Chabarovsk – Dinamo Minsk 1:0 (kon.) | Vladivostok – Riga 1:3 (kon.) | Red Star Kunlun – Helsinki 6:3 (kon.)
Ufa – Novgorod 1:6 (kon.) | D. Moskva – Nižnekamsk 4:0 (kon.) | Jaroslavľ – Kazaň 2:1 (kon.)
HC Salavat Julajev Ufa
1:6 (1:2, 0:2, 0:2)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
cz Štvrtok 12.01.2017, 15:00 • Ufa Arena • KHL

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na počtenou. (17:24:26)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Tomáš Mertl (UFA) 0+0, 4 střely, čas na ledě 22:32

Právě skončilo utkání mezi Salavatem Julajev Ufa a Torpedem Nižnij Novgorod. Hostující tým byl již od první třetiny o krok napřed a postupně své vedení ještě navyšoval. Po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre stav 1:4 pro Torpedo a nutno podotknout, že zaslouženě. V poslední části ještě svůj náskok zvětšili. Ve 47. minutě Kirill Urakov zametl kotouč do prázdné branky a zasadil Ufě pátou ránu do vazu. A aby toho nebylo pro domácí málo, tak jim dáreček v podobě šestého gólu nadělil tři minuty před koncem Danil Verjajev. Novgorod tedy vyhrál 1:6 a zcela po právu si připisuje tři body do tabulky.

60:00

59:51
    Tak ještě jeden zákrok si připisuje Birjukov. Ten byl dnes jedním z klíčových hráčů Torpeda.

59:30
    Torpedo opět odpaluje kotouč směrem na Svedbergovu bránu a vypadá to, že Ufa už další gól nepřidá.

59:00
    Probíhá poslední minuta utkání.

58:50
    Ale domácím se vůbec nedaří usadit v útočné třetině a hosté bez problémů vyhazují.

58:18
    Brandon McMillan se provinil proti pravidlům a odsedí si dvě minuty za podražení.
    56:34 Danil VERJAJEV - 1:6

56:34
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Šestý zásah hostů je na světě a někteří domácí fanoušci opouštějí halu! Smolný moment si prožil jeden z hokejistů Ufy, který při snaze rozehrát zlomil hůl a poslal kotouč přímo do jízdy hráčům Novgorodu. DANIL VERJAJEV se následně protáhl mezi dvěma obránci a pádu vymetl přesně horní roh Svedbergovy brány. Asistence: Dmitrij Šulenin.

55:10
    Novgorod v pohodě kombinuje v útočném pásmu a nepouští hráče Ufy ke kotouči.

54:38
    Domácím se povedlo srazit střelu útočníka Novgorodu a mohou opět zkusit zaútočit.

54:10
    Bodrov se podél pravého mantinelu vřítil do třetiny a z prostoru kruhu prověřil Birjukova. Ten jeho pokus schoval ve své výstroji.

53:28
    Po souboji ve střední třetině posunuli hosté kotouč do útočného pásma, což jim bohatě vyhovuje.

52:05
    Už to vypadalo, že se Ufa dostane do rychlého brejku, avšak hosté se dokázali rychle vrátit, a tak z nadějné akce domácích bylo pouze slabé nahození na bránu Birjukova.

51:27
    Ofsajd nedovolil Novgorodu pokračovat v útočení. V krátkém časovém úseku se bude znovu vhazovat v neutrální zóně.

51:19
    Puk se nyní ocitl na střídačce hostů. Následovat bude reklamní přestávka a po ní vhazování ve středním pásmu.

Radomír Fukala

Góly a asistencie: 13. Omark (Kaprizov, Loginov) – 9. Višnevskij (Norman, Jegoršev), 18. Ashton (McMillan, Višnevskij), 21. Ashton (Žerdev, Višnevskij), 34. Barancev (M. Osipov, Butler), 47. Urakov (Mozer, V. Kuľomin), 57. Veriajev (Šulenin)

HC Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Loginov, Lepistö, Arzamascev, Gončarov, Kornejev, D. Vorobjov, S. Garejev, Kulaš – Kaprizov, Mertl, Omark (A) – Lisin (A), J. Bodrov, Chripunov – M. Vorobjov, I. Grigorenko (C), Nesterov – A. Lazarev, Paršin, Korotkov.
    HC Torpedo Nižnij Novgorod: Biriukov (Proskuriakov) – M. Osipov, Želdakov, Jegoršev, Višnevskij, Barancev, Šulenin – Gračov, Ashton, Žerdev – Butler, Daugavinš, Siomin (A) – Norman, Galuzin (A), McMillan – Urakov, Mozer, A. Potapov (C) – V. Kuľomin, Veriajev.

Rozhodca: Konc, Sidorenko – Sadovnikov, Sazonov