Liberec – Mladá Boleslav 4:2 (kon.) | Třinec – Olomouc 5:2 (kon.) | Martin – Košice 1:2 (0:1 po s.n.)
Litvínov – Plzeň 3:2 (3:2 po s.n.) | Slavia – K. Vary 5:2 (kon.) | B. Bystrica – Cracovia 6:3 (kon.)
Poruba 2011 – Jastrzebie 4:0 (kon.) | Havířov – Vítkovice 2:3 (1:2 po s.n.) | Kadaň – Most 2:3 (kon.)
Litoměřice – Ústí n/L 1:2 (kon.) | Prostějov – GKS Tychy 1:2 (kon.) | Kometa Brno – HC Slovan 5:3 (kon.)
HC Stadion Litoměřice
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
cz Štvrtok 04.08.2016, 18:00 • Kalich Arena, Litoměřice • Prípravný zápas

Tímto se s Vámi z litoměřické Kalich Arény s konstatováním výhry Ústí nad Labem 2:1 loučím. Litoměřice si tak připisují v přípravě druhou porážku, naopak ústecký Slovan druhou výhru. Přeji příjemný zbytek dnešního večera a budu se na Vás těšit příště, u dalšího (nejen hokejového) textového on-line přenosu, na počtenou. (20:36:20)

Po domluvě obou týmů následovalo prodloužení za jakéhokoli stavu. V tom se pokoušel být úspěšný jako první domácí Ondřej Kovářů ale neúspěšně. Následný útok hostů už brankou ale skončil. Střelu Davida Bernada dokázal ještě František Veselý vyrazit, na dorážku Jana Daleckého už zareagovat ale nedokázal a prodloužení ukončil.

Samotný zápas skončil vítězstvím Ústí nad Labem 2:1, když o výhře rozhodli hostující hráči dvěma góly v přesilových hrách. I když se Litoměřice dostali do vedení zásluhou Pavla Zajana ve čtvrté minutě zápasu, své vedení dlouho udržet nedokázali. První přesilovou hru zužitkoval v šesté minutě hostující Aleš Furch a bylo srovnáno. Na začátku druhé třetiny měli hosté opět výhodu přesilové hry a ve dvacáté čtvrté minutě po krásné přihrávce Jana Daleckého poslal Ústí do vedení David Merta. Ve třetí části se už ale skóre neměnilo. Přesto, že Litoměřice měli výhodu několika přesilových her, srovnat se jim ale nepovedlo. Ústí nad Labem tak zvítězilo v předsezónním severočeském derby 2:1 nad Litoměřicemi.

Je konec! Hosté se po čtyřiceti vteřinách dostali před domácí branku a střelu Davida Bernada stačil Veselý vyrazit. Na dorážku Jana Daleckého byl ale Veselý krátký a tak prodloužení končí!

Zápas skončil ale oba týmy se domluvili na pětiminutovém prodloužení, které se bude hrát tři proti třem.

59:26
    Jan Veselý byl namáčknutý na mantinel v rohu kluziště a s ním i puk. Ústí se zatím daří nepouštět domácí do nějaké šance.

59:06
    Domácí se teď tlačili do brankoviště a snažili se vyrovnat, hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

58:29
    Litoměřice to zkouší se šesti hráči v poli!

58:28
    Oddechový čas pro domácí je u konce, vhazovat se bude v obranném pásmu Ústí.

58:28
    Oddechový čas pro HC Stadion Litoměřice.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:42
    Domácí tým v plném počtu.

56:49
    Další zákrok lapačkou si připisuje František Veselý, střelu Davida Bernada v ní lehce schoval.

56:10
    Branka Františka Veselého je posunuta a rozhodčí hru přerušují.

55:42
    Ne na dlouho! Aleš Krátoška je vyloučen na dvě minuta za podražení.

55:30
    Oba týmy hrají v plném počtu.

55:21
    Do samostatného úniku se teď dostal také domácí Aleš Krátoška, puk mu ale ve finální fázi přeskočil hůl.

54:01
    Fantastický zákrok teď vytáhl Veselý proti Novarrovi. Ústecký útočník se dostal před domácího brankáře a blafákem zkoušel zakončit, trefil ale jen ležícího Veselého, který drží naděje domácích ke srovnání.

Pavel Vodenka

Vojtěch Martinek

Góly a asistencie: 4. Zajan (Hanták) – 6. Furch (Dalecký), 24. Merta (Dalecký, Bernad)

HC Stadion Litoměřice: Michajlov (30. Veselý F.) – Smetana, Šťáva, Chmel, Šulc, Matějček, Málek, Jebavý, Müller – Pilař, Veselý J., Paločko – Krátoška, Šťastný, Jakúbek – Sýkora, Racek, Uhlík – Zajan, Kovářů, Hanták – Miškář.
    Trenéři: Daniel Tvrzník, Miloš Říha ml.

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Kosina) – Bernad, Vaněk, Zdvořáček, Skočovský, Macek, Hucek – Dalecký, Furch, Merta – Sladkovský, Komárek, Novarra – Kopta, Josefus, Kalla Jiří.
    Trenér: Miroslav Mach

Rozhodca: Krob, Folk – Ševic, Votrubec