Chabarovsk – Petrohrad 1:6 (kon.) | Vladivostok – Jaroslavľ 3:0 (kon.) | Novokuzneck – Čerepovec 1:2 (0:1 po s.n.)
Novosibirsk – A. Mytišči 3:1 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Lev 4:2 (kon.) | Ufa – CSKA Moskva 5:2 (kon.)
Čeljabinsk – HC Slovan 2:1 (kon.) | Kazaň – Jekaterinburg 1:3 (kon.) | Nižnekamsk – Riga 1:2 (po pr.)
Viťaz – Omsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Novgorod – Jugra Chanty-Mansijsk 4:5 (kon.) | D. Moskva – Barys 3:2 (po pr.)
Metallurg Magnitogorsk
4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Lev Praha
Nedeľa 05.01.2014, 12:00KHL

Ani vo štvrtom vzájomnom zápase sa nepodarilo HC Lev Praha poraziť Metallurg Magnitogorsk. V tretej tretine sa gólovo presadili len domáci. Najprv Brent, potom Ibragimov a nakoniec spečatil víťazstvo nad českým tímom Mozjakin gólom do prázdnej brány.
    Snaha sa hosťom nedá uprieť, dvakrát viedli o jeden gól, no žiaľ, vedenie sa im nepodarilo udržať a Magnitogorsk ich v tretej tretine prevalcoval.
    Ďakujem za pozornosť, krásny zvyšok nedele. (14:25:47)

60:00

59:51
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    Víťazstvo domáceho celku je spečatené. Aj SERGEJ MOZJAKIN sa dočkal gólu. Puk poslal cez celé klzisko do opustenej brány, a tak zaistil tri body pre Magnitogorsk.

58:52
    Hostia si vytvorili tlak, pália, kombinujú. Teraz sa pokúšal o prekonanie Košečkina Vrána, žiaľ pre hostí, nepodarilo sa mu to.

58:15
    Ridderwall je dnes pri chuti. Opäť vystrelil na bránu, ale gólman nemal s pukom najmenší problém.

57:51
    HC Lev odvolal brankára a snažia sa o vyrovnanie v šestici.

57:49
    Ševc vypálil nepríjemnú strelu, Košečkin puk radšej pridržal.

56:16
    Ďalší pokus o vyrovnanie vyslal Sekáč, ale Košečkin je pozorný.

55:41
    Metallurg Magnitogorsk sa nejako extrémne dopredu netlačí. Zdá sa akoby sa sústredili len na udržanie svojho vedenia.

53:30
    Hostia sa tlačia dopredu, ale zuby si vždy vylámu na brankárovi domáceho celku.

52:36
    K strele sa dostal Nemec, ale Košečkinova lapačka puk zachytila.

50:40
    Hostia sa tlačia dopredu. Ich chuť po vyrovnaní je badateľná.

48:08
    Tak napokon sa ich tlak vyplatil.
    RIANTA IBGRAGIMOV vyslal od modrej čiary projektil a vymietol pavučinu v pravom hornom rohu Vehanenovej svätyne. Metallurg tak strhol vedenie na svoju stranu. Čo spraví inkasovaný gól s tímom HC Lev Praha? Dokážu vyrovnať alebo ich tento moment zlomí?

46:55
    Vedenie na svoju stranu mohol strhnúť Metallurg, ale Antipin ani na dvakrát nedokázal pretlačiť puk do siete.

44:40
    Domáci sú po vyrovnaní aktívnejší a držia hostí pod tlakom.

42:18
    Zuby na ďalší gól si brúsil dvojgólový strelec Ridderwall, Košečkin ho ale vychytal.

41:34
    Je vyrovnané! Tentokrát stálo šťastie na strane Metallurgu Magnitogorsk. Po nahodení puku TIMA BRENTA pred Vehanena sa puk odrazil len od korčúľ hráča domácich a puk tak skončil za chrbtom brankára.
    Asistencia: Platonov.

40:20
    Domáci si asi v šatni povedali pár slov a k srdcu si ich zobral aj Zaripov. Okamžite po buly sa puk dostal k nemu a vypálil. Trafil však len betóny brankára Vehanena.

40:01

V druhej tretine sme videli dva góly – po jednom na oboch stranách. Metallurgu sa podarilo vyrovnať v 26. minúte zásluhou Kováře, no dlho sa neradovali. Už o minútu neskôr situáciou ako cez kopirák prekonal Riderwall Košečkina a Lev sa opäť ujal vedenia.

40:00

37:13
    Neskutočné čo dovolili obrancovia HC Lev. Timkina si neustrážili a dostal sa do samostatného nájazdu, ale Vehanen svojich spoluhráčov podržal.

36:52
    Aj HC Lev si zahrá presilovú hru. Za hákovanie si posedí na trestnej lavici Antipin. Podarí sa im zvýšiť na 1:3?

36:08
    Hrá sa už 5 na 5. Hostia počas oslabenia dokonca vystrelili na Košečkina, no ten celú situáciu s prehľadom riešil.

34:25
    Metallurg ale nezahral presilovku o dvoch hráčov dobre a Lev sa už bráni vo štvorici.

33:57
    Obrovská šanca pre domácich. Oystrick totiž mieri na trestnú lavicu za to, že vyhodil puk mimo hracej plochy, takže sa bude hrať 5 na 3.

32:33
    Jaakola hákoval, takže domáci majú šancu na vyrovnanie. Podarí sa im využiť početnú výhodu?

32:20
    Metallurg sa tlačí dopredu a snaží sa o vyrovnanie. Všetky pokusy zatiaľ končia len u brankára.

26:27
    Lev Praha dala gól!
    A ako som napísala, tak sa aj stalo. HC Lev Praha využíva presilovú hru a opäť sa dostáva do vedenia. Aj teraz sa presadil CALLE RIDDERWALL. Zbavil sa obrancu a opäť bekhendom prekonal Košečkina. Bez asistencie.

26:09
    Ďalšie vylúčenie. Dve minúty bude zahrievať trestnú lavicu Timkin za faul lakťom. HC Lev má možnosť dostať sa opäť do vedenia.

25:38
    A je vyrovnané. Domáci síce nevyužili trojminútovú presilovku, ale krátko po jej skončení skórovali. Autorom gólu je JAN KOVÁŘ,ktorému priamo na hokejku nahral Mozjakin. Na tento teč Vehanen nodočiahol.
    Asistencia: Mozjakin

22:57
    Na Vehanenovi si vylámali zuby už viacerí, naposledy to bol Lee.

20:53
    Lev hral v početnej prevahe, ale nejako vážne Košečkina neohrozili. Ku koncu stieľal Azevedo, ale brankára svojím pokusom neprekvapil.

20:01

Po prvej tretine vedie HC Lev nad domácim celkom 1:0, keď sa v 15.minúte presadil Ridewall. Brankár Košečkin nemal proti jeho blafáku najmenšiu šancu.
    Šance sa však rodili na oboch stranách.
    Okrem streleckých pokusov sme videli aj dosť vylúčení na oboch stranách a menšiu strkanicu ku koncu prvej tretiny.

20:00

19:40
    Za menšiu potýčku dostali tresty Kazionov. ktorý dostal 2 minúty za hrubosť. Gragnani dostal 5 minút + DKZ za pichnutie hokejkou.

18:57
    A ďalšia šanca pre Levov. Birjukov totiž podrazil súpera a dostáva dve minúty.

18:20
    Ďalšia zo šancí domácich. Puk z hokejky Leeho skončila len u brankára.

17:40
    Domáci nezostali z gólu zaskočení príliš dlho. K strele sa dostal Platonov , ale bol v nie práve ideálnej pozícii, a tak brankár nemal až tak veľa práce s týmto pokusom.

16:27
    Po chybe Novotného sa k puku dostal Mozjakin a ten sa rútil sám na brankára Vehanena. Novotný sa však rýchlo vrátil a stihol svoju chybu odčiniť skôr než sa Mozjakin mohol presadiť.

14:29
    A máme tu prvý gól. Do útočnej tretiny sa dostal CALLE RIDDERWALL a bekhendom prekonal Košečkina.
    Asistencie: Gragnani, Vrána.

13:42
    Počas presilovky domáci párkrát vystrelili na Vehanena, ten však za seba nepustil ani jednu zo striel.

12:56
    Lev vyhadzuje cez všetky čiary, už sa bránia vo štvorici.

12:01
    HC Lev pokúša šťastie. Azevedo totiž fauloval, a tak bude Lev chvíľu hrať len v trojici.

11:58
    Neskotočné! Puk sa už takmer dostal do brány hostí. Čo tomu chýbalo? Nejaký ten centimeter a domáci by už oslavovali. Nanešťastie pre nich je stav stále nerozhodný 0:0.

10:59
    Hostia sa doteraz celkom slušne bránili, ale teraz sa už domáci usadili v útočnej tretine. Po kombinácii sa medzi kruhy dostal Antipin, ale gól ani teraz nepadol.

10:10
    A máme tu ďalšie vylúčenie na strane hostí. Tentokrát si pôjde sadnúť na trestnú lavicu Oystrick. Trest dostal za podrazenie.

9:00
    K strele sa dostal aj Osala, no Vehanen všetko s prehľadom rieši.

7:56
    Po skvelej prihrávke na Klepiša sa hostia ocitli v sľubnej príležitosti, ale po strele českého hráča puk trafil len brankárove betóny.

7:44
    Lev sa síce už dostal do útočného pásma, no puk nakoniec skončil mimo hracej plochy.

7:00
    Snaha o založenie útoku či vyvezenie puku je zo strany HC Lev márna.

5:30
    Hrá sa už v plnom počte, ale domáci dostalo hostí pod tlak.

4:07
    Vzhľadom na to, že Lev je slabý v oslabení, tak teraz bráni veľmi dobre. Po jednej zo striel musel zasahovať Vehanen, ale nemal so strelou veľa problémov.

3:20
    Začína sa skrátená presilová hra domácich. Od modrej čiary pálil Zaripov, ktorý naskočil na ľad z trestnej lavice, ale trafil len jedného z brániacich hráčov.

2:51
    A máme tu vylúčenie aj na druhej strane Ullström dostáve menší trest za nedovolené bránenie.

2:39
    Hostia vážnejšie neohrozujú bránu domáceho celku počas presilovej hry. Teraz skončil v lapačke Košečkina.

1:20
    A hneď tu máme prvé vylúčenie v zápase. Za sekanie mieri na trestnú lavicu Zaripov.

00:46
    Lev síce hrozil svojím prvým útokom, ale ten sa nedostal ani k vážnejšiemu ohrozeniu brány súper,no na druhej strane hrozil Zaripov, ale svoj pokus ne gól nepremenil.

00:01

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Birjukov, Antipin, Tereščenko, Lee, Malenkich, Ibragimov, Chabarov – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Pare, Kazionov, Timkin – Brent, Platonov, Potechin – Šenfeld, Osala, Malinovkskij, Kamenev.

HC LEV Praha: Vehanen (Engren) – Ševc, Mäenpää, Nemec, Oystrick, Gragnani, Jaakola, Mikuš – Ullström, Novotný, Azevedo – Thörnberg, Zackrisson, Sekáč – Klepiš, Vrána, Ridderwall – Řepík, Cingel, Birner, Matai.

Rozhodca: Buturlin, Gusev – Gorodenko, Tomilov.

Vitajte pri ďalšom z našich prenosov z KHL. Dnes sa na ľade pobijú o tri body Metallurg Magnitogorsk a HC Lev Praha.

Metallurg Magnitogorsk je momentálne na 3. priečke východnej konferencie. V doterajších 40 zápasoch nazbierali 78 bodov.

HC Lev Praha momentálne okupuje 6. priečku tabuľky západnej konferencie. Lev odohral 39 zápasov a na konte má 69 bodov. Len jeden bodík ich delí od piatej pozície.

Čo sa týka doterajšej formy, tak je na tom Mettalurg o niečo lepšie. V posledných šiestich zápasoch domáci zakopli len raz, keď podľahli Lokomotivu Jaroslavľ (29.12.) vonku 1:3, ale zápasy so Severstal Čerepovec, Spartakom Moskva, Antlant Mytišči aj SKA Petrohrad vyhrali.

HC Lev Praha zakopol v posledných šiestich zápasoch dvakrát – najskôr Lokomotiv Jaroslavľ (6.12.) doma 0:1 po predĺžení a potom Atlant Mytišči (8.12.) doma 1:3, ale odvtedy sa vezú na víťaznej vlne. Postupne porazili CSKA Moskva, HC Slovan Bratislava (tých rozstrieľali až 7:0), Dinamo Riga aj Traktor Čeľjabinsk.

Vo vzájomnom meraní síl sa tieto dva tímy stretli trikrát. Vo všetkých troch zápasoch vyhral Mettalurg Magnitogorsk. Najskôr 6:1, potom 5:2 a v poslednom meraní síl domáci vyhrali 4:3.

Či aj dnes Lev Praha prehrá alebo sa im konečne podarí vyhrať na Metallurgom, to zistíte v našom prenose od 12:00.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.

Petra Beblavá

Góly a asistencie: 26. Kovář (Mozjakijn), 42. Brent (Platonov), 49. Ibragimov, 60. Mozjakin – 15. Riderwall (Gragnani, Vrána), 27. Riderwall

Lev Praha: Vehanen (Engren) – Ševc, Mäenpää, Nemec, Oystrick, Gragnani, Jaakola, Mikuš – Ullström, Novotný, Azevedo – Thörnberg, Zackrisson, Sekáč – Klepiš, Vrána, Ridderwall – Řepík, Cingel, Birner, Matai.

Rozhodca: Buturlin, Gusev – Gorodenko, Tomilov