Kladno – Třebíč 5:1 (kon.) | Trnava – Skalica 4:2 (kon.) | Litvínov – Slavia 1:2 (2:3 po s.n.)
Most – Kadaň 3:2 (kon.) | Martin – Trenčín 4:1 (kon.) | Žilina – Poprad 4:2 (kon.)
Frýdek-M. – Přerov 4:2 (kon.) | Zlín – Znojmo 6:2 (0:1 po s.n.) | Motor ČB – Chabarovsk 4:5 (po pr.)
Prostějov – Havířov 2:2 (Nedohr.) | Benátky n/J – Litoměřice 1:3 (kon.) | HC Slovan – Záhreb 2:2 (kon.)
HC Slovan Bratislava
2:2 (1:0, 0:0, 1:2)
KHL Medveščak Záhreb
Utorok 16.08.2016, 19:00 • Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava • Prípravný zápas

Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

HC Slovan v príprave na nadchádzajúcu sezónu čakajú posledné dva zápasy, oba na domácom ľade. V tom prvom z nich, v utorok podvečer, bude hostiť svoju dvojičku z KHL, klub KHL Medveščak Záhreb.

HC Slovan Bratislava sa vrátil z turnaja na Severnej Morave s pohárom pre víťaza a k Dunaju priviezol STEEL CUP 2016. Vo svojom prvom zápase na turnaji síce podľahol Severanom zo Švédska, keď nestačil na HC Linköping, ktorému podľahol v pomere 2:4. V druhom vystúpení na turnaji zdolal domáci klub HC Oceláři Třinec po výsledku 3:2 a v nedeľu v Ostrave rovnako domáci klub, HC Vítkovice Steel po výsledku 2:0. V príprave na hokejkách belasých zostali predtým aj Torpedo Nižnij Novgorod a PSG Zlín. Nasledovali dva zápasy, ktoré sa skončili prehrou belasých, a to v Prahe s domácou Spartou a v Brne s miestnou Kometou, ktorej však Slovan prehru v odvete v Bratislave oplatil.

KHL Medveščak Záhreb odohral v príprave štyri zápasy, všetky štyri víťazne. Z účastníkom KHL Avangard Omsk po futbalovom výsledku v pomere1:0 a rovnako tak aj v Litvínove. Tento zápas však arbitri pre hromadnú bitku, ktorú vyprovokovali hráči zo Záhrebu, v 53. minúte duelu predčasne ukončili. Nasledovali dva zápasy s hokejistami Cardiffu, ktorý však patrí výkonnostne o triedu nižšie a tak v štatistikách svietia pri víťazstvách Medveščaka výsledky 6:0 a 4:1.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu predposledného prípravného zápasu HC Slovan, Aréna Ondreja Nepelu v Bratislave privíta klub KHL Medveščak Záhreb a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche.
    Hráči Záhrebu počas predzápasového tréningu na bratislavskom ľade

Pregame skate in #Slovnaft arena #medvescak #khl #TogetherWeAre #preseason #hockey #Bratislava

Fotka uverejnená používateľom KHL Medvescak Zagreb (@khl_medvescak_zg),

HC Slovan Bratislava:

KHL Medveščak Záhreb:

Rozhodca:

Goga, Fridrich – Kacej, Tvrdoň.

Príjemný podvečer z Bratislavy, na dnešný prípravný duel nastúpia domáci v modrých farbách, hostia zo Záhrebu v bielych dresoch. S číslom 91 nastúpi za Medveščak Francis Paré, ktorý túto arénu pozná, veď minulý rok obliekal dres belasých.
    Rozkorčuľovanie v aréne máme v plnom prúde
    Pozdravenie kapitánov a začíname

00:01

00:11
    Medveščak nezvládol prienik do útočného pásma a vyrobil zakázané uvoľnenie.

01:44
    McMillan sa už už chystal vystreliť, puk si však prevzal za útočnou modrou a tak arbitri akciu hosťom zastavili pre ofsajd.

01:59
    Aj keď Mahbod korčuľoval za vyhodeným pukom, rozhodcovia akciu hosťom zastavili pre ofsajd.

02:33
    Puk v moci Taylora, Slovan vybojoval pásmo na vhadzovanie.

02:51
    Nepríjemná udalosť, plexisklo medzi striedačkami po súboji dvoch hráčov nevydržalo nápor a rozhodcovia hru prerušili, oba tímy na ľadovej ploche zahrievajú prevádzkovú teplotu.
    Nevynútená prestávka v čase 2:51, technici musia priniesť nové sklo, hráči majú neplánovanú rozcvičku
    Rolba nám pozbierala úlomky skla a o chvíľku pokračujeme v hre

03:58
    Za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou odchádza na trestnú Lušňák, presilovku si zahrá Medveščak.

04:27
    Skalický sa pri mantineli dostal k puku a okamžite poslal pozdrav Taylorovi, Medveščak stráca sekundy zo svojej presilovky.

05:03
    Slovan nechce pustiť súpera cez obrannú modrú, v defenzíve v oslabení belasí na výbornú.

05:58
    Domáci v plnom počte, Slovan umne svoje oslabenie ubránil.

06:12
    Jeglič bol v úniku a bol faulovaný, dokázal vystreliť, jeho puk Taylor vyrazil, Slovan poslal puk na modrú a odtiaľ pálil príklepom Švarný, ktorý minul bránku súpera.

06:27
    Katic dostal dve minúty za hákovanie a máme tu presilovku pre Slovan.

07:55
    Slovan operuje s pukom v pásme súpera, napokon sa k streľbe odhodlal Chipchura, Taylor jeho puk bezpečne prikryl.

08:06
    Larkin dostal dve minúty za krosček, Medveščak ide do trojky.

08:27
    Slovan Bratislava dal gól!
    Slovan si rozobral defenzívu hostí a z ostrého uhla z ľavej strany našiel priestor medzi vyrážačkou Taylora a žŕďkou jeho bránky ŽIGA JEGLIČ, ktorý otvára účet duelu. Asistencie: Nick Plastino.

09:35
    Hráme s plným počtom hráčov na oboch stranách, ten gól padol v rovnakej sekunde, ako bol prvý vylúčený Katic a tak sa Larkin zapojil už do hry. Slovan tak využil presilovku päť na štyri. Puk lieta z pásma do pásma, aktívnejší sú belasí.

11:09
    Jeglič vybojoval puk v rohu klziska, obišiel dvoch bekov súpera a vystrelil od kruhu, minul však bránku Taylora.

12:59
    Mahbod vystrelil od ľavého kruhu spoza obrancu po ľade, Pogge mal dobrý výhľad a cez pravý betón puk poslal späť do hry.

14:05
    Hedberg vystrelil z ľavého kruhu a Pogge cez betóny puk zrazil pred seba, aby ho následne prikryl pod rukavice, po malej šarvátke, ktorú vyprovokoval Hedberg, však vylučovať nebudeme.
    Menšia šarvátka, ktorú začal na ľade strelecky neúspešný Hedberg

14:10
    Bezina dostal puk po buly na modrú, vystrelil švihom, Pogge puk v pokľaku kryje vo svojom náručí.

15:46
    Medveščak hral chvíľu s pukom v pásme belasých, Pogge však zasahovať nemusel a napokon Slovan vytlačil súpera s pukom na hokejkách von zo svojho obranného pásma.

16:15
    Rosandič za držanie Katica dostal dve minúty, presilovka pre Záhreb.

16:27
    Smith vystrelil príklepom od modrej z jej stredu, kam mu nabil Paré, puk letiaci tesne nad ľadom Pogge zrazil do rohu klziska a belasí ho poslali von z pásma.

17:35
    Kubalík dostal dve minúty za seknutie, Slovan bude hrať v oslabení o dvoch hráčov.

17:54
    Švarný poslal puk mimo pásmo, Medveščak stráca cenné sekundy z presilovky o dvoch hráčov.

18:15
    Slovan so štyrmi hráčmi, pokračuje však presilovka hostí, puk zatiaľ v strednom pásme.

18:50
    Slovan vybojoval puk a okamžite ho poslal von za bránku Taylora, Medveščak opäť stráca svoj čas.

19:35
    Domáci v plnom počte, Medveščak ponuku na vyrovnanie neprijal.

20:00

Prvá tretina duelu je za nami, jediný gól sme videli do siete hostí na radosť tu prítomných divákov, keď presilovku domácich zúžitkoval Jeglič. Zápas sa hral vcelku tvrdo, presilovku o dvoch mužov mal Slovan a aj Medveščak. Chvíľu sme nehrali, kým technici nahodili na mantinel prasknuté sklo, ktoré nevydržalo jeden z tvrdších súbojov.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:47.

20:01

22:15
    Šancu sme v druhej tretine ešte nevideli, mužstvá sa striedajú v držaní puku a hra sa prelieva zo strany na stranu.

22:35
    Za krosček dostal dve minúty Bezina, Slovan má príležitosť na dvojgólový brejk.

22:54
    Medveščak vyhodil puk von z pásma, belasí sa musia vrátiť po puk až do obrannej tretiny.

23:38
    Švarný pekne vystrelil po ľade z pravého kruhu, Taylor puk v rozkľaku cez pravý betón poslal do rohu klziska.

24:35
    Hostia v plnom počte, Slovan presilovú hru v gól nepretavil, pokračujeme s plným počtom hráčov na oboch stranách.

25:54
    Medveščak zaviezol puk do pásma belasých a po malej skrumáži sa puk dostal do bránkoviska, kde ho pod rukavice schoval Pogge.

26:49
    Slovan stratil puk v strednom pásme, do úniku sa dostal Larkin, ktorý vystrelil z ľavého kruhu a jeho puk zazvonil na pravej žrdi Poggeho bránky.

27:19
    Taylor v akcii, keď hasil situáciu v bránkovisku, aj on puk pohotovo prikryl pod svoje rukavice.

27:25
    Od modrej vystrelil Rosandič, Taylor v pokľaku puk schoval vo svojom výstroji.

27:30
    Navlas rovnaká situácia ako pred chvíľou, od modrej vystrelil Rosandič, Taylor v pokľaku puk opäť schoval vo svojom výstroji.

27:36
    Bačík dostal puk za kruh a spoza ľavého kruhu krásne vystrelil, Taylor v pokľaku puk poslal na ochrannú sieť.

28:04
    Za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou dostal dve minúty Smith, presilovku si zahrá domáci klub.

28:25
    Skalický dobre clonil Taylorovi, ktorý puk cez svoju hokejku zblokoval na ochrannú sieť.

28:55
    Skalický nabil popred bránku z ľavej strany na pravú voľnému Lušňákovi, Patrik puk nedokázal zasunúť do odkrytej časti bránky, nesadol mu na hokejku a puk popred bránku nabral smer, odkiaľ prišiel.

29:44
    Nedorost nakorčuľoval s pukom na hokejke do pásma a vystrelil z ľavého kruhu, Taylor vo výbornom zákroku puk v pokľaku zlikvidoval.

30:04
    Hostia v plnom počte, Slovan hral presilovku veľmi dobre, Taylor teraz podržal svoj tím.

31:38
    Arkalov za bránkou atakoval Poggeho, dostal dve minúty za nedovolené bránenie, šarvátku, ktorá následne vznikla, trestať arbitri nebudú.

32:15
    Lušňák poslal po ľade puk na bránku hostí, Taylor nevedel kde má puk, Lušňák sa snažil ho ešte spod neho vypichnúť a poslať mu ho do bránky, Daniel ho mal zaľahnutý pod telom a tak arbitri hru prerušili.
    Lušňákovi radovať sa nedovolil Taylor, ktorý puk zaľahol pod svoje telo

33:06
    Luža vystrelil pekný projektil spoza ľavého kruhu, Taylor puk na dvakrát zneškodnil, Lušňák tam ešte dobiedzal a po malej šarvátke sa opäť vylučovať nebude.

33:14
    Luža vystrelil švihom od modrej z jej stredu, Taylor cez ľavý betón puk poslal do rohu klziska.

33:34
    Neviem presne, kto vystrelil z pravého kruhu, Taylor puk v pokľaku zneškodnil a opäť tu máme šarvátku, nuž čo už, hostia to s ochranou Taylora preháňajú.

33:34
    Skalický a Sauve dostali po dve minúty za hrubosť, hráme však ešte štyri sekundy piati proti štyrom.

33:38
    Hostia v plnom počte, no ďalší nechutný zákrok hráča v bielom drese.

33:38
    Genoway dostal dve minúty za seknutie, Arkalov a Bačík po dve minúty za hrubosť. Presilovka pre Slovan.
    Situácia po zákroku Genowaya

34:11
    Nedorost opäť po ľavej strane ušiel hosťom a pri bránkovisku vystrelil, Taylor si priestor pri pravej žrdi postrážil a puk zneškodnil.

34:49
    Jeglič z ľavej strany pri bránkovisku nevystrelil, posunul puk pred bránku voľnému Viedenskému, Marek puk poslal do lapačky ležiaceho na ľade Taylora!

35:38
    Hostia v plnom počte, Slovan aj túto presilovku hral veľmi dobre, bez gólového efektu, aká že to škoda.

36:49
    Nedorost vybojoval puk v pásme, prešiel z ľavej strany poza bránku na pravú a vystrelil, Taylor dobre čítal hru a puk zrazil za svoju bránku.

38:06
    Puk v moci gólmana domácich, Pogge zlikvidoval strelu jedného z hráčov hostí z ľavej strany.

38:49
    Paré naskočil ako šiesty hráč na ľad pri signalizovanom vylúčení domácich, vystrelil spoza pravého kruhu, minul však bránku domácich.

38:59
    Šiška dostal dve minúty za držanie, Medveščak dostal v závere tretiny výhodu presilovej hry.

39:05
    Slovan odpálil puk až za bránku Taylora, sekundy z oslabenia bežia.

39:33
    Ďalší pozdrav poslali belasí za bránku Taylora, Slovan hostí do pásma pustiť nechce.

40:00

V druhej tretine diváci v aréne gól nevideli, no videli sme pekné šance belasých, ktoré likvidoval výborný Taylor v bránke hostí. Larkin v úniku zasa opečiatkoval pravú žrď domácej bránky. Hráči v bielych dresoch hrali tvrdo, arbitri ešte mnoho zákrokov pustili, o všetkom sa tak rozhodne v tretej tretine, ktorú Medveščak začne presilovou hrou. Pomer striel do priestoru bránky po dvoch tretinách 23:12

Ďalšia tretina sa začne približne o 20:47.

40:01

40:35
    Slovan poslal puk mimo pásmo a strieda počas hry, čas z oslabenia plynie.

40:59
    Domáci v plnom počte, Slovan svoje delené oslabenie prežil bez ujmy.

43:25
    Nedorost vystrelil z ľavej strany a jeho puk Taylor poslal za bránku, Slovan nabil na modrú Němečkovi, ktorý pekne vystrelil, zlomil hokejku, Taylor puk vyrazil pred seba, k dorážke sa belasí nedostali.

43:54
    Tuším že to bol Chipchura, ktorý zamestnal teraz Taylora, aj s týmto pukom si gólman hostí poradil.

44:54
    Rosandič od modrej nahodil oblúčikom puk na Taylora, ktorý ho s námahou poslal v rozkľaku predsa len na pravú stranu za svoju bránku.

45:25
    Šiškom tiesnený Perkovich z pravej strany pekne vystrelil, a následne všetci traja skončili v bránke belasých, Perkovich sa dožaduje gólu, keďže puk sa s Poggem dostal do bránky, ktorú posunul.

46:38
    Medveščak teraz zatápal defenzíve domácich, vážnejšie bránku Poggea však neohrozil a puk belasí poslali mimo svoje pásmo.

47:16
    Medveščak Záhreb dal gól!
    Od modrej z pravej strany vystrelil príklepom Yann Sauve, Pogge puk schoval medzi betóny, odtiaľ mu ho však do siete poslal EDWIN HEDBERG. Bez asistencií.

47:57
    Záhreb vyrobil kolmú priamočiaru akciu a zoči-voči Poggemu sa nepomýlil TOMÁŠ MERTL. Asistencie: Colby Genoway a Shaonne Morrisonn.

49:49
    Prečíslenie hostí dva na jeden, z ľavej strany Mahbod nabil na pravú Katicovi, ktorý pekne vystrelil, puk však poslal ponad bránku na ochranné sklo.

50:57
    Za podrazenie dostal trest dve minúty Starosta, Medveščak má výhodu presilovej hry.

51:13
    Nedorost zobral Hedbergovi puk a založil malú akciu belasých, ktorá stroskotala medzi kruhmi pred Taylorom.

52:00
    Viedenský z ľavej strany chcel puk poslať pred bránku na druhú stranu korčuľujúcemu Rosandičovi, defenzíva hostí to však zvládla aj za cenu posunutia bránky.

52:57
    Domáci v plnom počte, Medveščak gólovú poistku do bránky nepridal, Slovan sa bude snažiť o vyrovnanie.

54:26
    Slovan spoza svojej bránky zakladá útočnú akciu, ktorú úspešne narúša jeho súper.

55:22
    Slovan súpera pod tlak ešte nedostal, Medveščak teraz poslal puk von z pásma len za cenu zakázaného uvoľnenia.

55:56
    Rosandič síce zaviezol puk za bránku Taylora, Slovan ju však ohroziť nedokázal.

56:22
    Chipchura sa dostal s pukom do pásma po pravej strane a po prechode kruhom vystrelil, Taylor ho vychytal a zmenu skóre nepripustil.

56:58
    Bolduc dostal nezištnú prihrávku a rútil sa sám na Poggeho, zakončoval pred bránkoviskom bekhendom, Pogge ho však efektne vychytal pukom na hruď.

57:11
    Medveščak puk vyhodil puk von z pásma a po zakázanom uvoľnení sa vrátime pred Taylora.

57:36
    Za hákovanie opúšťa hraciu plochu Giroux, presilová hra pre Slovan v závere tretej tretiny.

57:57
    Pogge na striedačke, Slovan to skúša na power play so šiestimi hráčmi v poli.

58:10
    Medveščak poslal puk von z pásma, ten však minul prázdnu bránku belasých.

58:48
    Za podrazenie dostal dve minúty Larkin, Slovan bude hrať presilovku šiestich proti trom, Pogge stále na striedačke.
    Na ľade šesť korčuliarov domácich proti trom hráčom hostí

58:48
    Oddychový čas domácich, tréner Říha dáva svojim zverencom pokyny na efektnú presilovku.

59:05
    Strela belasých bolo zblokovaná, Medveščak poslal puk na chvíľku do stredného pásma.

59:23
    Puk pod kontrolou Taylora, Parlett dostal trest desať minút za nešportové správanie, keď po odpískaní atakoval jedného z hráčov belasých.
    Parlett so svojou desiatkou putuje rovno do šatne

59:36
    Medveščak so štyrmi hráčmi a puk po malej skrumáži pod rukavicami Taylora.

59:55
    Slovan vybojoval puk v rohu klziska a za kruhy ho potiahol Plastino, ktorý vystrelil, Taylor puk vyrazil na ľavú stranu a od kruhu ho poslal do jeho siete IVAN ŠVARNÝ. Asistencia: Nick Plastino.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Slovan remizoval s Medveščakom po základnej hracej dobe a tréneri sa už predtým dohodli bez ohľadu na výsledok, že si pozrieme sériu samostatných nájazdov.

Vopelku Taylor vychytal.

Mahbod bekhendom poslal puk do siete domácich.

Halama puk pomedzi betóny do siete nedostal.

Paré zvolil strelu, Pogge ho vychytal.

Jegliča vychytal Taylor, je dobojované.

V tretej tretine sme videli tri góly, Medveščak otočil vývoj zápasu a držal víťazstvo v rukách, no v závere arbitri jeho tvrdú hru trestali a Slovan päť sekúnd pred koncom využil presilovú hru. Na nájazdy zvíťazil Medveščak, keď jediným úspešným exekútorom bol Mahbod. Ja sa s vami lúčim, o dva dni hostíme PSG Zlín, dobrú noc z Bratislavy fanúšikom hokeja želá Vladimír Korduliak. (21:32:03)
    Záverečné priateľské podanie rúk

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 9. Jeglič (Plastino), 60. Švarný (Plastino) – 48. Hedberg, 48. Mertl (Genoway, Morrisonn)

HC Slovan Bratislava: Pogge (Pavlas) – Švarný (A), Plastino, Bačík, Rosandič, Starosta (A), Luža, Němeček – Jeglič, Viedenský (C), Nedorost – Kubalík, Chipchura, Šiška – Lušňák, Skalický – Vopelka, Halama, Petráš
    KHL Medveščak Záhreb: Taylor (Hovinen) – Morrisonn (A), Parlett, Krejčík, Smith, Bezina (A), Larkin, Sauve, Perkovich – Giroux, Mertl, Genoway – Hedberg, Bolduc, Paré – Katic, McMillan, Mahbod – Smejkal, Arkalov, Glumac (C)

Rozhodca: Goga, Fridrich – Kacej, Tvrdoň

Diváci: 5.127