Bayern – Stuttgart 2:0 (kon.) | Dortmund – Freiburg 3:1 (kon.) | Hoffenheim – Wolfsburg 1:1 (kon.)
Hertha – Mainz 1:3 (kon.) | Paderborn – Kolín nad Rýnom 0:0 (kon.) | Mönchengladbach – Schalke 4:1 (kon.)
Borussia Dortmund
3:1 (2:0)
SC Freiburg
Sobota 13.09.2014, 15:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Nemecká Bundesliga

S konštatovaním, že Dortmund potvrdil rolu favorita a v zápase s Freiburgom získal zaslúžené tri body, sa s vami lúčim a prajem ešte peknú sobotu. (17:22:00)

90+2
    Oliver SORG - 3:1

90+1
    Freiburg dal gól! Hosťom sa v prvej minúte nadstaveného času podarilo streliť aspoň čestný zásah a skorigovať tak nepriaznivý výsledok. Roman Weidenfeller tak v samom závere prišiel o čisté konto, ktoré mu presnou strelou z hranice pokutového územia pokazil OLIVER SORG.

88
    Zápas sa v záver poriadne kúskuje, z oboch strán sa už prakticky len dohráva a čaká na záverečný hvizd.

87
    Žltú kartu dostává Philipp Zulechner (SC Freiburg).

85
    Žltú kartu dostává Frantz (SC Freiburg).

84
    Žltú kartu dostává Pavel Krmaš (SC Freiburg).

81
    Pred nami je aj s nadstaveným časom ešte približne desať minút hry, o všetkom je už dávnejšie rozhodnuté.

79
    Striedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Miloš Jojič, prichádza Sven Bender.
    Pierre-Emerick AUBAMEYANG - 3:0

78
    Dortmund dal gól! O plnom bodovom zápise BVB v tomto stretnutí už nemôže nikto pochybovať, domáci vedú niečo viac ako desať minút pred koncom riadneho času už rozdielom triedy. PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG bol na ihrisku sotva tri minúty, dostal prihrávku za chrbát obrany, preukázal svoje zrýchlenie a svoj samostatný nájazd zakončil presnou strelou!

74
    Striedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Adrián Ramos, prichádza Pierre-Emerick Aubameyang.

73
    Do zakončenia v pokutovom území Freiburgu sa dostal Sokratis. Jeho hlavička však bola len akýmsi propagačným pokusom.

71
    Roman Weidenfeller bez problémov ukryl do svojho náručia dlhý nákop hostí. Skúsená opora BVB sa pochopiteľne nikam neponáhľa a s rozohrávkou si dáva na čas.
    Ciro IMMOBILE

67
    Tak, to mohol byť vstup do zápasu ako z veľkej knihy. Immobile sa pekne prebil do streleckej pozície, z ktorej však trafil len Bürkiho.

Michal Bakoš

Góly: 34. Adrián Ramos, 41. Shinji Kagawa, 78. Pierre-Emerick Aubameyang – 90+1. Oliver Sorg

Karty:   19. Sokratis (DOR) – 59. Marc-Oliver Kempf (FRE), 84. Pavel Krmaš (FRE), 85. Frantz (FRE), 87. Philipp Zulechner (FRE)

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Papastathopoulos, Subotić, Durm – Kehl, Jojić, Großkreutz, Kagawa, Mchitarjan – Ramos.
    Náhradníci: Langerak – Gyau, S. Bender, Schmelzer, Immobile, Aubameyang, Ginter.

SC Freiburg: Bürki – Sorg, Günter, Krmaš, Kempf – Klaus, Höfler, Schmid, Darida, Schuster – Mehmedi.
    Náhradníci: Mielitz – Torrejón, Mitrović, Mujdža, Frantz, Philipp, Zulechner.

Rozhodca: Dankert – Hacker, Seidel