Milsami – Soligorsk 1:1 (4:2 po pen.) | Trenčín – Göteborg 2:1 (kon.) | Kazaň – Jagodina 1:0 (kon.)
Rudar – Śląsk 2:2 (kon.) | Gliwice – Karabach 2:2 (po pr.) | Žilina – Ljubljana 2:0 (kon.)
Turnovo – Hajduk Split 1:1 (kon.) | Minsk – Valletta 2:0 (kon.) | Čichura – Thun 1:3 (kon.)
Aktobe – Hødd 2:0 (kon.) | Jeunesse Esch – Ventspils 1:4 (kon.) | Chazar Lenkoran – Haifa 0:8 (kon.)
Pjunik – Žalgiris Vilnius 1:1 (kon.) | Sturm Graz – Breidablik 0:1 (kon.) | Keşla FK – Tromso 1:0 (kon.)
Gefle – Famagusta 4:0 (kon.) | Häcken – Sparta Praha 1:0 (kon.) | Hapoel Tel Aviv – Beroe 2:2 (kon.)
Liberec – Skonto FC 1:0 (kon.) | Omonia Nikózia – Giurgiu 1:2 (kon.) | CS Pandurii – Levadia Tallinn 4:0 (kon.)
Dacia Kišinev – Odesa 2:1 (kon.) | Senica – Podgorica 0:1 (kon.) | Utrecht – Differdange 3:3 (kon.)
Plovdiv – Zrinjski Mostar 2:0 (kon.) | Lok. Záhreb – Minsk 2:3 (kon.) | Prestatyn – Rijeka 0:3 (kon.)
Víkingur – Ploiesti 0:4 (kon.) | Aalborg – Dila Gori 0:0 (kon.) | Debrecín – Strømsgodset 0:3 (kon.)
Honvéd Budapešť – Novi Sad 1:3 (kon.) | Široki Brijeg – Irtyš Pavlodar 2:0 (kon.) | Liége – Reykjavík 3:1 (kon.)
Vestmannaeyjar – CZ Belehrad 0:0 (kon.) | Derry City – Trabzonspor 0:3 (kon.) | Hibernian – Malmö 0:7 (kon.)
Lech Poznań – Honka Espoo 2:1 (kon.) | Linfield – Xanthi FC 1:2 (po pr.) | St. Johnstone – Rosenborg 1:1 (kon.)
FK Sarajevo – Kukësi 0:0 (kon.)
SK Sturm Graz
0:1 (0:1)
Breidablik Kópavogur
cz Štvrtok 25.07.2013, 18:00 • UPC-Aréna (kapacita 15.400 diváků) • Európska liga (predkolá)

Pěkný zbytek večera přeje Tomáš Lysý. (19:54:21)

Nutno podotknout, že Breidablik ale hrál velmi dobře. První šanci za stavu 0:0 měl sice Berić, ale tváří v tvář Gunnleifssonovi trefil jen gólmana. Pět minut před pauzou tak platilo nedáš, dostaneš, když jeden z protiútoků hostů zakončil Ellert Hreinsson. Ve druhém poločase byl sice Sturm aktivnější, hnal se do útoku a vytvořil si dost šancí, jenže Gunnleifsson v brance hostů dnes předvedl vynikající výkon a nepustil míč za svá záda ani jednou. Překvapení je tedy na světě, Breidablik postupuje do 3. předkola Evropské ligy, kde se utká s kazašským FC Aktobe, který vyřadil norský Hödd.

Je to tak, jsme svědky konce zápasu a postupu obrovského outsidera z Islandu, týmu Breidablik. Komentátor rakouské televize hovoří o blamáži a já ani jiné slovo pro tento výkon hostů nedokážu najít.

90+5
    Z toho nic nebude a jsme blízko konci.

90+4
    Obrana Breidabliku ale odvrací na roh.

90+4
    Gólman Gratzei si naběhl na odkopnutý míč Breidabliku až téměř na středový kruh a hned posílá míč do pokutového území.

90+3
    Po minutách tu máme další pokus domácích. Je už to trošku zoufalý tlak a pokus o střelbu, jakou teď předvedl Kainz. Gunnleifsson na míč ale viděl a bez problémů chytá.

90+2
    Centr Klema z pravé strany našel přesně hlavu Berice, jeho pokus ale neměl patřičnou razanci a Gunnleifsson v pohodě chytá.

90+1
    Rozhodčí nastaví ve 2. poločase 4 minuty. To je doba, za kterou musí Sturm Graz vstřelit dva góly, pokud chce postoupit.

90
    Nejsem si jistý, ale myslím, že Kainz vystřelil z hranice velkého vápna. Gunnleifsson i tuhle nebezpečnou situaci likviduje a chytá.

90
    Taktické druhé střídání v celku hostů, čtvrtý rozhodčí již popohání hráče. Z placu jde Ellert Hreinsoon a nahrazuje jej Arni Vihjálmsson. Jde o střídání útočníka za záložníka.

88
    Ten chvíli kombinoval se svými spoluhráči za polovinou hřiště, nakonec ale míč ztrácí. Bleskově se kulatého nesmyslu ujali Rakušané, a přenesli hru na levou stranu, odkud popotáhl míč Kainz. Jeho centr ale v pohodě sbírá ze vzduchu Gunnleifsson.

87
    A z následného protiútoku se hosté budou snažit něco vymyslet, případně udržet míč co nejdéle od své brány. Konkrétně je nyní u balonu Hreinsson.

87
    Vujadinović posílal z pravé strany míč na malé vápno, ten ale odvrátil Ignason elegantní patičkou.

86
    O další střelu se pokusil domácí Beichler, ale svoji dělovkou trefil pouze jednoho z hráčů hostů.

84
    Ten teď využil situace k tomu, aby si chvilku "poležel" v pokutovém území a nasbíral tak pár cenných vteřinek.

84
    Míč ale přeletěl všechny nabíhající hráče domácích i bránící hráče Breidabliku. Balon ale zachytil Klem a hned se snažil nacentrovat míč zpět do ohně, jenže jeden z útočících hráčů Sturmu se dopustil faulu.

84
    Domácí vybojovali rohový kop, zahraje ho Kainz.

83
    Třetí a poslední střídání domácího Sturmu Graz. Andreas hölzl jde na posledních cca 10 minut posílit útok a domácí tak nyní hrají na čtyři útočníky. Vystřídal jej srbský obránce Alexandr Todorovski.

Tomáš Lysý

Góly: 39. Hreinsson

Karty:   43. Szabics (STG), 65. Djuricin (STG), 65. Todorovski (STG) – 65. Adalsteinsson (BDK)   80. Adalsteinsson (BDK)

SK Sturm Graz: Gratzei (C) – Todorovsi, Madl, Vujadinović, Klem – Offenbacher, Hadzić, Weber, Kainz – Beric, Szabics
    Breidablik Kópavogur: Gunnleifsson – Hreidarsson, Ignason, Troost, Jonsson – Rohde, Gardarsson, Yeoman, Margeirsson (C) – Hreinsson, Adalsteinsson

Rozhodca: Tasos Sidiropoulos – Damianos Efthimiadis, Gadas Dimitros – Andreas Pappas (všichni Řecko).