Japonsko – Uruguaj 2:4 (kon.) | Bielorusko – Čierna Hora 1:1 (kon.) | Fínsko – Slovinsko 2:0 (kon.)
Estónsko – Lotyšsko 1:1 (kon.) | Rumunsko – Slovensko 1:1 (kon.) | Švédsko – Nórsko 4:2 (kon.)
Ukrajina – Izrael 2:0 (kon.) | Kolumbia – Srbsko 1:0 (kon.) | Turecko – Ghana 2:2 (kon.)
Lichtenštajnsko – Chorvátsko 2:3 (kon.) | Maďarsko – Česko 1:1 (kon.) | Rakúsko – Grécko 0:2 (kon.)
Bosna – USA 3:4 (kon.) | Švajčiarsko – Brazília 1:0 (kon.) | Poľsko – Dánsko 3:2 (kon.)
Nemecko – Paraguaj 3:3 (kon.) | Wales – Írsko 0:0 (kon.) | S. Macedónsko – Bulharsko 2:0 (kon.)
Taliansko – Argentína 1:2 (kon.) | Anglicko – Škótsko 3:2 (kon.) | Belgicko – Francúzsko 0:0 (kon.)
Portugalsko – Holandsko 1:1 (kon.) | Ekvádor – Španielsko 0:2 (kon.)
Bosna a Hercegovina
3:4 (2:0)
USA
cz Streda 14.08.2013, 20:35 • Olimpijski stadion Asim Ferhatovič Hase (Sarajevo) • Medzinárodné zápasy

Druhý poločas byl tedy pořádně divoký. Tým USA v něm otočil skóre z 0:2 na 4:2 ze svého pohledu, v samém závěru pak snižoval ještě Džeko.

Zatímco první poločas měla ve své režii Bosna, v tom druhém kralovali Američané. Altidore zaznamenal hattrick, Džeko dvě branky. (22:33:40)

90
    Sudí nastavil zápas o tři minuty.

90
    Bosna právě vstřelila branku!
    Dramatická koncovka tohoto zápasu nekončí! EDIN DŽEKO vyskočil do vzduchu a hlavou usměrnil míč přesně k tyči, kam Howard nedosáhl.

87
    Američané právě vstřelili branku!
    A vzápětí přidal JOSMER ALTIDORE další branku a zkompletoval tak svůj hattrick. Tentokrát dostal míč mezi dva beky a svižnou střelou podél gólmana překonal Begoviče.

84
    Hosté otáčejí vývoj zápasu! A to hodně zajímavým způsobem. JOSMER ALTIDORE totiž zakroutil krásně míč z trestného kopu do sítě, Begovič neměl nárok. Na to lze říct jediné: Wow!

80
    Na Američanech je znát, že by rádi přidali třetí branku. Územně mají navrch.

76
    Begovič zasahoval po střele Altidora.

73
    Američané častěji drží míč. Domácí přece jen dvě inkasované branky zaskočily.

69
    Johnson to zkusil se zajímavou střelu, tentokrát se z gólu neradoval.

66
    Zápas je velmi vyrovnaný, ani jeden z celků nemá výraznější převahu.

63
    Kdo by to byl čekal, ale Američané během čtyř minut dokázali vyrovnat a smazat dvoubrankovou ztrátu.

60
    JOSMER ALTIDORE dostal přihrávku do vápna a prudkou ranou nedal Begovičovi šanci. Je srovnáno!

58
    Džeko sice dostal míč do sítě, ale byl v ofsajdové pozici a proto jeho branka nemohla platit.

56
    Hosté korigují skóre, hned dva Američané se dostali za obranu Bosny a Altidore sklepl míč na EDDIEHO JOHNSONA, který usměrnil míč do prázdné brány.

51
    Altidore zakončil, Begovič ale míč v pohodě pokryl.

49
    Domácí Džeko se ocitl v ofsajdu, sudí píská a přerušuje hru.

46

První poločas ovládli fotbalisté Bosny nad Američany v poměru 2:0 a zkušeně kráčí za vítězstvím. Prosadili se Džeko s Ibiševičem, takže známá kanonýrská esa...

Martin Pešout

Góly: 8. Džeko, 30. Ibiševič, 90. Džeko – 56. Johnson, 60. Altidore, 84. Altidore, 87. Altidore

Karty:   26. Spahič (BSN)

Bosna a Hercegovina: Begovič – Zukanovič, Rahimič, Spahič, Bičakčič – Pjanič, Lulič, Salihovič, Misimovič – Ibiševič, Džeko.
    USA: Howard – Evans, Cameron, Brooks, Johnson – Bradley, Jones – Bedoya, Diskerud, Johnson – Altidore.

Rozhodca: Skomina (SLO)