Slovensko
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Bielorusko
Štvrtok 04.08.2016, 16:00Reprezentácia do 18 rokov

Skončilo sa stretnutie medzi Slovenskom a Bieloruskom. Slovenskí reprezentanti ho zvládli a tesnou výhrou 2:1 môžu ísť s pokojom do šatní. Od nás je to pre dnešok všetko. Dovidenia. (18:00:14)

59:48
    Po obrovskom závere pred domácim gólmanom sa podarilo Slovákom udržať vedenia. Rozhodca prerušil hru, ktorá sa presúva do stredného pásma.

59:32
    Bielorusko to skúša v šestici. Pred Ovečkom sa strhla poriadna prestrelka.

59:00
    Nasleduje posledná minúta tretej tretiny. Podarí sa Slovákom udržať tesné vedenie 2:1?

58:02
    V závere zápasu dostali Slováci svojho súpera pod obrovský tlak, ale Griščenko kryl pokusy z hokejky Hrehorčáka a Lišku.

57:11
    Miškovec sa natlačil do bieloruskej brány v snahe o dorážku, ale Griščenko si puk po strele z medzikružia postrážil a prerušuje hru.

56:39
    Hra sa prelieva z jednej strany na druhú. Slováci si nedokázali vytvoriť strelecký pokus, na druhej strane klziska Ovečka zastavil strelu Firsova z ľavého krídla.

55:15
    Habrus preveril Juraja Ovečku tvrdou delovkou od modrej, domáci gólman bol ale pozorný.

54:17
    Pekná akcia Bielorusov neskončila strelou na bránu, pretože Firsov Gleb bol v ofsajde.

53:40
    Aj Bieloruské hráči sú v plnom počte.

53:00
    Slovensko v plnom počte.

52:28
    Po strele Stacha z ľavého krídla hostujúci brankár prikrytím puku prerušil hru. Nasleduje vhadzovanie po jeho pravici.

51:35
    Sily na ľade sa vyrovnajú! Filiayeu totiž vidí dve minúty za hákovanie.

51:35
    Oddychový čas pre Slovensko.

50:57
    Naši idú opäť do oslabenia. Za hákovanie vidí dve minúty Martin Korenčík, ktorý oslabuje svoje v mužstvo v zrovna nie príliš vhodný moment.

49:39
    Zdalo sa, že Bielorusko sa usadí v útočnom pásme a zakombinuje, ale po nepresnej prihrávke na modrú čiaru stratili reprezentanti v červených dresoch puk, ktorý má v moci Liška.

47:40
    Ivan nabil Margušovi, ktorý tvrdo vypálil od modrej. Závar pred bieloruským brankárom vyriešil až hlavný rozhodca prerušením hry.

45:23
    Oba celky nahadzovali puk do útočného pásma, ale ani jednému sa nepodarilo ho získať, zatiaľ čo zápas sa prehupol možno do záverečných 15 minút.

Michal Štetina

Góly a asistencie: 11. Miškovec (Korenčík, Kukuča), 41. Hrehorčák (Havrila, Liška) – 36. Drozdov (Habrus)

Slovensko: Ovečka (Vičan) – Ivan, Korenčík, Marguš, Kupec, Boldižár, Maňák, Nahálka, Demo – Verbický, Kukuča, Miškovec – Liška, Havrila, Hrehorčák – Stacho, Urbánek, Kelemen – Fafrák, Kövér, Kukľa – Eliáš
    Bielorusko: Griščenko (Talapila) – Jaromenko, Sapeha, Nazaran, Saurickij, Habrus, Ivančikov, Kancavý, Firsov – Kot, Kaminskij, Martynov – Šemel, Filiajev, Drozdov – Baltruk, Anosav, Anufrienko – Michalčuk, Andrejev, Paulenko

Rozhodca: Baluška, Krist – Návratek, Kanich