Domáci sú v útočnom pásme, ale k strele sa dostať nevedia.

37:56
    Tretí rýchly gól Nových Zámkov v rade. Pred bránkou domácich sa presadil ERIK ČALÁDI. Asistencie: Martins Lavrovs, Richard Lelkéš.

37:18
    Striedanie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Križan, prichádza Durný.

37:18
    Okamžite po vhadzovaní sa k strele od modrej čiary dostal JAKE CARDWELL, ktorého prudký puk prešiel do bránky Liptovského Mikuláša. Asistencie: Ossi Saarinen, Milan Kytnár.

37:10
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (J. Sukeľ – 2 min., hákovanie).

36:36
    Hostia sa dostali do rýchleho protiútoku. Paulovič v dobrej pozícii našiel MILANA KYTNÁRA, ktorý puk poslal do odkrytej bránky. Asistencie: Matej Paulovič, Ossi Saarinen.

36:01
    Laco sa dostal k puku medzi kruhmi, jeho prudká strela tesne minula bránku hostí.

35:11
    Nádašdi vystrelil od modrej čiary. Puk brankár vyráža, ale Liptáci zostávajú v pásme.

34:28
    Cibák na modrej čiare puk stratil a hostia sa tak tesne po vhadzovaní oslobodzujú.

34:20
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Drtina – 2 min., podrazenie).

33:45
    Obrovská príležitosť hostí. Fábry dostal presnú prihrávku pred odkrytú bránu, ale puk nedokázal trafiť ideálne a míňa bránu.

32:48
    Hostia mali teraz obrovskú príležitosť tesne pred koncom presilovej hry. Po nahodenom puku sa hostia ešte dostali k dorážke, ale Križan vytiahol perfektný zákrok.

31:40
    Nové Zámky zostávajú v útočnom pásme. Čaládiho strelu Križan s problémami vyráža a domáci puk opäť vyhadzujú.

31:10
    Liptáci puk vyhodili a hostia zakladajú akciu z vlastného pásma.

30:56
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Burzala – 2 min., zovretie puku).

30:40
    Hostia sú stále aktívnejším tímom a zaslúžene vedú jednogólovým rozdielom.

28:55
    Hujsa sa pekne dostal s pukom medzi kruhy. Jeho strela letela tesne nad Križanovu bránku.

27:49
    Po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať v obrannom pásme Liptovského Mikuláša. Pri puku zostali hostia. Čížek vyslal prudkú strelu na Križana, ale puk tesne minul bránu.

27:04
    Hostia hrajú v plnom počte. Liptáci zostávajú pri puku.

26:33
    Liptáci prichádzajú o pásmo a Nové Zámky išli vystriedať.

25:54
    Uram spoza brány hľadal Matúša Sukeľa, ale ten pod tlakom zakončiť nedokázal.

25:25
    Kriškova strela spomedzi kruhov bola nepresná. Liptáci zostávajú v pásme.

25:01
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (hráčska lavica – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Pitule.

24:00
    Nádašdiho strelu od modrej čiary dokázali hostia zachytiť a puk opäť vyhadzujú.

23:33
    Hostia okamžite po vhadzovaní puk vyhodili mimo obranné pásmo.

23:24
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Cardwell – 2 min., krosček).

22:28
    Po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať v útočnom pásme Liptovského Mikuláša. Buly vyhrali domáci. K Šiškovmu nahodenému puku sa žiadny z jeho spoluhráčov nedostal.

21:55
    Piatka sa z rohu klziska snažil pretlačiť pred brankára, ale bol dobre bránený a hostia mu puk vypichli.

21:20
    Útočnú snahu domácich zastavil rozhodca pre ofsajd. Vhadzovať sa bude v strednom pásme. Buly vyhrali hostia a zakladajú akciu spoza vlastnej brány.

20:40
    Paulovičovu strelu spomedzi kruhov dokázal Križan betónmi vyraziť mimo nebezpečenstva.

20:01

V prvej tretine dnešného stretnutia bol aktívnejší tím hostí, ktorý dokázal otočiť stav z 1:0 na 1:2. Liptáci moc hokejovej krásy neukázali a aj napriek päťminútovej presilovej hre príliš často strácali puk po nepresných prihrávkach.

20:00

18:56
    Vhadzovať sa bude po pravici Karola Križana. Buly vyhrali domáci a snažia sa založiť útočnú akciu. Po nepresnej prihrávke ale puk strácajú.

18:29
    Liptáci boli v útočnom pásme, ale tam nedokázali nič vymyslieť a hostia im napokon puk zobrali.

16:46
    Hostia boli opäť v protiútoku 2 na 1. Paulovič našiel osamoteného MAREKA DUBECA, ktorý blafákom krásne prekonal Križana. Asistencia: Matej Paulovič.

15:40
    Nové Zámky už hrajú v plnom počte, Liptákom sa presilová hra nepodarila podľa predstáv a stav zostáva nezmenený.

15:05
    Kriška prudko vypálil z ľavého kruhu, ale brankár si na tento puk dal pozor a hostia ho vyhadzujú.

14:08
    Hostia puk opäť vyhadzujú a môžu ísť vystriedať.

13:34
    Útočnú snahu domáceho celku teraz rozhodca prerušil pre postavenie hráča v bránkovisku.

13:05
    Liptáci rozohrávajú akciu z obranného pásma, ale sú aktívne napádaní Novými Zámkami.

12:11
    Domáci sa držia v útočnom pásme a ohrozujú bránku Nových Zámkov.

11:00
    Po Stehlíkovej prudkej strele sa domáci dostali ešte k dorážke, ale brankár hostí puk vyrazil mimo nebezpečenstvo.

10:38
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (McParland – 5 min., napadnutie + osobný trest do konca zápasu, napadnutie).

10:26
    Hostia dokázali stav okamžite vyrovnať. V protiútoku 2 na 1 bol Kytnár a Paulovič. Po dobrej prihrávke Kytnára MATEJ PAULOVIČ nemal problém skórovať. Asistencie: Milan Kytnár, Fredrik Sandgrén.

09:49
    Po strele Šišku od modrej čiary sa k dorážke dostal ANDREJ LACO,ktorému sa podarilo pretlačiť puk za brankárov chrbát. Asistencia: Michal Šiška.

09:34
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Maier – 2 min., sekanie).

08:18
    Nové Zámky rozohrávajú útočnú akciu z vlastného pásma. Liptáci ich ale dobre napádali a puk im napokon pri prechode stredným pásmom zobrali.

07:09
    Buly vyhrali Nové Zámky, ale okamžite prišli o útočné pásmo.

07:00
    Po nepresnej prihrávke domáci spôsobili zakázané uvoľnenie a bude sa vhadzovať v ich obrannom pásme.

05:45
    Nahodený puk Martina Chovana Križan vyrazil pred seba, ale tam nebol nikto z jeho spoluhráčov, ktorý by sa dostal k dorážke.

04:54
    Vhadzovať sa bude po pravici Križana. Buly vyhrali domáci a idú do útoku. Matúš Sukeľ v perfektnej pozícii našiel Krišku, ale jeho strelu dokázal brankár chytiť a hru prerušuje.

04:30
    Novým Zámkom sa táto presilová hra vôbec nevydarila a domáci už hrajú v plnom počte.

03:48
    Liptáci puk opäť vyhadzujú a idú vystriedať.

03:00
    Hostia boli krátku chvíľu v útočnom pásme, ale domáci im dokázali puk vypichnúť a puk vyhodili.

02:40
    Hostia sú s pukom za vlastnou bránou a sú aktívne napádaný Liptákmi.

02:28
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Cibák – 2 min., nedovolené bránenie).

01:30
    Po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať v obrannom pásme Nových Zámkov. Buly vyhrali Nové Zámky, ale pri prechode stredným pásmom stratili puk po nepresnej prihrávke.

00:35
    Domáci puk na hokejkách dlho nemali a za bránou hostí oň prišli.

00:20
    Hostia stratili puk v útočnom pásme a dopredu idú domáci.

00:01

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Križan – Šiška, Stehlík, Nádašdi, Mezovský, Kadlubiak, Moravčík, Burzala, Makovský – Vybíral, Stümpel, J. Sukeľ – Kriška, M. Sukeľ, Uram – Števuliak, Cibák, Ro. Huna – Lištiak, Piatka, Laco

HC Mikron Nové Zámky: Lundström – Drtina, Cardwell, Sandgrén, M. Chovan, Mäkinen, Čížek, Lavrovs, Maier – Saarinen, Kytnár, Paulovič – McParland, Čaládi, Lelkeš – Fábry, Pitule, Hujsa – Dubec, Rehák, Tibenský

Rozhodca: Konc, Majling – Kollár, Rojík.

Vážení športoví priatelia, vítame vás pri sledovaní piatkového hokejového zápasu 43. kola Tipsport ligy, v ktorom domáci tím MHK 32 Liptovský Mikuláš privíta na vlastnom štadióne tím HC Mikron Nové Zámky. Zápas sa začína o 17:00.

MHK 32 Liptovský Mikuláš
    Vo svojom poslednom zápase, keď sa dohrávalo 15. kolo proti Martinu dokázal svojho súpera na vlastnom ľade zdolať 2:1 po predĺžení. V prvej tretine dokázal domácich poslať do vedenia Jakub Sukeľ, ktorý po Stümpelovej prihrávke ideálnou strelou prekonal Dzubinu. Martinu sa podarilo vyrovnať v druhej tretine, keď Pacalaj od modrej čiary prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. V predĺžení sa hostia nedostali zo svojho obranného pásma a Rudolf Huna, ktorý už nastupuje v drese Košíc, na konci prvej minúty dokázal zariadiť víťazstvo svojho tímu.
    Skóre: 115:143
    Najproduktívnejší hráč: Uram Marek (9+24)

HC Mikron Nové Zámky
    V 42. kole si zmerali sily proti Banskej Bystrici na vlastnom ľade. V 34. a 35. minúte sa domácim podarilo skórovať a dostať sa do dvojgólového náskoku zásluhou Brabeneca a Saarinena. Banská Bystrica sa ale nevzdávala a už v druhej tretine dokázali znížiť na 2:1 gólom Hickmotta. V tretej tretine dokázali hostia otočiť stav zápasu. V 43. minúte sa najprv dokázal presadiť Trukhno a približne dve minúty pred koncom stretnutia dokázal Banskú Bystricu do vedenia poslať Zigo. Domáci tak zo stretnutia napokon odišli bodovo naprázdno. V tabuľke Tipsport ligy sú Nové Zámky na desiatom mieste s 50 bodmi a na deviaty Trenčín strácajú dva body.
    Skóre: 106:126
    Najproduktívnejší hráč: Brabenec Kamil (9+23) – prestúpil do iného klubu

Posledný vzájomný zápas:
    HC Nové Zámky – MHK 32 Liptovský Mikuláš (0:2, 2:0, 3:0)
    Góly: 30. Lelkeš (Hudec, Cardwell), 37. Kytnár (Saarinen, Cardwell), 47. Brabenec (Cardwell, Čaládi), 55. Sandgren (Brabenec, Čaládi), 57. Cardwell (Brabenec, Čaládi) – 7. Uram, 11. Ró. Huna (Ri. Huna, Ru. Huna)
    Strely: 38:18
    Vylúčenia: 3:6

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Michael Hruška

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 10. Laco (Šiška), 60. Šiška (Stümpel) – 11. Paulovič (Kytnár, Sandgrén), 17. Dubec (Paulovič), 37. Kytnár (Paulovič, Saarinen), 38. Cardwell (Saarinen, Kytnár), 38. Čaládi (Lavrovs, Lelkéš), 57. Rehák

HC MIKRON Nové Zámky: Lundström – Drtina, Cardwell, Sandgrén, M. Chovan, Mäkinen, Čížek, Lavrovs, Maier – Saarinen, Kytnár, Paulovič – McParland, Čaládi, Lelkeš – Fábry, Pitule, Hujsa – Dubec, Rehák, Tibenský

Rozhodca: Konc, Majling – Kollár, Rojík