Zlín – Kometa Brno 2:6 (kon.) | Pardubice – HC Litvínov 5:0 (kon.) | Olomouc – Jihlava 2:4 (kon.)
HC Olomouc
2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
HC Dukla Jihlava
cz Štvrtok 12.01.2017, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů (CZ) • 33. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u dalších textových přenosů, napočtenou. (20:06:49)

V poslední třetině Olomouc dlouho držela naději na vyrovnání, ale branky se nedočkala, ačkoliv za jihlavským brankářem Brožem zazvonila ještě jedna tyč. Hosté pak přidali v 54. minutě ještě jednu branku po přesné střele Tomáše Mejzlíka a zbytek zápasu si pohlídali. Na skóre už nic nezměnila ani závěrečná powerplay domácího mužstva.

59:45
    Jihlava už se jen snaží držet Olomouc daleko od branky, o vítězi utkání je zřejmě rozhodnuto.

59:02
    Peschout střílel od modré, ale jen do připraveného Sonnka.

58:12
    Po špatné rozehrávce domácích se k puku dostával Rezek, ale v gólu do prázdné branky mu zabránil obránce domácích.

57:54
    Jihlava vyhazuje až do útočného pásma, ale zaázané uvolnění to nebude.

57:42
    Domácí to zkusí bez brankáře!

57:42
    Zakázané uvolnění hostů.

57:03
    Aby uklidnili náznaky potyčky, odesílají raději rozhodčí oba aktéry (Marek – OLO, Heinrich – JIH) na trestnou lavici za hrubost.

56:59
    Útočnou akci Jihlavy zastavuje ofsajd.

56:40
    Peschout střílel z dálky jen do hrudi Sonnka.

56:17
    Spálovský na modré čáře nezkrotil skákavý kotouč a je odpískán ofsajd.

56:08

55:52
    Rutar se snažil natlačit před Brože, nakonec ale puk posílá jen do brankového oblouku.

55:14
    Rutar střílí od modré pouze mimo tři tyče.

54:49
    Hráči bojují o puk za Brožovou bránou.

54:25
    Kuba zkusil bekhendem překonat Brože, ale o kousek minul branku.

Martin Vavruša

Góly a asistencie: 13. Kališ (Tomaník, Beier), 35. Rutar (Jelínek) – 20. Heinrich (Mejzlík), 21. Čermák (Mejzlík, Heinrich), 27. Rezek (Maštera), 54. Mejzlík (Čermák)

HC Olomouc: Sonnek (Schejbal) – Rutar, Spurný, Spálovský, Kališ, Beutl, Škoda – Říčka, Hajšman, Podlaha, Beier, Macuh, Marek, Tomaník, Jelínek, Šťastný, Kuba.
    HC Dukla Jihlava: Brož (Juda) – Pospíchal, Pražák, Srnský, Váňa, Huňáček, Kadlec, Hrabaň – Maštera, Heinrich, Mejzlík, Kadleček, Peschout, Geier, Čermák, Kraučuk, Rezek.

Rozhodca: Dědek – Čelechovský, Maťašovský