Valencia – Atlético Madrid 3:1 (kon.) | Rayo Vallecano – Barcelona 0:2 (kon.) | Eibar – Levante 3:3 (kon.)
Almería – Elche 2:2 (kon.) | Malaga – Granada 2:1 (kon.)
Rayo Vallecano
0:2 (0:2)
FC Barcelona
Sobota 04.10.2014, 18:00 • Campo de Fútbol de Vallecas, Madrid, Španielsko • Španielska LaLiga

V druhom polčase sme mohli vidieť dosť vyrovnané stretnutie a to aj napriek tomu, že domáci hrali od 60. minúty len v desiatich. Obrovské šance, ktoré si hostia vytvorili, však nedokázali využiť a v druhom polčase sme sa teda gólu nedočkali. V nadstavenom čase bol vylúčený aj v druhom polčase striedajúci Aquino, no ani to už na výsledku nič nezmenilo. Bravo si tak v Katalánskej bráne opäť udržal čisté konto a Barcelona potvrdila úlohu favorita.

To je z tohoto zápasu všetko, ďakujeme vám za pozornosť a želáme pekný zvyšok soboty. (19:59:40)

90+3

90+2
    Nadstavený čas: 2 minúty.

90+1
    Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Aquino (Rayo Vallecano).

90+1
    Messi opäť v obrovskej šanci, kedy sa ocitol sám pred brankárom, bránu míňa!

90
    K priamemu kopu z nebezpečnej pozície sa postavil Xavi, ktorého strela však bola tešovaná a z následného rohu žiadne nebezpečie pre domácich nehrozilo.

88
    Bueno sa dostal k centru z ľavej strany, no lopta mu vôbec nesadla a strelu posiela vysoko nad.

85
    Z následného protiútoku sa snažil Brava prekvapiť Insua, no jeho strela bránu míňa.

84
    Messi v ďalšej šanci! Bránu však, po tom ako sa pohral s domácim obrancom, opäť míňa.

82
    Pedro posiela prihrávku z pravej strany na päty Xaviho, ten loptu posúva Messimu, ale jeho strela bránu míňa!

81
    Pedrov pas do vápna zakončuje Bartra, ktorý však bránu míňa.

80
    Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Neymar, prichádza Ramírez.

78
    Po Alvesovom faule priamy kop rozohral Kakuta, no obrana centrovanú loptu odvracia do bezpečia.

76
    Neymar sa dostával do úniku, no Aquino dobre zakročil a loptu posiela opäť do rohu. Neymar štandardku rýchlo rozohral, no Katalánci si museli pomôcť prihrávkou do zadu.

75
    Pedrov nízky center z pravej strany Neymara nenašiel a domáci obranca loptu posiela do rohu.

74
    Posledné striedanie v tíme Rayo Vallecano: z ihriska odchádza Trashorras, prichádza Jozabed.

72
    Žltú kartu za ťahanie súpera za dres dostáva Piqué (FC Barcelona).

71
    Rakitić sa dostal na pravej strane k strele, no jeho tvrdý projektil smeruje iba do brankára Toña.

Vladimír Dančík

Góly: 35. Messi, 36. Neymar

Karty:   18. Ba (VAL), 34. Trashorras (VAL), 37. Morcillo (VAL), 63. Aquino (VAL) – 10. Xavi (FCB), 72. Piqué (FCB)   60. Morcillo (VAL), 90+1. Aquino (VAL)

Rayo Vallecano: Toño – Román Triguero, Ba, Morcillo, Insua – Baena, Trashorras – Licá, Alberto Bueno, Kakuta – Leo Baptistao.
    Náhradníci: Cobeño, Quini, Mohammed Fatau, Javier Aquino, Jozabed, Manucho, Jonathan Pereira.

FC Barcelona: Bravo – Daniel Alves, Bartra, Piqué, Mathieu – Xavi Hernández, Busquets, Iniesta – El Haddadi, Messi, Neymar.
    Náhradníci: ter Stegen, Mascherano, Jordi Alba, Adriano, Rakitić, Pedro Rodríguez, S. Ramírez.

Rozhodca: Antonio Miguel Mateu Lahoz – Pau Cebrián Devis, Jon Núñez Fernández – Jon Ander González Esteban

Diváci: 14 071