Bayern – Lipsko 3:0 (kon.) | Hertha – Darmstadt 2:0 (kon.) | Kolín nad Rýnom – Leverkusen 1:1 (kon.)
Ingolstadt – Freiburg 1:2 (kon.) | Hoffenheim – Brémy 1:1 (kon.)
1. FC Kolín nad Rýnom
1:1 (1:1)
Bayer Leverkusen
cz Streda 21.12.2016, 20:00 • RheinEnergieStadion, Kolín nad Rýnem • Nemecká Bundesliga • 16. kolo

Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji krásný zbytek večera. (21:54:07)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 2:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 7:16.

Duel mezi Kolínem nad Rýnem a Bayerem Leverkusen musel být pro fanoušky Bundesligy zklamáním. První poločas ještě bavil, když se výstavní trefou blýskl Anthony Modeste, jenž se trefil poprvé po čtyřech zápasech, načež reagoval v závěru po pěkné akci Wendell. Ve druhé už ale byly k vidění pouhé dvě střely na bránu, což je opravdu málo. Hlavní rozhodčí Gräfe, jenž za celý zápas nemusel udělit ani jednu žlutou kartu, pak utkání ukončil trochu netradičně přesně s koncem 90. minuty, bez jakéhokoliv nastavení.

90

Hlavní rozhodčí neměl podle svého uvážení žádný důvod nastavovat další minuty, a tak utkání po devadesáti minutách ukončil.

89
    Rozběhnutého Chicharita fauloval ze zadu Osako, přichází přímý kop pro Bayer.

88
    Do zakončení se na druhé straně tlačil po přihrávce Osaky Modeste, balón ho ale trefil do ruky a rozehrávat bude Leno.

87
    Velice pěkně se u levé postranní čáry uvolnil Julian Brandt,
    neohroženě vlétl do šestnáctky, tam mu ale míč utekl a ujmul se ho brankář Kessler.

86
    Kolín šel do nadějného brejku, jenomže ten skončil přetaženým centrem Olkowskeho a nůžkami Modesteho, jenž však ve vzduchu střihl naprázdno.

85
    Roger Schmidt podruhé střídá. Admira Mehmediho nahrazuje Joel Pohjanpalo.

84
    Modesteho rána byla zblokována, Olkowski zase pálí vysoko nad.

83
    Havertz fauloval Rausche, ten si chvíli poležel na trávníku, nakonec ale s úsměvem vstává.

82
    Oba trenéři mají k dispozici ještě dvě střídání a nutno poznamenat, že by se možná nějaké oživení na obou stranách hodilo.

81
    Dlouhé nákopy na Javiera Hernándeze asi nebudou tou správnou cestou, jak zaskočit defenzivu Kozlů.

80
    Wendell odkopává míč do bezpečí a hra se přesouvá až k brankáři Kesslerovi.

79
    Osako vyslal do úniku Simona Zollera, jeho přihrávka před branku byla zblokována, následuje tak alespoň roh.

78
    Olkowski u pravé postranní čáry nepřešel přes Wendella a nadějný útok Kolína je u konce.

77
    Střelu Juliana Brandta zpoza šestnáctky jistě kryje Kessler.

75
    Do konce zápasu zbývá čtvrthodina a musíme konstatovat, že druhý poločas zatím nenabídl tolik, co dějství první. Ale třeba nám to závěr ještě vynahradí.