Lierse – Anderlecht 2:2 (kon.) | Waregem – Waasland-Beveren 1:4 (kon.) | Mechelen – Westerlo 5:2 (kon.)
Cercle Brugge – Charleroi 1:0 (kon.) | Liége – Oostende 3:5 (kon.)
Standard Liége
3:5 (1:0)
KV Oostende
cz Sobota 13.09.2014, 20:30Belgická Jupiler Pro League

Zápas mezi Standardem Lutych a KV Oostende je za námi a domácí v něm podlehli KV Oostende 3:5. Druhý poločas se proměnil ve velkou přestřelku. Začalo to hned ve 48. minutě, kdy se trefil Coulibaly. Tři minuty na to poslal do vedení hosty Siani. V 60. minutě bylo po zásluze Camarga opět srovnáno na 2:2, ale to nebylo zdaleka všechno. V 65. minutě po vlastním gólu šli hosté opět do vedení, které bylo v 71. minutě po trefě Fernanda již dvoubrankové. Mujangi Bia ještě dokázal snížit v 77. minutě na 3:4, ale ve druhé minutě nastavení stvrdil vítězství hostů De Schutter a Oostende tak po divoké a tvrdé přestřelce získává na půdě Lutychu zaslouženě tři body. Ode mě je to dnes všechno, někdy zase na shledanou. (22:30:27)

90+3

90+3
    Mujangi Bia neudržel nervy a v závěru zbytečně fauloval, a i on obdržel žlutou kartu.
    Niels De SCHUTTER - 3:5

90+2
    Oostende právě vstřelilo branku!
    Coussement zatáhl míč po levé straně, ve vápně našel přesně rozběhnutého NIELSE DE SCHUTTERA, který se nemýlil a zvýšil již na 5 – 3 pro hosty!

90+1
    Na řadu přišla dnešní poslední změna, odešel Berrier přišel Coussement

88
    Ruiz opět rozběhl své rychlé nohy, přeběhl z levé strany na pravou, vyšel ale i ze střelného úhlu, a tak jeho zakončení bylo jen symbolické.

88
    Faul Van Damma byl posouzen taktéž na žlutou kartu.

86
    Louis už nestíhal a tak si pomohl skluzem, tedy faulem. Byl potrestán žlutou kartou.

84
    Ruiz vzal vše na sebe, utekl s míčem, hodil si ho na pravačku a zkusil Kawashimu překvapit, ale nepovedlo se.

83
    Máme tu poslední změnu domácích, odešel Trebel a na závěrečné minuty přichází Watt.

80
    Druhá změna u hostů, odešel Coulibaly, kterého nahradil Jonckheere.
    Mujangi BIA - 3:4

77
    Standard právě vstřelil branku!
    Louis rozehrával rohový kop z levé strany, balón z rohu mířil na přední tyč přesně na hlavu GEOFFREYE MUJANGI BIA, který trochu se štěstím snížil na 3:4!

75
    Také hosté poprvé střídají, na místo Jaliho nastoupil Wilmet.

74
    Domácí teď vrhají vše do útoku, zelení jsou však jako skála.
    FERNANDO - 2:4

71
    Lukaku dostal přihrávku do šestnáctky, bojoval o míč, ale přišel o něj, k dorážce se však dostal FERNANDO CANESIN MATOS, který s přehledem skóroval a zvýšil na 4:2 pro hosty!
    Adrien TREBEL - 2:3

65
    Hosté rozehrávali přímý kop, centrovaný balón do šestnáctky byl několikrát hlavičkován, až si ho s velkou smůlou do vlastní síťě srazil ADRIEN TREBEL.

Pavel Škopek

Góly: 26. Louis, 60. Camargo, 77. Bia – 48. Coulibaly, 51. Siani, 65. Trebel (vla.), 71. Fernando, 90+2. Schutter

Karty:   39. Camargo (STA), 64. Teixeira (STA), 86. Louis (STA), 88. Damme (STA), 90+3. Bia (STA) – 39. Schmisser (OOS), 60. Brillant (OOS)

Standard Liége: Kawashima – Van Damme, Ciman, Teixeira, Ono – Mujangi Bia, M'Poku (53. Carcela), Trebel (83. Watt), De Sart (53. Faty) – De Camargo, Louis
    Náhradníci: Faty, Araujo, Thuram, Andrade, Watt, Carcela, Arslanagic

KV Oostende: Ovono – Schmisser, De Schutter, Brillant, Lukaku – Berrier (90+1. Coussement), Jali (75. Wilmet), Fernando – Siani, Coulibaly (80. Jonckheere), Ruiz
    Náhradníci: Hoefkens, Coussement, Jonckheere, Blaževič, Wilmet, Dumesnil, Ruytinx

Rozhodca: Laforge – De Rocker, Conotte