Ottawa – Calgary 6:3 (kon.) | Detroit – Tampa Bay 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Chicago 4:1 (kon.)
Edmonton – NY Rangers 0:5 (kon.) | Nashville – Washington 4:3 (1:0 po s.n.)
Pittsburgh Penguins
4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Chicago Blackhawks
cz Pondelok 31.03.2014, 01:40 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

S přáním příjemného pondělního rána se s vámi loučí Petr Dejnožka. (04:13:40)

přesilové hry: 0/2 – 0/1

Duel je u konce, Pittsburgh poráží Chicago 4:1 a znovu si pojišťuje zisk druhé pozice ve své konferenci. Naopak krize Blackhawks se znovu prohlubuje, třetí porážka v řadě již musí s obhájci titulu udělat své.

60:00

58:44
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    S tím již neměl sebemenší potíž kapitán Penguins SIDNEY CROSBY, který od červené čáry trefil prostředek prázdné branky Chicaga a upravil na tříbrankový rozdíl – 4:1! Asistence: Olli Määttä Beau Bennett.

58:31
    Kunitz s Nealem měli šanci rozhodnout, prázdnou branku ale trefit nedokázali.

58:11
    Crawford je na střídačce, hosté to zkouší v šesti!

57:35
    Versteegova střela donutila domácího gólmana k dalšímu zákroku, ani tentokrát se hosté neradovali. Fleury má nakročeno k první hvězdě zápasu.

57:08
    Icing vrací hru do obranné třetiny Chicaga.

56:56
    Deryk Engelland se tvrdě opřel do odraženého puku, Crawford dokázal betony sklapnout k sobě včas.

56:09
    Chicago to jistě ještě nevzdává, příliš času na srovnání dvoubrankového manka však již hostům nezbývá.

55:09
    Tak to je zřejmě definitivní rána do snažení Chicaga! Obrana hostí již poněkolikáté ve třetí třetině propadla, puk si ve středním pásmu vzal SIDNEY CROSBY, který opět táhl protiútok dva na jednoho. Stejně jako před několika minutami kapitán Pittsburghu střílel, nyní však již vymetl pavučinky v Crawfordově brance – 3:1! Asistence: Chris Kunitz.

54:41
    Obrana Penguins zatím pracuje vcelku dobře, Chicago se musí snažit znovu od vlastní branky.

54:02
    Necelých šest minut před koncem je na řadě poslední reklamní přestávka, po níž půjde zápas do finále. Chicago má ve třetí části silný tlak a hlasitě si říká o vyrovnání, před Pittsburghem se skvěle chytajícím Fleurym je ještě spoustu práce.

53:28
    Regin proti třem protihráčům vybojoval puk za brankou a z otočky ho posílal na Mariána Hossu. Ten jeho pas ale ani náhodou nečekal, a tak nedokázal ani zakončit.

52:39
    Marc-Andre Fleury si nyní nadělal trochu starostí s rozehrávkou, nakonec to ale zvládl s přehledem.

52:16
    Crawford drží naděje Chicaga na body! Sidney Crosby postupoval se Stempiakem do protiútoku dva na jednoho, kapitán to nakonec zal na sebe a ani nadvakrát neuspěl!

52:04
    Sharpovi se znovu povedlo dostat puk zpoza branky do brankoviště, tam ale nebyl nikdo v barvách Chicaga, kdo by ho poslal za Fleuryho.

Petr Dejnožka

Góly a asistencie: 10. Neal (Jokinen, Bortuzzo), 11. Stempniak (Niskanen, Kunitz), 56. Crosby (Kunitz), 59. Crosby (Määttä, Bennett) – 32. Brookbank (Sharp, Leddy)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Orpik, Bortuzzo, Scuderi, Niskanen, Despres, Engelland – Stempniak, Crosby, Kunitz – Neal, Jokinen, Bennett – Gibbons, Sutter, Pyatt – Megna, Adams, Glass
    Chicago Blackhawks: Crawford (Rääntä) – Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Brookbank, Leddy – Hossa, Toews, Versteeg – Shaw, Handzuš, Sharp – Carey, Regin, Saad – Smith, Kruger, Bollig

Rozhodca: O´Rourke, Walsh – Barton, Murchison

Diváci: 18655