Chabarovsk – Viťaz 4:2 (kon.) | Vladivostok – D. Moskva 3:4 (kon.) | Novokuzneck – Novgorod 1:4 (kon.)
Novosibirsk – Kazaň 0:2 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Záhreb 4:0 (kon.) | Ufa – Doneck 2:3 (0:2 po s.n.)
Čeljabinsk – S.Moskva 3:2 (kon.) | CSKA Moskva – Jekaterinburg 2:1 (kon.) | Nižnekamsk – Dinamo Minsk 5:2 (kon.)
Riga – Jugra Chanty-Mansijsk 4:3 (po pr.) | Lev – Omsk 3:2 (2:1 po s.n.) | HC Slovan – Barys 2:6 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
KHL Medveščak Záhreb
Nedeľa 17.11.2013, 12:00 • Arena Metallurg • KHL

Metallurg v tretej tretine prepol na vyšší prevodový stupeň, pridal dva góly a jasne zdolal svojho súpera. Magnitogorsk tak vyhral tretí zápas za sebou. (14:14:26)

60:00

59:33
    Hostia v plnom počte.

59:10
    Domáci tlačia svojho súpera.

58:30
    Kovář našiel krížnou prihrávkou Zaripova, no toho vychytal Dekanich.

57:33
    Vylúčenie Medveščak. 2 minúty Švarný.

57:21
    Birjukov nahodil na brankára Záhrebu. Domáci sa udržali v útočnom pásme.

56:23
    Gulaš vyskúšal Dekanicha, po ňom mohol skórovať Kovář.

55:20
    Hostia boli dve tretiny vyrovnaným súperom, no teraz nestačia na rozbehnutých domácich hráčov.

54:45
    Nepresná rozohrávka Magnitky znamená zakázané uvoľnenie.

53:56
    Košečkin si poradil aj s nepríjemným tečom Vesceho.

53:35
    Medveščak skúsil zaútočiť z brejku, ale Linglet netrafil bránu.

52:43
    Aj v hre 5 na 5 sa zdá, že Metallurg hrá presilovú hru.

51:54
    Lee to skúšal od modrej, ale strela mu nesadla.

51:00
    Domáci jasne dominujú v tejto tretine. Medveščak sa nevie udržať v útoku a ohroziť Košečkina.

50:14
    Magnitogorsk sa pripravil o pásmo.

49:30
    Nepresnosti v strednom pásme. Ani jednému tímu nevyšiel prechod do útoku.

48:12
    Potechin švihom prestrelil bránu.

47:40
    Medveščak stále bojuje aspoň o čestný úspech, no Košečkin je dnes vo veľkej pohode.

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 1. Lee (Kazionov), 40. Kovář (Antipin, Birjukov), 41. Mozjakin (Kovář), 47. Mozjakin (Kovář, Zaripov)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin – Antipin, Birjukov, Lee, Tereščenko, Malenkich, Chabarov, Metljuk, Ibragimov – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Šenfeld, Kazionov, Gulaš – Timkin, Kosov, Potechin – Platonov, Malinovskij, Grigorenko
    KHL Medveščak Záhreb: Dekanich – Martinovič, Carle, Popovic, Katic, Švarný, Foster – Thomas, Cheechoo, Murley – Linglet, Vesce, Ellison – Walker, Murray, Bjorkstrand – Glumac, Ryan, Kane

Rozhodca: Belov, Oskirko – Koršak, Černyšjov