Švajčiarsko U18 – USA U18 4:2 (kon.) | SR 18 – Rusko U18 2:3 (po pr.) | Dánsko U18 – Fínsko U18 1:6 (kon.)
Švédsko U18 – Kanada U18 1:3 (kon.)
JOJ ŠPORT Slovensko U18
2:3 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Rusko U18
Štvrtok 17.04.2014, 15:00 • Imatra Aréna, Fínsko • Majstrovstvá sveta U18

Slovensko napokon obralo Rusov len o jeden bod, keď tí dokázali zvíťaziť až presilovkovým gólom v predĺžení 3:2.
    Zajtra nás v rovnakom čase čaká kľúčový zápas s Nemeckom, ktorý vám opäť sprostredkujeme priamym vstupom z Imatra Arény. Do čítania, priatelia! (17:16:34)

Najlepší hráči zápasu:
    Slovensko – ADAM HÚSKA
    Rusko – Jevgenij Svečnikov.

60:22
    Rusko dalo gól!
    Krátko po začatí sa predĺženie aj končí po víťaznom góle KIRILLA PILIPENKA, ktorý dorazil do siete puk, ktorý predtým po dobrej akcii Húska ešte stačil vyraziť.
    Asistencie: Danil Vovčenko a Nikita Liamkin.

60:01
    Pripomínam, že ešte takmer pol minúty budú Rusi hrať presilovú hru.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Veľkú zásluhu na remíze má brankár Húska, ktorého úspešnosť sa vyšplhala počas zápasu na 94,12 %. V tretej tretine čelil ôsmim strelám, zatiaľčo Slováci vyslali na Truškova len tri.

Rusi záverečnú presilovku nevyužili a v riadnom hracom čase tak so Slovenskom remizovali 2:2. Slováci získali dôležitý prvý bod na majstrovstvách a oprávnene sa z neho tešia. O ďalší bod sa pobijú tímy o malú chvíľu v päťminútovom predĺžení.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:48
    Rusko predvádza dobrú kombináciu, ale chýba streľba.

59:26
    Slovensko sa oslobodzuje vyhodením.

59:02
    Húska betónom vyráža snahu Kameneva.

58:35
    Liamkin od modrej po vhadzovaní namieril vedľa.

58:25
    Rusko si berie oddychový čas. Efektivita v presilovkách núti trénera dať svojim zverencom záverečné pokyny.

58:25
    Slovensko – trest pre hráčsku lavicu – dve minúty za zdržiavanie hry. Trest odsedí Erik Černák.

57:10
    Ďalší ruský vpád do útočného pásma, kde im však už Slováci nedávajú dýchať tak zľahka.

56:10
    Pilipenko dostal prihrávku do jazdy, z ľavého kruhu tvrdo vystrelil. Trafil však len hokejku jedného z brániacich hráčov.

55:18
    Po dlhom čase sa hra prerušuje po ruskom icingu.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 20. Maier (Paločko), 37. Pospíšil – 16. Svečnikov (Nikolišin, Liamkin), 38. Pilipenko (Kamenev, Vovčenko), 61. Pilipenko (Vovčenko, Liamkin)

JOJ ŠPORT Slovensko U18: A. Húska – Maier, E. Černák, M. Moravčík, Ch. Jaroš, L. Romančík, J. Meliško, Má. Grman, Koch – Matej Paločko, M. Sukeľ, J. Milý – Hrušík, M. Halama, K. Ferleťák – K. Pospíšil, R. Bondra, Pe. Valent – Š. Petráš, Klenko, J. Tatár.
    Rusko U18: Truškov – Liamkin, Nazarkin, Slepcov, Šaripzianov, Dervuk, Provorov, Mikulovič, Ščukin – Pilipenko, Vovčenko, Kamenev – I. Nikolišin, Protapovič, Svečnikov – Jazkov, Fazlejev, Korškov – Kraskovský, Dergačiov, Afonasievský.

Rozhodca: Afsons (LAT), Salonen (FIN) – Jensen (DEN), Waldejer (NOR)