Fiorentina – Chievo 1:0 (kon.) | Juventus – Bergamo 3:2 (kon.)
ACF Fiorentina
1:0 (0:0)
Chievo Verona
cz Streda 11.01.2017, 17:30 • Stadio Artemio Franchi, Florencie • Taliansky pohár • Osemfinále

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Již za pár okamžiků se však na Vás budu těšit u zahajovacího zápasu házenkářského mistrovství světa mezi Francií a Brazílií, které startuje ve 20:45. Do té doby se mějte hezky. Na shledanou. (19:39:58)

Právě skončilo utkání mezi ACF Fiorentinou a Chievem Verona. A že se bylo na co koukat! První poločas sice přinesl několik šancí a vyloučení hostujícího Radovanoviće, avšak ty podstatnější věci se děly až v druhé půli. V jeho první polovině si vytvořili několik slibných šancí domácí fotbalisté, avšak proměnit je nedokázali. V 71. minutě se nechal zbytečně vyloučit florentský Zarate a poté měli vyložené šance i hosté z Verony. Ani ti je však nevyužili a už to vypadalo, že zápas půjde do prodloužení. V nastaveném čase ovšem faulován Josip Iličić a Fiorentina kopala penaltu. S ní suverénně naložil Federico Bernardeschi, který tak vstřelil jediný gól střetnutí a po závěrečném hvizdu se z postupu do další fáze raduje Fiorentina.

90+5

90+4
    Domácí mají míč na svých kopačkách a kombinují s ním na vlastní polovině. Tohle už nejspíše celek z Florencie nepustí.
    90+3. Federico BERNARDESCHI - 1:0

90+3
    Fiorentina právě vstřelila branku!
    Domácí celek se v nastaveném čase ujímá vedení a je velmi blízko postupu do dalšího kola! FEDERICO BERNARDESCHI nepohrdl nařízeným pokutovým kopem a míč posílá po pravé ruce hostujícího brankáře do sítě.

90+2
    Brankář hostů Sorrentino vidí za masivní protesty žlutou kartu.

90+1
    Po faulu na Iličiće píská sudí Celi penaltu pro Fiorentinu!

90
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Borja Valero.

90
    Hlavní sudí nastavuje 4 minuty.

89
    Na vynikající centr od Iličiće nedoskočil žádný z jeho spoluhráčů a obrana Chieva s menším obtížemi dostala míč do bezpečí.

88
    Massimo Gobi zatáhl za ruční brzdu v podobě nedovoleného zákroku a rozhodčí tasí žlutou kartu.

88
    Hosté si nyní v prostoru velkého vápna nerozuměli a Fiorentina vyváží míč kupředu.

86
    Špatná přihrávka zapříčinila rychlý kontr Chieva! Jeden z jejich hráčů si dobře počkal na náběh svého spoluhráče, jenž poté ještě hledal svého kolegu před bránou, ale k tomu míč nepustila domácí obrana.

85
    Domácí se nyní drží na útočné polovině, avšak zatím větší ohrožení veronské branky nepřichází.

84
    Kaliniće nepustil k míči v šestnáctce jeden z bránících hráčů, jenž jej poté odkopl na rohový kop, ze kterého Fiorentina nedkázla zahrozit.

83
    Což o to, myšlenka to byla dobrá, přenést hru na levou stranu. To by však přihrávka hostů musela být přesnější. Tak mohou dopředu uhánět znovu domácí.

82
    Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Roberto Inglese, přichází Riccardo Meggiorini.

82
    Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Lucas Castro, přichází Valter Birsa.