Tottenham – Arsenal 2:2 (kon.) | Manchester City – Aston Villa 4:0 (kon.) | Newcastle – Bournemouth 1:3 (kon.)
Swansea – Norwich 1:0 (kon.) | Chelsea – Stoke City 1:1 (kon.) | Southampton – Sunderland 1:1 (kon.)
Everton – West Ham 2:3 (kon.) | Watford – Leicester 0:1 (kon.)
Manchester City
4:0 (0:0)
Aston Villa FC
Sobota 05.03.2016, 16:00 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 29. kolo

Prekvapenie sa nekonalo, pretože Aston Villa vzdorovala veľkému favoritovi iba v prvom polčase. Druhú polovicu ovládli domáci futbalisti, keď v priebehu dvadsiatich minút nastrieľali štyri góly a získali tri body. (17:50:20)

90+3

90+2
    Villans momentálne držia loptu na svojich kopačkách, no v ofenzíve im chýba kreativita.

90+1
    Hlavný rozhodca nemusel zbytočne naťahovať dnešný zápas, no aj tak pridal tri minúty. Oba tímy však čakajú na koniec.

90
    Nadstavujú sa tri minúty.

88
    Citizens dnes prerušia šnúru troch prehier v rade a vrátia sa do boja o titul. Na druhý Tottenham budú strácať len päť bodov a do karát by im zahralo najmä zaváhanie Leicesteru na pôde Watfordu.

87
    Clichy posielal zaujímavú prihrávku do pokutového územia hostí, no jeho spoluhráči neboli pripravení na koncovku.

86
    Záver zápasu sa nesie v pokojnom duchu. Oba tímy už nemusia ísť naplno a šetria sily.

85
    Hostia mali po dlhej dobe šancu na ohrozenie brány. Po aktivite Sinclaira s Richardsom zakončoval Gestede, no trafil iba brániaceho hráča.

83
    Navas posielal loptu po zemi pred bránu. Kelechi Iheanacho nedosiahol na jeho prihrávku.

82
    Bacary Sagna nepatrí medzi tradičných strelcov a jeho pokus spoza šestnástky neletel do priestoru brány.

81
    Obaja tréneri vyčerpali všetky tri striedania. Domáci kouč doprial debut v Premier League Garciovi a hosťujúci lodivod poslal na ihrisko bývalého hráča Manchestru City.

80
    Striedanie v tíme Aston Villa FC: z ihriska odchádza Jordan Ayew, prichádza Scott Sinclair.

80
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Yaya Touré, prichádza Manu García.

78
    Sterling ukázal, že má šikovné a rýchle nohy, no proti Huttonovi neuspel a dopustil sa faulu.

77
    Manchester kontroluje loptu a kráča si za troma bodmi. Hostia nekladú veľký odpor a čakajú na záverečný hvizd.

76
    Kelechi Iheanacho sa rozhodol vystreliť spoza šestnástky. Jeho pokus nebol beznádejný, ale chýbal mu kúsok presnosti.

74
    Striedanie v tíme Aston Villa FC: z ihriska odchádza Jordan Veretout, prichádza Leandro Bacuna.
    73. Sergio Agüero (MAC)

Tomáš Lengyel

Góly: 48. Y. Touré, 50. Agüero, 60. Agüero, 66. Sterling

Karty:   45. Veretout (ASV)

Držení míče: 71 % : 29 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 10:0. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 10:10.
    Manchester City: Hart – Sagna, Kompany (C), Otamendi, Clichy – Navas, Fernandinho, Y. Touré (80. García), Silva (70. Iheanacho) – Bony (62. Sterling), Agüero.
    Náhradníci: Caballero – García, Iheanacho, Mangala, Kolarov, Zabaleta, Sterling.

Aston Villa FC: Guzan – Richards, Lescott, Clark – Hutton, Gueye, A. Westwood, Veretout (74. Bacuna), Cissokho – Agbonlahor (70. Gestede), J. Ayew (80. Sinclair).
    Náhradníci: Bunn – Okore, Bacuna, Gestede, Gil, Lyden, Sinclair.