Podgorica – Senica 2:2 (kon.) | Göteborg – Trenčín 0:0 (kon.) | Ljubljana – Žilina 3:1 (kon.)
FK Mladost Podgorica
2:2 (0:1)
FK Senica
Štvrtok 18.07.2013, 17:30 • Stadion Podgorica, Podgorica (MNE) • Európska liga

Vítame Vás pri on-line prenose 2. predkola Európskej ligy medzi domácim FK Mladost Podgorica a našim zástupcom FK Senica . Stretnutie začína o 17:30.

2. predkolo Európskej ligy je rozložené do troch dní. Ako prví z našich troch zástupcov v 2. predkole Európskej lige sa predstaví klub zo Záhoria – FK Senica.

FK Senica

FK Senica vstúpila do nového ročníka Corgoň ligy víťazstvom, keď si poradila v krajskom derby na vypredanom Senickom štadióne so Spartakom Trnava 2:1.

Dnes však čaká na zverencov Eduarda Pagáča prekvapenie z prvého predkola, FK Mladosť Podgorica. Ako vicemajster Slovenska bol klub zo Záhoria zaradený medzi nenasadené tými do druhého predkola Európskej ligy. Prví zápas mala Senica odohrať na domácej pôde, no zmena nastala kvôli inému tímu ČH Rudar Pljevlja, ktorý sa prebojoval do 2. predkola a hrá na rovnakom štadióne ako Podgorica. Káder Záhorákov, prešiel cez letné sústredenie podstatnými zmenami, no kostra týmu zostala po kope.

Šiesty celok uplynulého ročníka najvyššej ligy Čiernej Hory postúpil do druhého predkola na úkor favorizovaného maďarského vicemajstra FC Videoton (1:2, 1:0). Súťaž v Čiernej Hore štartuje až v auguste, preto bolo aj toto zápolenie brané ako prvé súťažné v novom ročníku.

FK Mladost Podgorica: Vujadinović – Tomić, Šofranac, Mitrović, Živković – Taku, Sanković – Savićević, Kaljević, Seratlić – Kňažević

FK Senica: Šulla – Cristovam, Križko, Brabec, Čermák – Kóňa, Jirásek, Diviš, Kalabiška – Piroska, Diarrassouba

Rozhodca: Meškov – Gavrilin, Demeško (všetci Rus.).

Oba tímy sa po predzápasovej rozcvičke pobrali do svojich kabín. V Podgorici panuje horúce počasie. Trávnik je dosť tvrdý. Domáci funkcionári ho neplánujú pred stretnutím polievať. "Je to riziko. Tráva by sa zaparila a mohla by sa aj spáliť," hovorí domáci trávnikár.

1
    Stretnutie práve začalo.

2
    Vôbec po prvýkrát nastupujú Seničania v nových bielych dresoch. Záhorákov prišlo podporiť asi 50 fanúšikov. Ani po 20 hodinovej ceste na nich nebadať únavu a od úvodných minút bubnujú do futbalového rytmu.

4
    Úvodné minúty sú opatrné. Hrá sa prevažne v strede poľa.

5
    Center Ishikaru nenarobil Šullovi vážnejšie problémy.

7
    Divišov center na nabiehajúcich útočníkov neprešiel.

7
    Hosťujúcu obranu zamestnáva predovšetkým Ishikarova ľavačka, aj tentoraz si s ňou poradila. Do bezpečia hlavičkoval Križko

8
    Po Savičevičovom úniku končí lopta v náručí Šullu.

10
    V prvej desaťminútovke majú viac loptu na kopačkách domáci. Žiadnu vážnejšiu šancu sme ale nevideli.

10
    Hraničnú situáciu postranný arbiter pustil, a tak sa do šance rútil Seratlić, nebezpečenstvo pred bránou Šullu ale z toho nebolo

12
    Priamy kop po faule na Seratliča. Opäť bude úradovať ľavačka Ishikaru

13
    Senica odvracia loptu do bezpečia, následný center domácich zastavila zdvihnutá zástavka postranného rozhodcu.

15
    Senica zahráva roh. Piroskov center končí v náručí Vujadinoviča.

17
    Po nacvičenej akcii z rohu pálil Jirásek. Vujadionović s námahou vyráža pred seba.

18
    Senica preberá iniciatívu. V krátkom časovom slede zahráva už 3 roh.

20
    Seničan Kalabiška strieľal z hranice veľkého vápna slabšou pravou nohou. Strele chýbala razancia

22
    Hráči dostali priestor na krátke osvieženie. O minútu sa bude pokračovať opäť v hre.

25
    Senica oblieha defenzívu súpera. Podgorica sa dopredu netlačí. Vyčkáva na chybu súpera.

27
    Žltú kartu videl Seničan Jaroslav Diviš

32
    Sledujeme futbal medzi šestnástkami. Gólová šanca absentuje

34
    Senica dala gól!
    Prvý gól tohto stretnutia strelil JAN KALABIŠKA, ktorý si naskočil na Križkov center a hlavičkou otvára skóre tohto stretnutia!

39
    Dopredu sa dral Diviš, domáca obrana si s ním poradila

40
    Na druhej strane si musel s nepríjemným prízemným centrom Seratliča poradiť Šulla. Gólman Senice je ale zatiaľ spoľahlivý.

45
    Šulla si opäť poradil s Ishikarovým centrom. Do konca polčasu ostávajú sekundy.

Prvý polčas skončil.

V prvom polčase sa na radosť hŕstky slovenských fanúšikov presadila hosťujúca Senica, ktorá po góle z kopačky Jana Kalabišku vedie nad Podgoricou 1:0! Nechajme sa prekvapiť ako dopadne druhý polčas. Verme v silu Senice!