Doneck – Anderlecht 3:1 (kon.) | Bazilej – Sevilla 0:0 (kon.) | Dortmund – Tottenham 3:0 (kon.)
Fenerbahce – Braga 1:0 (kon.) | Liverpool – Manchester United 2:0 (kon.) | Villarreal – Leverkusen 2:0 (kon.)
Bilbao – Valencia 1:0 (kon.) | Sparta Praha – Lazio 1:1 (kon.)
Šachtar Doneck
3:1 (2:0)
R.S.C. Anderlecht
Štvrtok 10.03.2016, 19:00Európska liga • Osemfinále

Máme tu koniec zápasu a stav 3:1. Domáci dnes boli rozhodne lepším tímom a svoju prevahu dokazovali hlavne v prvom polčase, kde sa im podarilo vsietiť dva góle. V tom druhom polčase hostia hrali lepšie ako v tom prvom a dokonca sa im podarilo založiť pár pekných akcíí, parkrát ohroziť domáceho brankára a dokonca aj vstreliť kontaktný gól. O 10 minút neskôr prišiel ďalší gól domácich, ktorý si už potom tento stav udržali. To je na dnes odomňa všetko. Prajem pekný zvyšok večera. Zápasom vás sprevádzal Róbert Gašpárek. (20:54:54)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 10:12.

90+2

90+1
    Štvrtý rozhodca nastavil dve minúty v druhom polčase.

89
    Srna hádzal outové vhadzovanie, ale nikomu. Lopta končí mimo hry a bude nasledovať iba odkop od brány hostí.

88
    Striedanie v tíme Šachtar Doneck: z ihriska odchádza Eduardo, prichádza Dentinho.

86
    Defour je tým mužom, ktorý zahráva voľné kopy. Centroval do vápna a Mbodji strelil gól rukou. Za to si vyslúžil žltú kartu. Gól nebol samozrejme uznaný.

86
    Priamy voľný kop si kopnú aj hostia zo zaujímavej pozície po faule Srny.

84
    Srna tento raz našiel iba voľných protihráčov, ktorý loptu odkopávajú mimo vápna.

83
    Šachtar si voľný kop zopakuje, tentoraz z väčšej vzdialenosti.

82
    Krásne kopnutý voľný kop musel vyrážať Proto.

82
    Šachtar bude po faule zahrávať voľný kop z nebezpečnej situácie.
    79. Eduardo (SAC) - 3:1

79
    Doneck dal gól!
    Po centry z rohového gólu si najviac vyskočil ALVES DA SILVA EDUARDO a krásnou hlavičkou striela gól a tak zvyšuje už na 3:1! Asistencia: Bernard.

76
    Ismaily sa s Contom ocitol v súboji v rohu ihriska. Z tohto súboja vyšiel ako víťaz Ismaily a loptu odkopáva až na polovicu súpera.

74
    Striedanie v tíme R.S.C. Anderlecht: z ihriska odchádza Stéphane Badji, prichádza Youri Tielemans.