Valencia – Atlético Madrid 3:1 (kon.) | Rayo Vallecano – Barcelona 0:2 (kon.) | Eibar – Levante 3:3 (kon.)
Almería – Elche 2:2 (kon.) | Malaga – Granada 2:1 (kon.)
Malaga CF
2:1 (0:1)
Granada CF
Sobota 04.10.2014, 22:00 • La Rosaleda, Málaga, Španielsko • Španielska LaLiga

A je tu koniec mimoriadne dramatického zápasu. Končí sa víťazstvom domácich ktorí otočili nepriaznivý stav a zvíťazili 2-1. Bol to zápas v ktorom sme videli veľa žltých kariet, červenú kartu, pokutový kop a veľmi veľa šancí na jednej i druhej strane. Na záver možno povedať, že víťazstvo domácich je zaslúžené pretože vo veľkej časti zápasu boli jasne lepším tímom.

Prajem Vám dobrú noc a teším sa na ďalšie stretnutie pri zápasoch španielskej Primery Division. (23:53:37)

90+5

90+4
    Ešte rohový kop Granady.

90+3
    Posledná minúta zápasu. Ešte záverečná snaha Granady.

90+2
    Hostia nakopávajú lopty na polovicu Málagy ale šance neprichádzajú. Naopak fauly áno. Teraz Iturra fauloval pri čiare hráča Málagy ktorý sa samozrejme zo zeme neponáhľa.

90+1
    Po faule na brankára vidí El-Arabi žltú kartu ale bol to mimoriadne brutálny faul keď nohou išiel takmer proti hlave Kameniho.

90
    Na konci stretnutia zostrih všetkých dnešných gólov. Nadstavujú sa 4 minúty.

89
    Predposledná minúta v Málage. V útoku hostia ktorí ale nevedia ohroziť Kameniho a prihrávajú si ďaleko od domácej brány.

88
    V útoku Málaga a po nepresnej strele Roberto rýchlo odkopáva loptu do útoku k svojím spoluhráčom aby sa ešte pokúsili vyrovnať.

86
    Striedanie hostí. Odchádza Nyom a prichádza Márquez.

86
    To bola zrejme žrď domácej brány po strele hráča Granady z pravej strany.

85
    Tak zápas je teraz rušný. Akcie sa striedajú z jednej strany na druhú a prerušované sú striedaniami na oboch stranách. Hostia sa snažia vyrovnať, majú na to ešte 5 minút.

82
    Striedanie domácich. Z ihriska schádza strele gólu Santa Cruz a prichádza Recio.
    ANTUNES - 2:1

80
    Málaga dala gól! Je to 2-1 pre domácich. ANTUNES premieňa pokutový kop strelou k ľavej žrdi.

79
    Iturra zahral rukou v 16ke a bude z toho penalta pre domácich.

78
    Penalta pre Málagu !

76
    Hostia teraz na vlne nadšenia na polovici Málagy v snahe dať gól na 1-2.

74
    Hostia zahrali priamy kop veľmi zle a Málaga sa oslobodzuje.

73
    Striedanie domácich. Odchádza Horta a prichádza Torres.

72
    Rozhodca Carballo teraz nahneval hostí keď faul ktorý bol na hranici 16ky posúdil tak že sa stal pred ňou a penalta z toho nebude. Priamy kop pre Granadu.

72
    Angeleri z Málagy vidí červenú kartu po faule tesne pred 16kou domácich.

71
    Sissoko chcel preniknúť po ľavej strane ale bol zastavený a naopak domácich zastavil na druhej strane ofsajd.

70
    Útoky sa striedajú na oboch stranách a domáci sú už len mierne lepší. Loptu majú teraz na kopačkách a ohrozujú bránu Granady.

69
    V prestrihoch španielskej réžie sa pozeráme na emócie trénerov v tomto rušnom zápase.

68
    Sissoko sa zapojil do svojej prvej akcie a je z toho ofsajd.

67
    Horta nebezpečne útočí z pravej strany a ak necentruje do 16ky hostí tak strieľa tak ako v tomto prípade. Roberto si s jeho strelou poradil.

65
    Málaga sa snaží otočiť zápas a lopta nebezpečne lieta okolo brány Roberta ale ten zasahovať nemusí. Granada je ale aktívnejšia a už nie je stiahnutá na svojej polovici.

64
    Hra sa vyrovnala a vyrovnávajúci gól posilnil aj hostí v útočnom snažení.

62
    Santa Cruz mohol dať ďalší gól. Po krásnom centri vyskočil v 16ke hostí najvyššie ale jeho hlavička míňa Robertovu bránu.
    Santa CRUZ - 1:1

60
    Málaga dala gól! A je vyrovnané. Konečne sa tešia domáci. SANTA CRUZ dáva gól prakticky do prázdnej brány po tom ako sa brankár Roberto zrazil s ďalším útočníkom Málagy čím bol eliminovaný na zemi a Santa Cruz pohodlne strelil vyrovnávajúci gól.

59
    Striedanie hostí. Odchádza Córdoba a prichádza Isaac.

57
    Strieda aj Málaga. Odchádza Amrabat a prichádza Castillejo.

57
    Striedanie hostí. Odchádza Rochina a prichádza Sissoko.

56
    Rohový kop Málagy a po ňom bude nasledovať striedanie.

56
    Strieľal Piti ale z veľkej diaľky a Kameni pohodlne chytá.

54
    Všetci hráči Granady sú stiahnutí na vlastnej polovici a bránia len Córdoba je jemne vysunutý a čaká na prihrávku. Vždy keď ju dostane šprintuje dopredu a je nebezpečný hoci obrana Málagy si s ním poradí.

53
    Tak teraz to bolo trochu smiešne od hlavného rozhodcu ktorý píska faul Málagy ale v skutočnosti sa zrazili dvaja hráči Granady.

51
    Domáci v obrovskej snahe o vyrovnávajúci gól a hostia občas pohrozia rýchlym protiútokom ako aj teraz Córdoba. Ale je z toho len odkop od domácej brány.

50
    V útoku hostia ale tí ako keby boli loptou na svojich kopačkách zaskočení a je to dosť rozhodené. Loptu im berie Málaga a opäť útočí, je z toho rohový kop z ľavej strany.

48
    Lopta poskakovala v pokutovom území Granady a hráči Málagy si ju navzájom chceli prihrať hlavou ale celé to končí len odkopom od brány Roberta.

47
    Loptu majú už na kopačkách domáci a znova roztáčajú kolotoč na polovici Granady.

46
    Druhý polčas sa začal rovnako ako prvý a hneď v úvodných sekundách mohli dať hostia druhý gól. Obrana Málagy bola ale pozorná a zabránila Córdobovi v šanci ešte pred 16kou.

46

Sme späť na štadióne v Málage kde je všetko pripravené na začiatok druhého polčasu.

Rozhodca Carballo nenadstavil ani minútu a hráči idú do šatní. Prvý polčas patril jednoznačne domácim ktorí boli takmer stále pri lopte a napriek veľkému úsiliu prehrávajú po expresnom góle z prvej minúty 0-1. Uvidíme či dokážu prekonať Roberta a ešťe zabojovať o dôležité body v Andalúzskom derby.

45

44
    Roberto teraz krásne vyrazil center z pravej strany a je z toho rohový kop pre Málagu.

43
    Na konci prvého polčasu v útoku znova domáci. Antunes mieri vysoko nad bránu a Roberto odkopáva od svojej brány.

41
    Potiahnutie za dres Santa Cruza v 16ke hostí ale pokutový kop sa nepíska. Rozhodca Carballo už rozdal dosť žltých kariet a na penaltu to teraz nevidel.

40
    Domáci brankár Kameni teraz úplne bez práce. Naopak Roberto z Granady má čo robiť aby zvládal šance domácich.

39
    Hostia s dobrou obranou ale aj so štastním držia tesný náskok. Do konca prvého polčasu ešte 5 minút.

38
    Ďalší priamy kop hráčov Málagy. Tie sa ani nedajú spočítať. Prakticky každú minútu majú nejakú štandardku.

37
    Aktívny Piti z Granady ako jediný robí problémy domácim a hraje sa s loptou pri outovej čiare.

36
    Málaga je opäť pri lopte a bude zahrávať ďalší priamy kop. Hostia sa ale ubránili a odkopávajú radšej ďaleko od svojej brány.

34
    Hostia z Granady sa konečne oslobodzujú a snažia sa ukludniť hru. Pomohol im aj odpískaný ofsajd v ktorom bol Santa Cruz.

33
    Po prihrávke Juanmiho strieľal Horta z 20 metrov tesne vedľa pravej žrde Robertovej brány.

31
    Tak po obrovskom tlaku sa k lopte konečne dostali hostia a bola z toho veľká šanca. Córdoba sa ale s loptou v 16ke zamotal a je z toho len rohový kop.

31
    Teraz hostia nie a nie dostať sa k lopte. Tlak domácich je už naozaj veľký a gól je na spadnutie.

29
    Teraz sa Granada zapotila. Málaga roztočila útočný kolotoč v 16ke hostí a takmer bol z toho gól. Po sérii striel sa hostia oslobodzujú.

29
    Ďalší hráč Málagy skúšal rozhodcovu trpezlivosť a spadol tesne pred hranicou pokutového územia ale faul sa nepíska.

27
    Faul Córdobu ale rozhodca to neposúdil ako nedovolený zákrok. Hrá sa ďalej. Loptu majú na kopačkách domáci.

25
    Pokus o vysunutie Córdoby ale Granada je teraz v útlme a tempo diktujú domáci.

24
    Žltá karta za faul pre hráča hostí Foulquiera.

23
    V útočnom výpade na krátko aj Granada ale lopta je opäť na kopačkách Málagy.

22
    Hráči Malagy teraz okupujú polovicu hostí ale žiadna veľká šanca zatiaľ neprichádza.

21
    A po priamom kope ktorý nasledoval po faule z toho bola nebezpečná situácia ale hlavička domácich smerovala vysoko nad bránu Roberta.

20
    Žltá karta pre hráča hostí Iturru za nepríjemný faul.

20
    Priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti pre domácich po faule na Horta.

18
    Hráč Granady Piti dlho otáľal s rozohraním priameho kopu a dostáva žltú kartu za zdržovanie.

18
    Faul Camacha a hostia majú ďalší priamy kop.

16
    Málaga so snahou vyrovnať ale obrana hostí je dobre organizovaná a Roberto nemá prácu. Teraz faul Amrabata a priamy kop pre Granadu.

14
    Žltá karta pre hráča domácich Amrabata za filmovanie. Teatrálny pád mu nevyšiel a rozhodca to odmenil žltou kartou.

12
    Pekné vysunutie Cordoby z Granady ale akcia zastavená pretože Cordoba bol v osfajde.

11
    V útoku domáci ktorí sa snažia dať vyrovnávajúci gól ale obrana Granady je pozorná a pokrýva hráčov Málagy.

10
    Pokus o prenesenie hry na pravú stranu ale Horta z Malagy center nezachytil. Outové vhadzovanie pre domácich.

9
    Teraz pri lopte Málaga ale nevie sa presadiť cez obranu hostí a tak loptu posúva až k svojmu brankárovi.

8
    Začiatok stretnutia je mimoriadne rýchly. Hrá sa z jednej strany na druhú a hostia sú zatiaľ lepší.

6
    Faul Amrabata a rozhodca ho upozorňuje, že ešte raz sa stane niečo podobné a uvidí žltú kartu.

5
    Domáci sa konečne dostávajú na vlastnej polovici k lopte. Majú outové vhadzovanie a môžu začať novú akciu.

3
    Granada na začiatku stretnutia aktívnejšia. Tlačí sa dopredu a teraz bude zahrávať priamy kop.

2
    Po rýchlom úvodnom góle držia loptu hostia a sú znova vpredu.
    EL-ARABI - 0:1

1
    Granada dala gól! Hostia dávajú rýchly gól. Prvú strelu Granady ešte Kameni vyrazil ale na druhú od EL ARABIHO nemal šancu a ten od brvna do brány dáva prvý gól tohto stretnutia.

1

Málaga CF: C.Kameni- Antunes, M.Angeleri, R.Rosales, S. Sánchez, Camacho, S.Darder, N.Amrabat, R. Santa Cruz, R.Horta, Juanmi
    Náhradníci: G.Ochoa, MTorres, Recio, Duda, Juanpi, L.Alberto, S.Castillejo

Granada CF: Roberto- A.Nyom, J.Babin, D.Foulquier, J.Murillo, F.Rico, M.Iturra, Y.El-Arabi, Piti, J.Córdoba, R.Rochina
    Náhradníci: Oier, Mainz, D.Nounkeu, H.Yuste, J.Márquez, Eddy, S.Isaac

Rozhodca: Carlos Velasco Carballo – Roberto Alonso Fernández, Marcos Álvarez Moreno – Miguel Sánchez-Seco Otero.

Vítam Vás pri sledovaní zápasu 7.kola Primery División medzi Málagou CF a Granadou CF. Z tohto zápasu vám prinesieme v textovej forme akcie, štatistiky, zaujímavosti a v grafickej forme GIF obrázky.
    _____________________________________________

Málaga CF

V slnečnej Andalúzii privíta Málaga CF hostí z Granady a bude to súboj tímov zo stredu tabuľky. Malaga vyhrala v tejto sezóne zo 6 kôl len jeden zápas aj to už pekne dávno v prvom kole. Po sérii remíz a poslednej prehre v Getafe budú chcieť domáci určite konečne prelomiť zlú sériu a pripísať si víťazstvo.

Granada CF

Hosťom ktorí sú taktiež z juhu španielska sa darí len o niečo viac ako Malage a s 8 bodmi sú v tabuľke na jedenástom mieste teda o dve miesta pred Malagou. V poslednom zápase prehrali vysokým rozdielom v Barcelone a určite si budú chcieť napraviť reputáciu.

Čaká nás teda derby zápas španielskeho regiónu Andalúzie a môžeme sa tešiť na atraktívny zápas ktorý Vás pozývam sledovať už dnes večer o 22:00.

Zaujímavosti
    Zo všetkých 7 vzájomných zápasov týchto tímov sa z víťazstva tešilo vždy domáce družstvo.