Genk – Liége 1:1 (kon.) | Lokeren – Anderlecht 2:4 (kon.) | Waregem – Brugge 5:2 (kon.)
Sporting Lokeren
2:4 (0:2)
R.S.C. Anderlecht
cz Štvrtok 16.05.2013, 20:30 • Daknamstadion • Belgická Jupiler Pro League

V neděli se odehraje rozhodující zápas o mistra této soutěže. Mezi sebou se utkají RSC Anderlecht a Waregem. Nutno podotknou, že Anderlechtu stačí z tohoto zápasu pouze remíza. To je dnes ode mne vše. Přijemný zbytek večera. (22:34:47)

Tak nám skončil dnešní zápas. Hned ze začátku druhého poločasu hosté skórovali a to konkrétně Nuytinck. Domácí byli bezradní, a tak v 74. minutě skóroval Zeeuw a tak zvýšil už na 4:0 pro hosty. Domácí se dostali do hry až vlastní gólem Nuytincka. V závěru ještě korigoval výsledek svým gólem Taravel. Hosté dnes obhájili jasnou roli favorita a zaslouženě získávají 3 body.

90+3
    Každou chvíli ukončí hlavní rozhodčí tento zápas.

90+2
    Ještě jedna šance! Sám před brankářem se ocitl Iakovenko. Lazič ho, ale vychytal!

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty nad rámec hracího času.

90
    Hosté jsou u míče a vůbec nikam nespěchají. Kombinují na vlastní polovině.

87
    Lokeren právě vstřelil branku!
    Domácí snižují! Po přímém kopu tečoval střelu JEREMY TARAVEL a tato střela došla až za záda Prota!

87
    Po faulu vyfasoval Wasilewski žlutou kartu.

86
    Střídání v týmu KSC Lokeren: ze hřiště odchází Trompet, přichází Saglik.

85
    Střídající Iakovenko se nacházel v ofsajdu.

84
    Domácí se nacházejí opět na útočné polovině. Vyvíjejí teď na hostující obranu celkem slušný tlak.

82
    Domácí hráči jsou při chuti! Bombu Harbaouiho vyškrábl konečky prstů Proto! Domácí budou zahrávat rohový kop.

79
    Tak domácí přece jen skórují! Po rohovém kopu si vstřelil vlastní gól BRAM NUYTINCK!

79
    Střídání v týmu KSC Lokeren: ze hřiště odchází Suarez, přichází Iakovenko.

79
    Střelu Trompeta vyrazil Proto na rohový kop.

78
    Domácí ještě stále mají chuť alespoň vstřelit čestný gól.

76
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Po skvělé kombinaci se dostal sám před brankáře DEMY DE ZEEUW a ten svou střelou k pravé tyči skóruje!

75
    Střídání v týmu KSC Lokeren: ze hřiště odchází Leko, přichází Dutra.

75
    Hra opět pokračuje.

Kateřina Kovářová

Góly: 79. Nuytinck (vla.), 87. Taravel – 25. Kljestan, 45+2. Suarez, 48. Nuytinck, 76. Zeeuw

Karty:   18. Mouataz (LOK) – 36. Deschacht (AND), 87. Wasilewski (AND)

Nepremenená penalta: 37. Marič (LOK), brankár Proto zneškodnil

Sporting Lokeren: Lazič – Galitsios, Marič, Taravel, El Mouataz – Trompet (86. Saglik), Mokulu, Leko (75. Dutra), Overmeire – De Pauw (72. Balufo), Harbaoui.
    R.S.C. Anderlecht: Proto – Deschacht, Nuytinck, Wasilewski – De Zeeuw, Kouyate, Kljestan, Praet (74. Odoi) – Mbokani (59. De Sutter), Jovanovič, Suarez (79. Iakovenko).

Rozhodca: Delferière – Bleyen, De Neve