HK Slavia STU – Paneuropa Kings 6:5 (kon.) | UK Kings Prague – Gladiators 8:1 (kon.)
HK Slavia STU Bratislava
6:5 (2:1, 1:3, 3:1)
Paneuropa Kings Bratislava
Pondelok 11.11.2013, 17:00 • Zimný štadión Vladimíra Dzurillu Bratislava • European University Hockey League

Skončilo nám úvodné predstavenie EUHL na bratislavskom ľade. Paneurópska VŠ Kings Bratislava mala zápas dobre rozohratý, nezvládla však záverečnú časť hry a STU pri dvojnásobnej presilovej hre trestala a stav vyrovanala. Kings útočili, chceli rozhodnúť, no zabudli na zadné dvierka a dnes výborný Marián Bystričan v rýchlej akcii rozhodol o dnešnom víťazovi zápasu. Je dobojované, body do tabuľky si zapíše STU Bratislava. Pekný večer všetkým želá Vladimír Korduliak. (19:27:32)

60:00

59:45
    Galko dostal dve minúty za nedovolené bránenie.

59:19
    Lištiak dostal trest dve minúty za hrubosť a päť minút za napadnutie hlavy a krku, Michal Simon dve minúty za hrubosť a päť minút za napadnutie hlavy a krku. Ivanyi dostal dve minúty za napadnutie.

59:19
    Množstvo osobných súbojov vyústilo v hormadnú bitku, budeme vylučovať.

58:59
    Bzinák vykorčuľoval z bránky na striedačku, power – play Kings.

58:35
    Bystričan poslal puk spoza bránky pred bránkovisko na palicu Porubského, Dušan Porubský však posiela puk mimo priestor bránky.

58:00
    Do konca tretej tretiny zostávajú dve minúty, výzva pre Kings, ktorí makajú....

57:19
    Kings už vsadil všetko na ofenzívu, podarí sa im vyrovnať? Alebo vyjde STU ešte nejkaký ten brejk?

57:05
    STU Bratislava dala gól!
    Rýchly brejk STU končí krásnym gólom v bránke Bzináka, ktorý dosiahol dnes výborný MARIÁN BYSTRIČAN. Asistencia: Radko Langfelder.

56:47
    Ťažký puk dostal na pravú stranu bránkoviska Jankovský, nezakončil, puk končí na ochrannom skle.

56:04
    Chybná rozohrávka Kings, zakázané uvoľnenie, vrátime sa pred Bzináka.

55:59
    Puk na hokejkách hráčov Kings, avšak hrajú s ním za vlastnou bránkou.

55:16
    S pukom pred Snopka sa snažil predrať Marušiak, nepodarilo sa, obrana STU ho odzbrojila.

54:48
    Oddychový čas hostí, aj tréner hostí si berie time – out.

54:48
    Je vyrovnané, k streľbe napriahol RICHARD HAJDUK a nedal Bzinákovi žiadnu šancu. Asistencia: Marián Bystričan.

54:01
    Krásny gól od modrej v podaní MICHALA GALKA, ktorému ideálne po modrej prihral Radko Langfelder. Galko prestrelil Bzináka v bránke. Asistencie: Radko Langfelder a Marián Bystričan.

53:51
    Oddychový čas domácich, urobí STU niečo s dvojgólovým vedením Kings? Majú obrovskú šancu v podobe dvojnásobnej presilovej hry.

53:51
    Za seknutie dostáva dve minúty Jankovský, presilovka piatich proti trom pre STU.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 12. Kanda (Bystričan, Galko), 14. Goga (Hajduk), 30. Bystričan (Kanda), 55. Galko (Langfelder, Bystričan), 55. Hajduk (Bystričan), 58. Bystričan (Langfelder) – 5. Klein (Marušiak, Szabó), 29. Szabó (Vojsovič), 32. Marušiak (Vojsovič, Szabó), 38. Marušiak (Szabó, Vojsovič), 49. Jankovský (Bobocký, Ósko)

HK Slavia STU Bratislava: Snopek (Poništ) – Rendek, Langfelder, Brix, Galko (C), Štefánik, Ruman, Palko, Kučera – Hajduk, Goga (A), Lištiak – Kanda, Bystričan, Paukovček – Jakubička, Porubský (A), Klima – Franko, Dvorštiak, Minárik
    Paneuropa Kings Bratislava: Bzinák (Lajo) – Vojsovič (A), Kubic, Kovalčík (C), Nemel, Kuták, Ósko, Ivanyi, Michal Simon – Szabó, Marušiak, Klein – Achberger, Bobocký (A), Jankovský – Slovík, Kalina, Fabo – Zvara, Marek Simon, Havelka

Rozhodca: Orolín – Stanzel, Zelený