Eibar – Atlético Madrid 2:2 (kon.) | Vigo – Real Madrid 2:2 (kon.)
SD Eibar
2:2 (0:0)
Atlético Madrid
Streda 25.01.2017, 19:15 • Estadio Municipal de Ipurua • Španielsky pohár • Štvrťfinále

To je odo mňa na dnes všetko, prajem príjemný zvyšok dňa! (21:12:53)

Vďaka celkovému skóre 5:2 (doma 3:0, vonku 2:2) postupuje do semifinále Copa del Rey Atlético Madrid. V štvrťfinále si zverenci Diega Simeoneho poradili s celkom Eibaru. Domáci futbalisti dnes predviedli sympatický výkon, od začiatku zápasu pôsobili aktívnejšie, navyše vývoj stretnutia aj otočili gólmi Enricha a Pedra Leóna. Gólovo otvoril duel José Gimenéz, zakončil ho Juanfran. Práve gól Juanfrana stál za to, keď precíznym lobom prekonal Yoela. V prvom polčase tento odvetný zápas diváka skôr uspal, no v druhom polčase ukázali futbalisti oboch celkov úplne odlišný futbal. Atlético postupuje do ďalšej fázy, Eibar sa za svoj výkon hanbiť rozhodne nemusí.

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 11:13.

90+1

90+1
    Posledná akcia zápasu, Pedro León posiela loptu priamo do náručia Yoela.

90+1
    Štvrtý rozhodca nemá prečo nadstavovať viac minút, hra bola plynulá.

90+1
    Nadstavuje sa jedna minúta.

90
    Posledná minúta základného času, Atlético sa ženie do útoku. Prihrávka na Juanfrana bola nepresná, krajný obranca hostí si s Gabim nerozumel.

89
    Center Kokeho sa odrazil od tela domáceho stopéra, ruka to pravdepodobne nebola.

88
    Fernando Torres sa nachádzal v ofsajde a to zastavilo akciu hostí.

87
    Domáci sa tak z vedenia netešili dlho, zápas sa blíži ku svojmu koncu. Je len škoda, že takéto gólové tempo nasadili tímy až od 73. minúty.
    85. Juanfran Torres (ATM) - 2:2

85
    Atlético dalo gól! A máme opäť vyrovnané! Yoel bol až na hranici svojej šestnástky, keď prišla skvelá prihrávka za obranu. O tú sa postaral Gabi a JUANFRAN TORRES predviedol nádherný lob, čím sa postaral o pekný moment tohto stretnutia.

84
    Až trojica hráčov Atlética napáda domácich stopérov. Preto museli domáci beci zvoliť dlhú prihrávku a tú si už Rubén Pena nedokázal spracovať.

83
    Carrasco prenikal cez ľavé krídlo, avšak bol odzbrojený. Domáci rozohrávajú útok postupne. Dočkáme sa ešte ďalších gólov v dnešnom zápase?

82
    Diego Simeone a jeho zachmúrený výraz jasne naznačujú, že poslednú desaťminútovku si takto nepredstavoval. Ak chce Eibar postúpiť, musí vstreliť ešte tri góly.
    80. Pedro León (EIB) - 2:1

80
    SD Eibar dáva gól! Domáci otáčajú vývoj zápasu! Presný center Rubéna Penu a ľavačka PEDRA LEÓNA umiestnila loptu presne k pravej tyči! Odrazu sa zo zápasu stáva väčšia zábava aj pre domácich fanúšikov.