Alavés – La Coruña 1:1 (kon.) | Córdoba – Alcorcon 1:2 (kon.) | Villarreal – Sociedad 1:1 (kon.)
Barcelona – Bilbao 3:1 (kon.)
Deportivo Alavés
1:1 (1:0)
Deportivo La Coruña
cz Streda 11.01.2017, 19:00Španielsky pohár • Osemfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý den, na programu je odvetné utkání španělského poháru Copa del Rey.

Předchozí zápas skončil pro někoho překvapivě remízou 2:2, kdy favorit La Coruňa vyrovnával stav utkání až v 93 minutě, kdy vyrovnával Joselu.

Oba týmu odehrály od té doby jeden zápas v LaLize, kde Alavés venku remízoval 0:0 s Bilbaem a La Coruňa si odvezla ze hřiště Espanyolu bod za remízu 1:1.

Deportivo Alavés: Ortola – Vigaray, Pantič, Alexis, Hernandez – Torres, Llorente – Krstičič, Mendez, Katai – Santos
    Trenér: M. Pellegrino
    Náhradníci: Camarasa, Kiko, Laguardia, Pacheco (B), Deyverson, Sobrino, Toquero Pinedo

Deportivo La Coruňa: Ruben – Luisinho, Sidnei, Arribas, Juanfran – Mosquera Parada, Borges – Moreno Duran, Colak, Valle – Joselu
    Trenér: G. Garitano
    Náhradníci: Albentosa, Andone, Guilherme, Laure, Lux (B), Navarro, Pinchi.

1

Tým Alaves rozehrál na polovině hřiště odvetné utkání.

1
    Mendez byl vyslán do útoku, ale míč byl příliš dlouhý, odkop od brány Deportiva.

2
    S míčem se také poprvé pohráli hosté, k bráně soupeře se nedostali.

3
    Hosté kombinují na vlastní polovině, nedaří se jim projít na soupeřovu polovinu.

4
    Střela, kterou vyprodukoval jeden z domácích hráčů na levé straně hřiště nijak vážně neohrozila Rubena.

5
    Centr do pokutového území Alavesu s přehledem získal brankář Ortola.

6
    Nyní byl Morena Duran zastaven ofsajdem.

7
    Hosté měli dlouho míč na kopačkách, podařilo se jim vyprodukovat i jednu střelu, nebyla špatná, ale šla vedle brány.

8
    Hosté zahrozili, konkrétně Santos šel sám na brankáře, ale včasné vyběhnutí Rubena danou situaci zažehnalo.

9
    Následně hosté měli standardní situaci a střela Hernandeze nebyla vůbec špatná.

11
    Poté co domácí zahrozili se hra přestěhovala před bránu Alavesu. Avšak branku hráči Deportiva nedokázali ohrozit.

12
    Teď bylo horko v pokutovém území Alavesu! Na bránu Alavesu šla jedna střela, kterou brankář vyrazil přímo na Durana a jeho střela se otřela o levou tyč branky Ortola. Zatím největší šance hostů.
    12. Duranova dorážka se otřela o tyč domácí brány.

15
    Hosté budou kopat standardní situaci po jednom faulu na Corlaka.

16
    Mendez faulován poblíž rohového praporku, zajímavá šance pro domácí.

17
    Centr do pokutového území byl přetažen a odvrácen obranou.

18
    Domácí sice ještě operovali poblíž branky Rubena, ale posléze se provinili ofsajdem.

19
    Hosté zahrávali rohový kop na krátko, Duran pak svou střelou zasáhl do hlavy domácího Hernandeze, který je otřesen.

21
    Hernandez bude v pořádku a už se vrací na hrací plochu.

22
    Kombinace Deportiva nepřinesla nic zásadního.

23
    Domácí se dostali k blízkosti pokutového území hostů, ale obrana Deportiva zafungovala na výbornou.

25
    Domácí se prokombinovali od své brány až k hostující bráně a nebezpečně pálil Katai, brankář Ruben předvedl jistý zákrok.

26
    Hosté sice mají míč, ale nedaří se jim projít až k bráně Ortola a nějak ho případně zaměstnat.

27
    Domácí hodně vysoko a dobře brání.

28
    Až teď budou moci díky faulu Pantice ohrozit bránu.

28
    Žlutou kartu dostává Pantic (Deportivo Alavés).

29
    Juanfran rozehrával standardní situaci, jeho centr byl odvrácen, pak střílel Colak vedle brány.

30
    Katai přihrával na Hernandeze a ten nebezpečně vypálil, míč však letěl vedle levé tyče.

32
    No, teď brankář domácích rozehrál tak, že to napálil přímo na svého protivníka, naštěstí pro něho šel pak míč vysoko za bránu.

33
    Sledovali jsme převážně hru na polovině hřiště.

34
    Teď se hosté velmi kostrbatě bránili, skoro z toho vznikla šance pro domácí, ale díky následnému faulu domácích, se tak hosté budou moct uklidnit a zkoncentrovat.

35
    Žlutou kartu dostává Torres (Deportivo Alavés).

37
    Centr domácích od pravého praporku byl přetažený, míč však mají stále domácí.

38
    Došlo k faulu na Paradu, probíhá ošetřování.

40
    Už se hraje...

40
    Žlutou kartu dostává Hernandez (Deportivo Alavés).

40
    Do úniku se dostal Duran a Hernandez musel faulovat těsně před pokutovým územím.

42
    Následná střela ze standardní situace šla vedle levé horní tyče domácí branky.

43
    Tak teď mají hosté více ze hry, škoda, že tu standardní situaci nevyřešili lépe. Každopádně Hernandez mohl být rád, že stihl faulovat před pokutovým územím a nebyla tak z toho penalta.Bylo to opravdu těsné.

44
    Míč mají hosté a do pokutového území přišel centr od Joselua a nikdo z dalších však na jeho centr nedosáhl.

45
    Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
    Těsně před koncem poločasu se domácí dostávají do vedení! Téměř od půlky hřiště byl poslán centr do pokutového území Deportiva, kde střílel na bránu Duran, který trefil břevno, následně se míč pak dostal k EDGARU MENDEZOVI a ten se nemýlil – 1:0!
    45+1. Edgar MENDEZ - 1:0

45+2
    Nastavují se dvě minuty.

45+2

Od vstřelené branky domácích se již jen dohrával poločas. Řekl bych, že hosté byli lepším týmem, ale paradoxně šli těsně před koncem do vedení právě domácí, kteří využili i zmatků v rozhozené obraně Deportiva a Edgar Mendez otevřel tak dnešní gólový účet utkání. Druhý poločas začne přibližně 20:05.

Druhý poločas začne co nevidět. Podaří se hostům vstřelit branku? Z pohledu jejich hry v prvním poločase na to určitě mají. To za chvíli můžete sledovat prostřednictvím našeho on-line přenosu.

46

46
    Jako první vyzkoušeli pozornost brankáře domácí, avšak nijak nebezpečně.

47
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Hernandez (Deportivo Alavés).

47
    Hernandez fauloval Juanfrana a za to vidí druhou žlutou kartu, tak to je malér pro domácí. Juanfran byl odnesen na nosítkách.

49
    Již se hraje, míč mají hosté a mají tedy výhodu jednoho hráče v poli navíc.

50
    Stále kombinují hosté a Juanfran se mezitím vrátil na hřiště.

51
    Hosté stále s míčem na svých kopačkách, nedaří se jim projít do pokutového území.

52
    Až teď přilétl do pokutového území centr, ale ten byl bezpečně domácí obranou odvrácen.

53
    Střela Luisinho ze střední vzdálenosti Ortolovy problémy žádné nenadělala.

54
    Střídání v týmu Deportivo La Coruňa: ze hřiště odchází Borges, přichází Guilherme.

55
    Hosté měli rohový kop, domácí se ubránili. Nicméně hosté se drží na jejich polovině.

56
    Hosté hrají, domácí se brání, to je obrázek posledních minut. Dá se říct celého druhého poločasu.

56
    Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Katai, přichází Kiko.

57
    Až teď budou domácí rozehrávat přibližně od poloviny hřiště a budou mít možnost se dostat k brance Rubena.

58
    Dokonce ohrozili i branku, jmenovitě Llorente, ale jeho střela šla vedle pravé tyče. Pokus to nebyl špatný.

59
    Ale už opět hrají hosté...

60
    Střídání v týmu Deportivo La Coruňa: ze hřiště odchází Moreno Duran, přichází Andone.

60
    Andone se hned dopustil útočného faulu, budou hrát domácí od své brány.

61
    Domácím se zatím daří výborně bránit před zesilujícím tlakem hostů.

62
    La Coruňa právě vstřelila branku!
    Po rohovém kopu se hostům daří vyrovnat. Autorem gólu je ALEJANDRO ARRIBAS, který hlavičkou vyrovnává stav utkání -1:1.
    62. Alejandro ARRIBAS - 1:1

65
    Tak jsme se dočkali vyrovnávací branky, hosté po vyrovnávací brance ožili a snaží se o vstřelení druhé branky.

67
    Hosté obléhají polovinu domácích a snaží se kombinační hrou něco vymyslet.

67

68
    Hosté budou zahrávat rohový kop...

69
    Ten nevyřešili ideálně a sami se vyhnali až k polovině hřiště, ale ihned se vydávají směr brána Ortola.

69
    Další centr a další roh pro hosty...

70
    Na hřišti to jiskří, hráči se postrkují a rozhodčí jim musí domlouvat.

71
    Konečně se pak mohl odehrát rohový kop, který našel hostujícího hráče, ale ten mířil vedle.

72
    Na stadionu je slyšet výrazné bručení v době, kdy se hosté snaží kombinací dostat před Ortolu.

73
    Domácí se na chvíli dostali za polovinu, ale provinili se pak faulem a míč mají tedy opět hosté.

74
    Juanfran si špatně stopl míč a to znamená autové vhazování domácích.

74
    Avšak to nevadí, míč ihned získali hosté zpět a už ho mají pod svou kontrolou.

75
    Nepovedený centr do pokutového území jednoho z hráčů Deportiva znamená odkop od domácí brány.

76
    Domácí se pak rychle dostali na polovinu soupeře, ohrozit bránu Rubena se jim však nepodařilo.

77
    Faul hostů na polovině hřiště, domácí zůstávají u míče, následný vysoký centr do pokutového prostoru nepřinesl nic a míč mají hosté.

78
    Sledujeme kombinací hostů, domácí pozorně brání a nepouští jich do blízkosti brány.

79
    Přece se dostali ke střele, kterou blokovala domácí obrana.

80
    Další pokus, který byl prodloužen hlavičkou jednoho z hostů bezpečně chytá do svých rukavic Ortola.

81
    Střídání v týmu Deportivo La Coruňa: ze hřiště odchází Mosquera, přichází Pinchi.

81
    Žlutou kartu dostává Mendez (Deportivo Alavés).

82
    Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Mendez, přichází Laguardia.

83
    Hlavička Joselua šla nad bránu.

85
    Joselu v šanci, který těsně před brankářem hlavičkuje centr od Torrese a donutil Ortola k výbornému zákroku, který jeho hlavičku vytáhl nad bránu.

86
    Následný rohový kop nepřinesl přímé ohrožení brány.

87
    Tlak hostů pokračuje, domácí chystají poslední střídání,

88
    Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Krsticic, přichází T. Pinedo.

90
    Hosté budou zahrávat standardní situaci...

90
    Domácí se ubránili a následně jeden z domácích se rozhodl, že si poleží na trávníku. Budou se nastavovat 4 minuty.

90
    Žlutou kartu dostává Laguardia (Deportivo Alavés).

90+1
    Alaves v tuto chvíli postupuje, jelikož má na svém kontě dvě vstřelené branky na hřišti soupeře z předchozího duelu.

90+1
    Hosté se snaží, nicméně další střela šla hodně vedle.

90+3
    Guilherme fauluje a u míče budou domácí, rozehrávají od poloviny hřiště.

90+4
    Hosté po zisku míče se ženou do útoku...

90+4
    Vybojovali rohový kop, asi poslední šance pro hosty.

90+4
    Z rohového kopu nezapršelo a utkání končí.

90+5

Nakonec to domácí ubránili. Od vyrovnávací branky Arribase hosté zamykali svého soupeře na jeho vlastní polovině. V největší šanci měl pak Joselu, jehož hlavičku výborným zákrokem zneškodnil Ortola. Od té doby hosté již neměli vážnější šanci a Alaves zaslouženě, hlavně díky výbornému výsledku z předchozího zápasu, tak postupuje do čtvrtfinále poháru Copa del Rey.
    Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 4:11. Rohy: 0:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 19:12. (21:07:37)