HK Slavia STU – Paneuropa Kings 6:5 (kon.) | UK Kings Prague – Gladiators 8:1 (kon.)
HK Slavia STU Bratislava
6:5 (2:1, 1:3, 3:1)
Paneuropa Kings Bratislava
Pondelok 11.11.2013, 17:00 • Zimný štadión Vladimíra Dzurillu Bratislava • European University Hockey League

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

V novembri roku 2013 odštartoval v Európe fantastický projekt s názvom Európska Univerzitná Hokejová LigaEUHL. V tejto súťaži dostanú priestor po zámorskom vzore jednotliví hráči zvyšujúci si svoje vzdelanie na Univerzitách. Samotná liga je rozdelená na štyri skupiny:

Sever – zastúpenie z krajín Švédsko, Fínsko, Nórsko a Dánsko
    Východ – zastúpenie z krajín Rakúsko, Česká republika, Slovensko a Maďarsko
    Západ – zastúpenie z krajín Francúzsko, Nemecko, Belgicko a Holandsko
    Juh – zastúpenie z krajín Švajčiarsko, Rakúsko, Nemecko a Slovinsko

Vo východnej skupine má zastúpenie aj Slovenská republika, ktorá do tohto projektu vysiela tímy z týchto univerzít:

Totonka Vienna – Viedenská Univerzita

V bratislavskom Ružinove v pondelok o 17:00 nastúpia na zápas STU vs. Paneuropa Kings. Priaznivcom hokeja a širokej hokejovej verejnosti v pondelok podvečer zo zimného štadióna Vladimíra Dzurillu krátkymi písaným vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ihrisku.

Príjemný podvečer priaznivcom hokeja, dnes sa v Bratislave predstavia v rámci EUHL na Slovensku v derby zápase hráči STU Bratislava vs. Paneurópska VŠ Bratislava. V projekte pre túto sezónu sú zapojené ešte ďalšie tri mužstvá, CityU Trenčín, UTB Zlín a UK Praha.

00:01

00:27
    Od úvodu zápasu hrajú hráči STU v pásme hostí, zatiaľ sme strelu na bránku nevideli.

01:25
    Bystričan vybojoval puk v strednom pásme, posunul do vlastného pásma a STU vyráža vpred.

02:06
    Galko v dobrom obrannom zákroku odzbrojil za bránkou Achbergera, puk na hokejkách STU.

02:12
    Zakázané uvoľnenie STU, vrátime sa späť do pásma domácich.

02:49
    Fabo v prvej šanci zápasu, z pravej strany nakorčuľoval na gólmana, Snopek jeho puk vyráža do rohu klziska, STU ho berie pod svoju kontrolu.

03:40
    Hostia v tejto fáze prevzali aktivitu na hracej ploche, s pukom sú však vo vlastnom pásme.

04:05
    PEVŠ Bratislava dala gól!
    Krásna akcia hráčov Kings, do prečíslenia sa dostali Marušiak a Klein, Marek Marušiak našiel prihrávkou cez obrancu na druhej strane MÁRIA KLEINA, ktorý nedal Snopkovi žiadnu šancu. Asistencie: Marek Marušiak a Patrik Szabó.

04:49
    Snopek si na svoje konto pripísal ďalší úspešný zákrok, Kings získali pásmo.

05:27
    Slovík vystrelil z ťažkého uhla, Snopek dobre vykryl svoju pravú stranu a puk vyráža späť do hry, vpred pôjde STU.

05:55
    Aktivita na strane hostí, STU sa nevie s pukom dostať cez útočnú modrú a založiť kombinančnú akciu.

07:05
    Hajduk s Lištiakom potiahli puk do pásma, STU na chvíľku pritlačila hostí v pásme.

07:25
    Menšia skrumáž pred Bzinákom gólom nekončí, Kings budú brejkovať.

07:32
    Szabó nakorčuľoval s pukom do pásma, spoza ľavého kruhu vystrelil, minul Snopkovu bránku.

08:38
    Achberger sa snažil presekať spred bránkoviska puk za Snopkov chrbát, Snopek ho však vychytal a STU vyváža puk von zo svojho pásma.

09:31
    Jakubička sa blysol strelou z pravého kruhu, aj on minul Bzinákovu bránku.

10:13
    Dve minúty za hrubosť vyfasoval Fabo, STU bude hrať prvú presilovú hru v zápase.

10:39
    Bobocký dobre zabojoval v strednom pásme, hráči STU sa nevedia dostať do pásma hostí.

11:12
    Ani teraz sa to nepodarilo, Kings vyhadzujú puk až do pásma k Snopkovi.

11:26
    Strelu konečne poslali domáci do priestoru bránky, Bzinák šiel do pokľaku a puk bezpečne chytil.

11:46
    STU Bratislava dala gól!
    Krásna kombinácia STU, Bzinák prekonaný po strele spred bránkoviska od MAREKA KANDU, ktorý zúžitkoval ideálnu prihrávku od Mariána Bystričana. Asistencie: Marián Bystričan a Michal Galko.

12:28
    STU využila svoju prvú presilovú hru a máme tak stav vyrovnaný, akú odpoveď nájdu Kings?

13:19
    STU po strelenom góle ožila, ďalšiu peknú strelu spoza ľavého kruhu zlikvidoval gólman Bzinák.

13:29
    BORIS GOGA zúžitkoval prihrávku Richarda Hajduka a nedal Bzinákovi žiadnu šancu. STU sa ujíma rýchlym gólom vedenia. Asistencia: Richard Hajduk.

14:12
    Teraz sú to hosťujúci Kings, ktorí ťahajú za kratší koniec, na modrú dostal prihrávku spoza bránky Kalina, vystrelil, obrana domácich puk zblokovala.

15:32
    STU prervzala aktivitu, po slabšom úvode má teraz hru pod kontrolou a Kings do šanci nepúšťa.

16:19
    Pekná akcia v podaní Kleina, ktorý sa z pravej strany rútil na Snopka, vystrelil, gólman puk zráža do ruhu klziska.

16:58
    Kings teraz dostali STU pod tlak, chcelo by to vypracovať si šancu a premeniť ju.

17:27
    Goga z medikružia krásne vystrelil, Bzinák jeho puk vyráža späť do hry!

18:51
    Strelou spoza ľavého kruhu preveril Bzinákovu pozornosť Bystričan, gólman hostí puk kryje vo svojej rukavici.

19:29
    Michal Simon potiahol puk do pásma, prešiel s ním poza bránku STU, nič však nevymyslel a domáci vyvážajú puk von z pásma.

20:00

V prvej tretine sme videli nástup do zápasu v podaní hráčov Paneurópska VŠ Kings, ktorí moc priestoru domácim nedávali a ujali sa rýchlo vedenia. Kým sa STU rozohrala, chvíľku to trvalo. Prišlo prvé vylúčenie v zápase a domáci STU svoju presilovku využili. Kým sa stihli Kings spamätať, mali tam aj druhý gól. Do konca tretiny potom STU držala taktovku vo svojich rukách a Kings sa už nepodarilo prekonať Snopka v bránke STU. Uvidíme, čo nám hráči predvedú v druhej časti hry.

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:53.

20:01

20:13
    Bobocký nakorčuľoval s pukom do pásma, vystrelil, obranca STU posiela puk na ochrannú sieť.

20:25
    Hajduk krásne poslal diagonálnou prihrávkou puk do pásma, našiel na ľavom kruhu korčuľujucého Gogu, ktorý pohotovo vystrelil, Bzinák poslal puk do rohu klziska.

21:32
    Obrovská šanca Mareka Simona, stál pred bránkoviskom, dostal puk na hokejku, Snopek šiel na ľad a Simon ho nedokázal prehodiť.

22:10
    STU na chvíľku zatlačil Kings v pásme, strelu na bránku sme však teraz nevideli.

22:38
    Rendek vystrelil od modrej, puk zastavili brániaci hráči, Bzinák bol nateraz bez práce.

23:27
    Obraz hry oproti úvodu v prvej tretine presne opačný, teraz sa Kings nevie dostať s pukom cez útočnú modrú, dlho sme hrali na polovici ihriska Kings.

24:30
    Szabó dostal puk na modrú, neprihral kolegovi v prečíslení dvoch na jedna, vystrelil, Snopek najskôr puk vyráža, po dohrávanej akcii Kings sa tesne pred bránkoviskom dostal znovu Szabó dokonca do dvojnásobného zakončenia. Snopek kráľom svojej klietky zmenu skóre nepripustil.

25:30
    Kings nám v tejto fáze hry ožili, prevzali aktiviu, podarí sa im vyrovnať?

26:00
    Snopek vyráža ďalšiu peknú strelu, ktorú z ľavého kruhu príklepom poslal Fabo, Kings pri chuti.

26:08
    Zakázané uvoľnenie STU, vhadzovať budeme pred Snopkom.

26:55
    Michal Simon sa dostal k zakončeniu, jeho puk bol tečovaný obrancom STU a míňa Snopkovu bránku.

27:06
    Ďalšie zakázané uvoľnenie STU, vrátime sa pred Snopka.

27:16
    Za hákovanie dostal dve minúty Dvorštiak, presilovku si zahrá Paneurópska VŠ Kings.

27:23
    Kings vyhrali buly, držia puk v pásme STU, strelu na bránku však zatiaľ nevyslali.

27:53
    Od modrej krásne vystrelil Vojšovič, Snopkovi puk z lapačky vypadol, akciu za bránkou STU dohráva Kings.

28:42
    Akcia hostí končí gólom, najskôr puk na medzikružie dostal Vojsovič, vystrelil a prestrelil bránku, k puku sa dostal PATRIK SZABÓ a nedal Snopkovi šancu. Asistencia: Richard Vojsovič.

29:07
    STU našla na výzvu rýchlu odpoveď, hneď z nasledujúceho útoku premieňa svoju šancu MARIÁN BYSTRIČAN, ktorý zúžitkoval prihrávku Mareka Kandu. Asistencia: Marek Kanda.

30:10
    STU opäť odskakuje hosťom o gól, do konca zápasu ešte ďaleko, nájdu Kings odpoveď na pozvánku STU?

30:52
    Chyba pri striedaní domácich, trest dostáva hráčska lavica STU, trest odsedí Štefánik. Presilovka Kings.

31:17
    Kings zamkli po vyhranom buly STU v pásme a vyrovnávajú. Autorom gólu MAREK MARUŠIAK, ktorý puk usmernil do bránky STU po prihrávke Richarda Vojsoviča. Asistencie: Richard Vojsovič a Patri Szabó.

32:32
    Opäť začíname od začiatku, vidíme dravý hokej vo svižnom tempe, obom mužstvám ide o veľa, kto sa bude napokon radovať z víťazstva?

33:15
    Z medzikružia krásne vystrelil Ósko, Snopek jeho strelu vyráža a puk posiela na pravú stranu k mantinelu.

33:40
    Zakázané uvoľnenie STU, hra sa vráti pred gólmana Snopka.

34:22
    Michal Simon vystrelil od modrej, Snopek puk pravým betónom vyráža, Slovík sa už k dorážke nedostal, puk v rohu klziska.

34:51
    Ofsajd Kings, vhadzovať budeme v strednom pásme.

35:12
    Za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou dostáva dve minúty Mário Klein, presilovú hru bude hrať STU.

35:18
    Jankovský vyhral buly a potiahol puk do pásma, tam však oň prišiel, vpred pôjdu hráči STU.

35:55
    Kings vyhodili puk z pásma von, STU pôjde ale rýchlo späť do útočného pásma.

36:22
    STU má puk pod kontrolou, no vo svojom pásme, túto presilovku nehrá veru dobre.

36:50
    Kings opäť puk vyhadzujú až ku gólmanovi Snopkovi, zrejme je po presilovke.

37:09
    Ešte sme videli akciu STU, Bzinák puk vychytal a zmenu skóre teraz nepripustil.

37:12
    Hostia v plnom počte, STU svoju presilovku nevyužila.

37:30
    Opäť puk v moci Bzináka, STU dohrávala svoju akciu v pásme, vsietiť sa im však nepodarilo.

37:56
    Rýchla akcia Kings a puk končí za Snopkovym chrbtom, keď svoju šancu dokázal premeniť MAREK MARUŠIAK. Asistencie: Patrik Szabó a Richard Vojsovič.

38:23
    STU zabudla na svoje zadné dvierka, čo dokázali hráči Kings využiť a ujímajú sa vedenia, ako sa s tým STU vysporiada?

38:49
    STU z hĺbky svojho pásma zakladá ďalší svoj útok, uvidíme gól ešte v tejto časti hry?

39:04
    Zakázané uvoľnenie Kings, hra sa vráti pred Bzináka.

39:20
    Kings na chvíľku hral v pásme STU, strelu na bránku sme však nevideli.

39:42
    Fabo sa snažil usmerniť puk za Snopkov chrbát, gólman ho vychytal, puk vyrazil a spoza bránky naň už nedosiahol ani Slovík, STU berie puk pod kontrolu.

40:00

Skončila nám druhá tretina dnešného duelu, od jej úvodu mala taktovku vo svojich rukách STU, videli sme zrkadlový obraz prvej tretiny. No boli to hostia, ktorý najskôr vyrovnali, aby vzápäti inkasovali. Od tej chvíle prevzali aktivitu na svoje palice a STU do vážnejších šancí nepúšťali, ba naopak, dvakrát rozvlnili sieť za chrbtom dobrého Snopka a odskočili tak STU o jeden gól. Ako to dopadne? Počkáme si na záverečnú časť duelu.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:44.

40:01

40:24
    Ofsajd hostí, čiarový si to všimol, zapískal a zastavil ich akciu, vhadzujeme v strednom pásme.

40:57
    Paukovček hľadal na modrej Kandu, nepodarilo sa, puk na hokejkách hráčov Kings.

41:37
    STU na chvíľku zatlačila Kings v pásme, strelu na Bzináka sme zatiaľ nevideli.

42:24
    Na modrú dostal puk Marušiak, nakorčuľoval vpred, spoza pravého kruhu vystrelil, Snopek jeho puk vyráža, dobrá šanca Kings.

42:49
    Rýchla akcia STU končí zakázaným uvoľnením Kings. Vrátime sa pred Bzináka.

42:58
    Ďalšie vyhodenie puku, opäť zakázané uvoľnenie Kings. Vhadzujeme po pravici Bzináka.

43:26
    Na modrú dostal puk Jankovský, vystrelil, po jeho strele končí puk nad ochranným sklom na tribúne.

43:48
    Podrazenie a dve minúty pre Tomáša Kučeru, presilovku si zahrá Paneurópska VŠ Kings.

44:15
    Kings zatiaľ nedokázali zamknúť STU v pásme, STU výborne napadá ich rozohrávku pred Bzinákom.

44:50
    Až teraz sa to podarilo, no strelu na bránku sme nevideli, Kings hrá s časom.

45:36
    Kings nehrá presilovku dobre, puk v ich pásme, STU zrejme toto už ubráni.

45:48
    Domáci v plnom počte, STU svoju oslabovku poľahky ubránila.

46:47
    Hra sa nám prelieva zo strany na stranu, strely do priestoru bránky nevidíme. Ubieha nám akurát tak čas.

47:07
    Za hrubosť vylúčení na strane domácich Rastislav Paukovček, za hostí Adam Kubic. Hráme štyria proti štyrom.

47:35
    Hra o jedného hráča menej zatiaľ vyhovuje hosťom, podarí sa im odskočiť o dva góly?

47:51
    Za napadnutie vylúčený hráč STU Marián Bystričan. Kings hrá presilovku štyroch proti trom.

48:32
    Chyba v strednom pásme Kings, do brejku sa dostal Andrej Štefánik, Bzinák šiel na ľad a Andrej ho nedokázal prehodiť, obrovská šanca STU zostáva nevyužitá.

49:00
    BORIS JANKOVSKÝ z ľavého kruhu švihom prehodil Snopka v bránke, Kings využíva presilovku o jedného hráča. Asistencie: Miroslav Bobocký a Ivan Ósko.

49:07
    Obe mužstvá s plným počtom hráčov.

50:35
    Lištiak z ľavej strany pekne vystrelil, bol z ťažkého uhla, Bzinák jeho puk ukryl do svojej lapačky.

51:10
    Kings sa moc ponáhľali s pukom do pásma, ofsajd, vhadzujeme v strednom pásme.

51:41
    STU aspoň na chvíľku dostala puk do stredného pásma, hrali sme chvíľku v ich pásme, bez strely na bránku.

52:16
    V rohu klziska zostal ležať na ľade Marko Brix, už odkurčuľoval na striedačku, snáď to nič vážne nebude.

53:02
    Strelu, ktorú vyslal na Bzináka Richard Hajduk obrana Kings posiela na ochrannú sieť, STU má pásmo.

53:11
    Kings sa opäť snažili o brejk, opäť im čiarový puk berie, ofsajd.

53:29
    Kanda vystrelil v prečíslení, bol však faulovaný, Marušiak sa už k dorážke nedostal, pekná akcia STU.

53:29
    Kuták dostal dve minúty za hákovanie, ak chce STU s výsledkom ešte niečo urobiť, nech sa páči.

53:51
    Za seknutie dostáva dve minúty Jankovský, presilovka piatich proti trom pre STU.

53:51
    Oddychový čas domácich, urobí STU niečo s dvojgólovým vedením Kings? Majú obrovskú šancu v podobe dvojnásobnej presilovej hry.

54:01
    Krásny gól od modrej v podaní MICHALA GALKA, ktorému ideálne po modrej prihral Radko Langfelder. Galko prestrelil Bzináka v bránke. Asistencie: Radko Langfelder a Marián Bystričan.

54:48
    Je vyrovnané, k streľbe napriahol RICHARD HAJDUK a nedal Bzinákovi žiadnu šancu. Asistencia: Marián Bystričan.

54:48
    Oddychový čas hostí, aj tréner hostí si berie time – out.

55:16
    S pukom pred Snopka sa snažil predrať Marušiak, nepodarilo sa, obrana STU ho odzbrojila.

55:59
    Puk na hokejkách hráčov Kings, avšak hrajú s ním za vlastnou bránkou.

56:04
    Chybná rozohrávka Kings, zakázané uvoľnenie, vrátime sa pred Bzináka.

56:47
    Ťažký puk dostal na pravú stranu bránkoviska Jankovský, nezakončil, puk končí na ochrannom skle.

57:05
    Rýchly brejk STU končí krásnym gólom v bránke Bzináka, ktorý dosiahol dnes výborný MARIÁN BYSTRIČAN. Asistencia: Radko Langfelder.

57:19
    Kings už vsadil všetko na ofenzívu, podarí sa im vyrovnať? Alebo vyjde STU ešte nejkaký ten brejk?

58:00
    Do konca tretej tretiny zostávajú dve minúty, výzva pre Kings, ktorí makajú....

58:35
    Bystričan poslal puk spoza bránky pred bránkovisko na palicu Porubského, Dušan Porubský však posiela puk mimo priestor bránky.

58:59
    Bzinák vykorčuľoval z bránky na striedačku, power – play Kings.

59:19
    Množstvo osobných súbojov vyústilo v hormadnú bitku, budeme vylučovať.

59:19
    Lištiak dostal trest dve minúty za hrubosť a päť minút za napadnutie hlavy a krku, Michal Simon dve minúty za hrubosť a päť minút za napadnutie hlavy a krku. Ivanyi dostal dve minúty za napadnutie.

59:45
    Galko dostal dve minúty za nedovolené bránenie.

60:00

Skončilo nám úvodné predstavenie EUHL na bratislavskom ľade. Paneurópska VŠ Kings Bratislava mala zápas dobre rozohratý, nezvládla však záverečnú časť hry a STU pri dvojnásobnej presilovej hre trestala a stav vyrovanala. Kings útočili, chceli rozhodnúť, no zabudli na zadné dvierka a dnes výborný Marián Bystričan v rýchlej akcii rozhodol o dnešnom víťazovi zápasu. Je dobojované, body do tabuľky si zapíše STU Bratislava. Pekný večer všetkým želá Vladimír Korduliak. (19:27:32)

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 12. Kanda (Bystričan, Galko), 14. Goga (Hajduk), 30. Bystričan (Kanda), 55. Galko (Langfelder, Bystričan), 55. Hajduk (Bystričan), 58. Bystričan (Langfelder) – 5. Klein (Marušiak, Szabó), 29. Szabó (Vojsovič), 32. Marušiak (Vojsovič, Szabó), 38. Marušiak (Szabó, Vojsovič), 49. Jankovský (Bobocký, Ósko)

HK Slavia STU Bratislava: Snopek (Poništ) – Rendek, Langfelder, Brix, Galko (C), Štefánik, Ruman, Palko, Kučera – Hajduk, Goga (A), Lištiak – Kanda, Bystričan, Paukovček – Jakubička, Porubský (A), Klima – Franko, Dvorštiak, Minárik
    Paneuropa Kings Bratislava: Bzinák (Lajo) – Vojsovič (A), Kubic, Kovalčík (C), Nemel, Kuták, Ósko, Ivanyi, Michal Simon – Szabó, Marušiak, Klein – Achberger, Bobocký (A), Jankovský – Slovík, Kalina, Fabo – Zvara, Marek Simon, Havelka

Rozhodca: Orolín – Stanzel, Zelený