Lotyšsko – Švajčiarsko 0:1 (kon.) | Česko – Švédsko 2:4 (kon.)
Česko
2:4 (0:2, 2:2, 0:0)
Švédsko
Streda 12.02.2014, 18:00 • Bolšoj Aréna • Olympijské Hry - muži

Ďakujem za pozornosť. Lúči sa s Vami Jakub Mitter, ktorý Vám želá dobrú noc a...zajtra nezabudnite. 13:30 Slovensko – USA. Fandite, verte, držte palce. Budeme pri tom! (20:25:02)

Zaujímavý zápas máme za sebou! Švédsko napokon po bezgólovej tretej tretine vyhráva nad Českom 4:2! V zápase sa okrem Jágra zaskvel perfektne hrajúci Erik Karlsson. Sekundoval mu dobrý výkon jednotky Švédska – Lundqvist. Dve asistencie zaznamenal Ekman-Larsson. Naopak, sklamal výkon Kovářa. Česko po zaspatej prvej polke zápasu a po skóre 0:4 nemalo šancu na výhru. V druhom zápase sa zaskveli Švajčiari možno šťastným gólom 8! sekúnd pred koncom 3. tretiny. 1:0 a tri body do tabuľky. Najlepší hráč zápasu – jednoznačne Erik Karlsson – dva góly, 4 strely a 19 minút na ľade.

60:00

59:40
    Puk v strednom pásme, dnes sa už nič nestane.

59:13
    Rozsíval za bránou s pukom na hokejke.

58:52
    Hjalmarsson rutinérsky vyhodil puk až za Saláka, Švédi sa už nikam neponáhľajú.

58:47
    Výborné buly a strela od Frolíka, opäť Lundqvist.

58:45
    Na druhej strane Frolíkova strela, ktorá mierila doprostred brány.

58:39
    Strela spoza obrancu od Alfredssona, Salák pozorný.

58:20
    Červenka v súboji s Nyquistom. Hrá sa v rohu klziska v pásme Švédov.

57:51
    Lundqvistovi vypadol puk z lapačky. Na druhej strane si takmer vlastný gól strelil Barinka po Bäckströmovej strele. Krušné chvíle, no betón Saláka na mieste.

57:14
    Dvaja českí hokejisti zamotali hlavy štyrom Švédom. Krejčí si potiahol puk medzi nohy, poslal puk na Frolíka a ten z prvej preveril Lundqvista. Henrik je proste pán brankár a ani tento puk neskončil za jeho chrbtom.

56:43
    Česi majú pred sebou posledné minúty a nevyzerá to tak, že by dokázali otočiť, či čo i len vyrovnať.

56:22
    Trošku neistý zákrok švédskeho gólmana, avšak podstatné je to, že je puk vo výstroji.

56:05
    Plekanec strieľanou prihrávkou na teč zavaril pred Lundqvistom. Puk však minul bránu!

55:32
    Lukáš Krajíček strieľal od modrej, no strela nebola vôbec presná, vhadzuje sa v strednom pásme.

55:21
    Predstavte si to, ruskí fanúšikovia skandujú "šajbu".

55:03
    Kombinácia Voráček -Erat zastavená už pred modrou, vyzeralo to ale sľubne.

54:39
    Švédsko už kontroluje hru a nenecháva Čechov vymýšľať akcie.

Ku každému repre dresu SVK 2014 vám pribalíme šál! Dres vám zašleme do 3 dní od uhradenia objednávky. www.fanstore.sk.

Jakub Mitter

Góly a asistencie: 29. Židlický (Eliáš, Z. Michálek), 31. Jágr (Plekanec, Kaberle) – 11. Karlsson (Ekman-Larsson, Steen), 14. Berglund (Ekman-Larsson, Lundqvist), 21. Zetterberg (Landeskog), 25. Karlsson

Česko: Kovář (Salák) – Židlický, Z. Michálek, Kaberle, Rozsíval, Barinka, Krajíček, Šmíd – Červenka, Plekanec, Jágr – Palát, Krejčí, Voráček – Eliáš, Erat, Nedvěd – M. Michálek, Novotný, Frolík, Hemský
    Švédsko: Lundqvist (Enroth) – Jo. Ericsson, Kronwall, Hjalmarsson, Oduya, Ekman-Larsson, Karlsson, Tallinder – Steen, Zetterberg, Landeskog – Bäckström, Eriksson, Sedin – Alfredson, Berglund, Nyquist – Kruger, Silfverberg, Ji. Ericsson, Hagelin

Rozhodca: K. Olenin (RUS), K. Sutherland (CAN) – I. Dedioulia (BLR), G. Devorski (CAN)