Granada – La Coruña 1:1 (kon.) | Sociedad – Atlético Madrid 2:0 (kon.) | Osasuna – Alavés 0:1 (kon.)
Las Palmas – Eibar 1:0 (kon.)
UD Las Palmas
1:0 (0:0)
SD Eibar
Sobota 05.11.2016, 20:45 • Estadio de Gran Canaria • Španielska LaLiga • 11. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

Prajem príjemný sobotný večer pri najlepšom španielskom futbale. V rámci 11. kola Primery Division na seba o 20:45 narazia dva celky z hornej polovice tabuľky, Eibar privíta Las Palmas.

Tímu z Kanárskych ostrovov patrí 10. pozícia. S priaznivým skóre 20:18 dosiahol tri výhry, štyri remízy a tri prehry, čo dáva v konečnom súčte 13 bodov.
    Z posledných piatich vystúpení Las Palmas 4-krát remizovalo. Zverenci Quiqueho Setiéna naposledy remizovali doma s Celtou Vigo, no čo to bol za divoký zápas. Hostia viedli po 21. minúte už 3:0 a zdalo sa, že domáci sú zrelí na uterák a utŕžia vysoký debakel. Opak bol však pravdou. Po zmene strán znížil Bigas a v 65. minúte prišiel zásadný moment. Gomez dostal po druhej žltej červenú kartu, Vieru z penalty vyrovnal a dostal domácich do kontaktu. Ten netrval dlho a už o dve minúty neskôr vyrovnal Kevin – Prince Boateng. Do konca zápasu gól nepadol, a tak duel skončil remízou 3:3.
    Najlepším strelcom Las Palmas je so štyrmi gólmi reprezentant Ghany Kevin – Prince Boateng.

SD Eibar

Eibar je na tom o dva body lepšie, a tak je s 15 bodmi na 8. pozícii La Ligy. Takisto má pozitívne skóre, no má o jednu výhru viac.
    Zverenci Josého Luisa Mendilibara majú v poslednej dobe formu, ktorá pravidelne prináša body. Naposledy zvíťazili s Villarrealom na svojom trávniku 2:1, no triumf sa nerodil vôbec ľahko. Hostia viedli po polčase 1:0, keď premenil penaltu Bruno a dlho sa zdalo, že tesné vedenie udržia. Avšak v poslednej desaťminútovke domáci zapli a dokázali otočiť. Najprv 80. minúte vyrovnal Ramis a rozhodnutie priniesol v 87. minúte Pedro León.
    Pedro León je zároveň aj najlepším strelcom svojho tímu, keď má podobne ako Boateng štyri presné zásahy.

UD Las Palmas: Lizoain – Michel, David García, Bigas, D. Castellano – Mesa – Tana, Viera, V. Gómez, K-P. Boateng – Araujo.
    Náhradníci: Varas – Simón, Lemos, Montoro, Livaja, Momo, El Zhar.

SD Eibar: Riesgo – Arbilla, Ramis, Lejeune, Luna – León, Dani García, F. Rico, Inuj – Kike García, Enrich.
    Náhradníci: Y. Rodríguez – Gálvez, Escalante, Capa, Peña, Adrián González, Bébé.

Rozhodca: Del Cerro – Yuste, Álvarez.

Trojica arbitrov vyviedla aktérov dnešného stretnutia z útrob štadióna na hraciu plochu, kde sa o malý moment začne posledný zápas dnešného dňa.

1

1
    Las Palmas zahájilo duel, ktorý by mal byť podľa tabuľky celkom zaujímavý a útočne ladený z oboch strán.

2
    Zatiaľ je to z oboch strán veľmi opatrné a hrá sa v strede ihriska.

3
    Domácim sa nedarí udržať loptu vo svojej moci a už vôbec nevedia prejsť na útočnú polovicu.

3
    Lizoain mal prvú robotu, keď musel riešiť vysoký center smerujúci do vápna.

5
    Pedro León zahral priamy kop Eibaru, ale jeho rana skončila iba v múre postavenom z hráčov oblečených v žltých dresoch.

6
    Eibar je v úvode aktívnejším celkom a tlačí svojho súpera na jeho polovici, ale zatiaľ bez ohrozenia Lizoainovej svätyne.

8
    Prvá akcia Las Palmas mohla priniesť úvodný gól! Araujo hlavičkoval po centri zľava k žrdi, ale Riesgo vytlačil!
    8. Sergio Araujo (LPA)

9
    Ďalšia akcia skončila strelou z kopačky Tanu, ale ten dokázal trafiť iba reklamný panel za súperovou svätyňou.

11
    Po krátkej odmlke sme zaznamenali aktivitu Eibaru, ale prudký center Inuia našiel pripraveného Lizoaina.

12
    Boateng sa pri svojom prieniku neustriehol a brániaceho hráča doslova prevalcoval.

13
    Tentoraz fauloval hosťujúci Dani García a Viera si hotuje loptu.

13
    Jonathan Viera zakrútil loptu ponad múr k žrdi, ale Riesgo sa stihol chodiť a žiaden problém so zákrokom nemal.

14
    Sergi Enerich zakončil rýchlu akciu Eibaru slabou strelou do stredu bránky.

15
    Hostia si pohadzujú loptu na útočnej polovici a hľadajú cestu skrz obranou až k bránke.

16
    Po prekopávanej v strede ihriska sa zmocnili guľatého čuda hráči z Eibaru.

18
    Pre zmenu kombinujú s loptou domáci, ktorí hrajú v žltých dresoch.

19
    Las Palmas si vypracovalo rohový kop, ale Tanov center sa neujal, dopredu utekajú hostia.

20
    Kevin-Prince Boateng pálil zvnútra šestnástky z otočky a naslepo, no jeho strele chýbala patričná razancia.

21
    Kike García sa neustriehol a v sklze trafil domáceho brankára. Hráč hostí zbadal žltú kartu.

22
    Lizoain je v pohode, späť na nohách a pokračuje sa v zápase.

24
    Sledujeme dosť dobrý futbal, ktorý sa hrá vo vysokom tempe a hlavne sa útoky valia z jednej strany na druhú.

25
    Rýchla akcia Eibaru priniesla Leónov center priamo do Lizoaina. Ten ihneď založil útok smerujúci na druhú stranu.

26
    Las Palmas začina postupný útok z hĺbky svojej polovice a uvidíme, čo z tejto snahy napokon vznikne.

28
    Domáci sa z nie príliš dobrej pozície dokázali vykombinovať až na útočnú polovicu, kde aktuálne operujú.

29
    Dlhé minúty sme nezaregistrovali nejaký strelecký pokus, ktorý momentálnemu priebehu hry veľmi chýba.

30
    Araújo vypálil zvnútra šestnástky, ale jeden zo stopérov ho stihol zablokovať.

31
    Tanov center naštartoval útočnú akciu Eibaru, ktorý však smerom dopredu nepochodil.

31
    Veľmi zaujímavo to vymyslel Viera, ktorý si zasekol protihráča a všetkých prekvapil strelou, keďže sa čakalo, že bude centrovať!
    31. Jonathan Viera (LPA)

32
    Ten istý hráč zahral roh, ale teraz to už také úspešné nebolo.

33
    Tak toto bola škoda! Vicente Gómez dostal pekný center za obranu, no strela mu nesadla a z dobrej príležitosti napokon nebolo vôbec nič.
    33. Gómezova šanca

35
    Las Palmas hľadá cestu k bránke, ale cez hustú obranu Eibaru to nie je vôbec ľahké.

36
    Po dobrých posledných minútach sa priebeh hry zase upokojil.

38
    Eibar zastavil ofsajdový verdikt postranného rozhodcu.

39
    Arbilla na pravej strane pozastavil rýchlo sa rodiaci útok súpera.

39
    Boateng si nabehol za obranu na parádny pas, ale jeden z obrancov mu stihol gólovku zobrať z nohy a nasleduje roh.

40
    Po Vierovom centri pálil spoza šestnástky Castellano, no trafil blok a Riesgo mal robotu ľahšiu.

41
    Medzitým si vybojovali roh hostia, rozohral ho Pedro León, no ani im sa moc vody namútiť nepodarilo.

44
    Hosťom sa podarilo zakončiť, ale Lizoain si s Inuiovou strelou poľahky poradil.

45
    Prvý polčas je v úplnom závere, ktovie, či rozhodca pridá ešte nejakú minútku.

45+1
    Del Cerro pridal ešte jednu minútu. Lopta je na strane Eibaru, ktorý pokojne kombinuje.

45+1

Prvá polovica zápasu medzi Las Palmas a Eibarom priniesla veľmi dobrý futbal, ktorý ešte nepriniesol gól. Nedá sa povedať, žeby mal jeden tím navrch, pretože aj držanie lopty je veľmi vyrovnané. Šance sa vyskytli na oboch stranách, ale neboli využité.

Druhé dejstvo by malo začať asi o 21:48.

46

46
    Eibar začal útočne, ale zrazenú prihrávku chytil skorej ako útočník Lizoain.

48
    Dani Castellano vykúzlil dobrý center, ktorý do šestnástky nedošiel, pretože bol odvrátený na rohový kop.

49
    Vierov center od rohovej zástavky nič nepriniesol.

49
    Eibaru útok nevyšiel, ale domáci gólman odkopol iba na druhú stranu hracej plochy.

51
    Hra je kúskovaná kvôli množstvu faulov na oboch stranách. Je to škoda, pretože takto tímy vypadnú z tempa, ktoré bolo opäť vysoké.

52
    Hra je prerušená pre ošetrovanie jedného z hráčov Eibaru.

53
    Hosťom sa podarilo založiť útok, no stačila jedna nepresnosť a bolo po dobre vyzerajúcej akcii.

55
    Enrich usmernil loptu hlavou do žŕdky!
    55. Sergi Enrich (EIB)

55
    Pre zmenu sledujeme s loptou hrajúcich domácich hráčov, ktorí sa nechcú nechať zatlačiť.

57
    Boateng poslal do šestnástky výborný center, na zadnej žrdi bol v sklze Araújo, ale zakončil vedľa!
    57. Sergi Enrich (EIB)

59
    Domáci sa za stáleho povzbudzovania snažia rozhodiť obranu súpera kombináciou po celej šírke ihriska.
    59. Sergio Araujo (LPA)

60
    Dani Castellano mal rýchlosť, no jeden z hostí ho stihol zastaviť aspoň za cenu nedovoleného zákroku.

61
    Las Palmas si pohadzuje loptu v strede trávnika, no nevie sa dostať hlbšie, pretože Eibar je poriadne vysunutý.

64
    Riesgo vyrazil Leónovu strelu nad bránku a drží bezgólový stav!
    64. Sergio Araujo (LPA)

65
    Tanovi sa nepodarilo vymyslieť center, ktorý by priniesol čosi odlišné od jednoduchého odkopu od bránky.

67
    Striedanie v tíme SD Eibar: z ihriska odchádza Kike García, prichádza Adrián González.

68
    Po dobrých akciách sa zase hra upokojila, no dúfajme, že len na chvíľku.

70
    Pedro León zaobstaral rohový kop Eibaru, vo vápne sa presadil Enrich, ale nemieril presne.

71
    Striedanie v tíme UD Las Palmas: z ihriska odchádza Sergio Araujo, prichádza Marko Livaja.

73
    Piskot na tribúnach, pretože v strede ihriska padol na zem Viera, no faul sa nepískal a Eibar išiel navyše do útoku.

74
    Lunova prihrávka skončila vedľa trávnika, po aute si už posúvajú loptu domáci, ktorí by chceli konečne streliť gól.

75
    Hostia sa oslobodili len chvíľkovo a to formou dlhého odkopu, no ten prinesie ďalšiu akciu Las Palmas.

76
    Striedanie v tíme SD Eibar: z ihriska odchádza Takaši Inuj, prichádza Bébé.

78
    Pedro León bol exekútorom priameho voľného kopu hosťujúceho tímu, ktorý nepriniesol vôbec nič a sledujeme hru s loptou v podaní domácich.

79
    Dani Castellano dnes často volí sólové šprinty s loptou stredom ihriska, podobne ako teraz. Fran Rico mu vystavil zákernú stopku a je ďalším potrestaným hráčom.

80
    Striedanie v tíme UD Las Palmas: z ihriska odchádza Kevin-Prince Boateng, prichádza Nabil El Zhar.

82
    Zápas sa prelial do poslednej desaťminútovky a my stále čakáme na gól, ktorý nie a nie prísť.

83
    Tempo hry upadlo a skorej sledujeme pozorné bránenie na oboch stranách. Žeby sa celky zamerali na bránenie aspoň toho jediného bodu?

85
    Las Palmas tiahlo stredom do útoku, ale po zlej prihrávke má príležitosť na prekvapenie súpera Eibar.

86
    Striedanie v tíme SD Eibar: z ihriska odchádza Fran Rico, prichádza Gonzalo Escalante.

87
    Eibar si vybojoval rohový kop. Pomer na rohy je dnes 7:3 pre domácich.

87
    Pedro León poslal loptu do miest, kde boli dvaja hráči domáceho mužstva, a tak prišiel odkop.

88
    Eibar si vyskúša roh z druhej strany, León už beží k zástavke.

88
    Escalante sa mohol stať po dvoch minútach na trávniku hrdinom, ale jeho hlavička skončila tesne vedľa bránky!

89
    Adrián González sa hnevá, no postranný arbiter ho zbadal v postavení mimo hry veľmi dobre.

90
    Ofsajd prišiel aj na druhej strane, keď si svoj pohyb nenačasoval Nabil El Zhar.

90+1
    Začalo sa štvorminútové nadstavenie!

90+1
    Žltú kartu dostáva Sergi Enrich (SD Eibar).

90+2
    Escalante udrel do tváre jedného z domácich. Las Palmas tak z ničoho-nič získalo veľmi zaujímavý priamy kop.

90+3
    Jonathan Viera je nahnevaný, pretože sa jeho kop odkladá pre strkanie v múre.

90+3
    A jeho strela napokon uviazla v múre.

90+3
    Pokutový kop pre Las Palmas!
    90+3. Roque Mesa (LPA)

90+3
    Lejeune zariadil penaltu faulom na Roqueho Mesu.

90+4
    Žltú kartu dostáva Anaitz Arbilla (SD Eibar).

90+4
    Tím Las Palmas práve strelil gól!
    Je rozhodnuté, domáci sa tešia z troch bodov po premenenom pokutovom kope JONATHANA VIERU, ktorý nedal Riesgovi žiadnu šancu!
    90+4. Jonathan Viera (LPA) - 1:0

90+6
    Rozhodca ešte nechal hosťom šancu na jeden útok, ale ten im nevyšiel, je koniec!

90+6

Celý zápas nepadol gól a v 94. minúte rozhodol z pokutového kopu Jonathan Viera, ktorý pre Las Palmas vystrelil tri body, vďaka ktorým sa aspoň do zajtra posunuli na siedmu pozíciu.

Ďakujem vám za pozornosť. (22:42:43)